Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
10. Máj , 2024, 21:44:15
Strán: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 29 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Vsetci co hrate cez TRANZISTORY a ste spokojni  (Prečítané 109904 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #255 kedy: 23. Máj , 2016, 09:38:51 »

tak Line6 zrovna nieje , top trandak , nema tu okrem mna a makmana nikto žiadne trand fajnotky , GK , Roland, Clarus, Yamaha, Sesionet ,Lab , ......

A ktore su teda dnesne nove top trandaky? Lebo stale sa bavime najma o starinach z konca 70tych/zac. 80tych rokov. Akoze ked si chcem kupit fungl novy, tak posli linku na nejaky, nech vidiet aj cenu.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #256 kedy: 23. Máj , 2016, 10:06:51 »

o tych jazzmanoch opatrne, lebo oni potrebuju dost specificky sound, na to moze byt taketo huhlatko fajn...to by som nedaval za vzor gitaroveho zvuku,  Na zdravie!

Asi tak, navyse jazzovy zvuk dostanes krasny aj z lampacu s dobrym pevnym cistym zvukom, akurat sa treba pripadne pohrat na gitare s tonovou clonou.
« Posledná zmena: 23. Máj , 2016, 10:07:21 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #257 kedy: 23. Máj , 2016, 10:09:38 »

... Roland Cube stary mal doma...potom sme mali aj tranzistorovy LANEY, aj YAMAHU aj nejake nove keyboard ROLAND komba...no ziadne z nich nehralo na gitaru ako vino...gitaru bolo pocut, ale zvuk mal pramalo spolocne s gitarovym zvukom...
14:55 - gitaristi počúvajú očami! Aké pravdivé!
« Posledná zmena: 23. Máj , 2016, 10:13:25 od Zvukár Andrej » Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #258 kedy: 23. Máj , 2016, 10:13:41 »


Je tu presne ten trandakovy smrad, ktory neznasam... Divne stredy a uz aj ten atak pocut, ze trandak. :)
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #259 kedy: 23. Máj , 2016, 10:17:26 »

Je tu presne ten trandakovy smrad, ktory neznasam... Divne stredy a uz aj ten atak pocut, ze trandak. :)
Tranďák nemôže mať iné stredy a iný atak.
Iný zosík má iné stredy, ale je jedno, akými zosilňovacími prvkami je osadený, ver mi.
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #260 kedy: 23. Máj , 2016, 10:18:47 »

14:55 - gitaristi počúvajú očami! Aké pravdivé!

ano, cisty zvuk fajn... skresleny dost nahovno..neni to vcelin, ale hrozne strkopieskove zrno, attack nikde.. navyse to nie je trandak, ale digital
« Posledná zmena: 23. Máj , 2016, 12:05:06 od styrioci » Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #261 kedy: 23. Máj , 2016, 10:19:44 »

Som myslel ze line 6 je digitalne skreslenie ale rad sa naucim nieco nove zas  Bavím sa skvele

Stevo, vsetko je ok, neboj. Ja ta tiez nepovazujem ani len za podprimerneho gitaristu, ktoreho nazor by som mohol brat aspon z 5% vazne (aj ked by som rad), takze tvoja odbornost v tomto pripade mi ide ozaj jednym uchom dnu a druhym von. (hral som na niekolkych trandakoch, laney, crate.. a ja uz ani neviem co)

Inak sa mi paci ako 3 ludia presviedcaju 20 o tom, ze prave oni 3 maju pravdu a ze to co zvysnych 20 pocuje a citi pod rukou je blbost.  Bavím sa skvele to je uplne rovnaky princip ako homeopatika, rusky trolling na nete, slovanstvo a vseslovanska vzajomnost,  cakry a orgonity, modry konik a ine.  Bavím sa skvele

Skusim inak teda otazku..kedze tato debata vlastne nikam nikdy neviedla ani nepovedie:

Preco hra 99% gitaristov malych strednych, velkych na lampovych aparatoch ked podla vas je to zvukovo rovnako kvalitne?

Preco firmy robia primarne lampove zosilovace, ked pritom by mohli robit solid state a usetrit kopu prachov pri vyrobe a neskor pri servisoch a aj do buducna co sa tyka opotrebenia suciastok (lampy co sa menia rocne pomaly vs komponenty ktore tam mozu byt aj 20 rokov)

 Zdravíčko
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #262 kedy: 23. Máj , 2016, 10:25:05 »

hlavne henta ukazka znie ze nema ziaden charakter..  totalne plochy zvuk.. hi fi.. akoze ide tam nejake dzn dzn.. ale garantujem ze jak by clovek bol v kapele kde su dve gitary tak si stym ani neskrtne.. 
Zaznamenané

vitalitask
nováčik
*
Príspevkov: 67


« Odpoveď #263 kedy: 23. Máj , 2016, 10:27:34 »

Z nových skúste BLACSTAR ID radu TVP. Je to síce modeling, ale podla mna za vyskusanie stojí.
Mam ID:60 TVP. Vsetko sa da ovládať midi. Existuje aj stereo verzia 260 so špeciál wide . Kamaráti sa to s krabickami.
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #264 kedy: 23. Máj , 2016, 10:34:32 »

Skoda, ze neexistuje taky trandak, ktory by minimalne pocitovo vedel nahradit to, co lampac. Mne osobne by to ulahcilo zivot minimalne o 20 kil nosenia a riesenia, ze ci uz netreba vymenit lampy, davat pozor, ci som to kombo polozil dobre, atd...

Andrej, vsak ma poznas, posli to kombo, co si vyrobil na test, nech si ho vytestujem do detailu, spravim ukazky, porovnam a napisem recenziu. Fakt by som po takom kombe tuzil, ktore bude lahsie, bude mat zaujimavy zvuk, bezudrzbove a hlavne - bude sa mi na tom dobre hrat.

Nechcem to ani tak porovnavat s lampou - narokom, aby tu nevznikala glorifikacia lampaca. Pre moj osobny pocit.
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #265 kedy: 23. Máj , 2016, 10:59:32 »

neviem o com kecas brano ved ten stevov crate za 150e hra tak isto jak bogner, mesa mark, friedman..
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #266 kedy: 23. Máj , 2016, 11:02:30 »

neviem o com kecas brano ved ten stevov crate za 150e hra tak isto jak bogner, mesa mark, friedman..
Stevov? kto je stevo?
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #267 kedy: 23. Máj , 2016, 11:13:27 »


Preco hra 99% gitaristov malych strednych, velkych na lampovych aparatoch ked podla vas je to zvukovo rovnako kvalitne?

Preco firmy robia primarne lampove zosilovace, ked pritom by mohli robit solid state a usetrit kopu prachov pri vyrobe a neskor pri servisoch a aj do buducna co sa tyka opotrebenia suciastok (lampy co sa menia rocne pomaly vs komponenty ktore tam mozu byt aj 20 rokov)

 Zdravíčko

Tiez ma toto zaujalo, ze preco sa 50 rokov vsetci trapia s lampami, preco 95% firiem robi prioritne lampy, pricom by riadne dokazali usetrit na nakladoch. Navyse sa tieto tranzistorove pokusy zasadne zredukovali uz v 80tych rokoch, ked sa postupne stali uplnym lowendom. Cize sa to dostalo jasne do slepej ulicky a skratka sa to neujalo - vid aj tie najviac ospevovane modely su pomaly 40 rocne. Sa preto celkom bavim, ked tu prave par ludi presviedca, ze vsetko je vlastne omyl, vsetci zle pocujeme (aj 98% svetovych profikov) a sme blbi, ze kupujeme predrazene veci. To je ozaj na urovni Zem a vek.  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 23. Máj , 2016, 11:20:13 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #268 kedy: 23. Máj , 2016, 11:29:52 »

presne tak.. stale nikto neodpovedal na tie dve moje otazky. Lebo logicky... prve boli lampy a potom akoze prisla doba trandakov neskor.. a kebyze to je taka uzasna prevratna technologia co hra mega popici, tak nezanikne sposobom akym zanikla ze sa vytratila do uzadia a je symbolom low cost blbosticiek..   Zdravíčko
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #269 kedy: 23. Máj , 2016, 11:47:37 »

ak chceš mat svojsky zvuk a nebojiš sa experimetnovat že nehladaš klasický lampovy zvuk ktorý je aspon na moj vkus už opočuvany

Toto je uplna blbost - kedze nemas jednotny priklad "klasickeho" lampoveho zvuku. Ved kazdy lampac hra inac, co je teda klasicky? Stary Marshall? Fender Twin? Mesa Mark III, ci Diezel? Navyse lampace hraju dynamickejsie, cize prave na nich si skor uvtoris ten "vlastny" ton ako tu sam pises. Na dobrom lampaci ozaj zneje kazdy gitarista inac takmer bez ohladu aku ma gitaru.

Proste mal si par nie zrovna osvedcenych lampacov a na zaklade toho tu pises o nejakom opocuvanom klasickom lampovom zvuku. Nechajte ma vydýchať
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 29 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.113 sekund, 22 otázok.