Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
21. Máj , 2024, 23:15:10
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Bass Session Vol.1 7.1.2012  (Prečítané 58778 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
yogz
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 137



« Odpoveď #45 kedy: 18. Marec , 2012, 21:45:56 »

Misko: no budova mala na mále :) triasli sa okná aj tie plechové dvere na garážach  Som metlak

Vikur: no ak dobre pozerám anketu čo sme spravili po session vychádza to takto:

Naj AMP na session:  Markbass LM II - 6 hlasov (2. miesto - Brdov 400W Valwatt , 3 miesto - GK MB 500)
Naj bedňa na session (alebo kombinácia bední): Mesa 212 - 4 hlasy (2. miesto - Aguilar 2xGS112, 3. miesto - GK 410 RBH)
Naj basa na session : Spector LX Euro - Pista58 - 4 hlasy (2. miesto - Alleva Copollo LG5 Deluxe , 3. miesto Marcus Miller signature Jazz bass)

Myslím že ešte všetci nezahlasovali ale takto to zatiaľ vyzerá.

Je vcelku zjavné že tam bolo viac záujmu o čistý aparátom-nezafarbený tón basy. Preto polovica basákov na session uprednostnila Marka. Hral som na Pištovho Ampega to bol čistý akustický tlak, viem si to predstaviť do muziky ktorú on hrá, s tým Spectorom to hralo asi najlepšie, no univerzálnosť tomu chýba, je to proste Love it or leave it.

EBS detto len opačným smerom, hralo to krásne cvendžavo, plno spodkov, krásne zvonivé výšky. Proste Marcus Miller sound zo vo forme sáčkovej polievky od Vitany :)  A to doslova s každou basou! Keď tam hral rovnako spector, jazz bass ale aj Gardeho Thunderbird!!!! rovnako ako každá iná basa tak to už nebola sranda  Nechajte ma vydýchať
Zaznamenané

"If you´re not part of the groove , you´re part of a problem!"
yogz
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 137



« Odpoveď #46 kedy: 18. Marec , 2012, 21:47:57 »

pekne, dufam ze budova nepadla, museli to byt extremne tlaky  Bavím sa skvele

inak neskusali ste aj tu nasu zostavy - ten eden + 410 + 115?

Jo a neskúšali, mali sme trochu rešpekt pred tým edenom aby sme neodpálili aj tie zostávajúce pôvodné dva repráky :)

Ale ten Orange ma mrzí na ten som zabudol  No hanbím sa..
Zaznamenané

"If you´re not part of the groove , you´re part of a problem!"
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #47 kedy: 18. Marec , 2012, 21:52:23 »

....Pištov Ampong nebol tak osolený ako JécéBák čo je trocha škoda, inak mu to stou USA bedňou hrá veľmi dobre a s tým Spectorom si to sadlo úplne super, nemá čo riešiť....

....ja som spokojný s mojím EPI, cez JéCéBák liezla z neho pekná divočina Ja som čert.. ....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
yogz
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 137



« Odpoveď #48 kedy: 18. Marec , 2012, 21:56:28 »

....ja som spokojný s mojím EPI, cez JéCéBák liezla z neho pekná divočina Ja som čert.. ....
Už len tie snimače poriešit a máš to :)
Zaznamenané

"If you´re not part of the groove , you´re part of a problem!"
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #49 kedy: 18. Marec , 2012, 22:02:48 »

....no neboli ste tam, keď sa vetral JéCéBák, snímače sú v pohode, len kobylka musí ísť na miesto....

Keď tam hral rovnako spector, jazz bass ale aj Gardeho Thunderbird!!!! rovnako ako každá iná basa tak to už nebola sranda  Nechajte ma vydýchať

....inak čo máš proti mojej base Bavím sa skvele podľa mňa je super....
« Posledná zmena: 18. Marec , 2012, 22:05:17 od garde » Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #50 kedy: 18. Marec , 2012, 22:06:00 »

klucove momenty sa odohravali ked boli vsetci na obede. neviem sice co bolo potom ked ste dosli z obeda ale ja som vtedy siel domov uplne odrovnany a krvacal som zo vsetkych otvorov. ten rickenbacker s jcb a nepricetnym brdom to bol odvaz :D
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #51 kedy: 18. Marec , 2012, 22:10:45 »

Basaci nas takto gitaristov zahanbia, aspon oni su schopni nieco taketo zbuchat.  Smútim
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
yogz
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 137



« Odpoveď #52 kedy: 18. Marec , 2012, 22:51:58 »

....inak čo máš proti mojej base Bavím sa skvele podľa mňa je super....
v tom príspevku išlo o to že jazz bass a spector majú ešte ako tak podobný zvuk ak privrieš všetky otvory  ha ha ha

ale tvoj Epi TB je z uplne ineho súdku no na EBS to znelo všetko rovnako. Nebudeme tu predsa slovíčkáriť že jo?  Beeee
Zaznamenané

"If you´re not part of the groove , you´re part of a problem!"
yogz
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 137



« Odpoveď #53 kedy: 18. Marec , 2012, 22:59:16 »

Basaci nas takto gitaristov zahanbia, aspon oni su schopni nieco taketo zbuchat.  Smútim

Zas ono to bol až druhý pokus ale je pravda že tentokrát sme si s Fakym a Pistom mohli v podstate vyberať koho pozvať a koho nie :) (prosím nechytať za slovíčka ako je tu zvykom :) )

Bude to znieť síce ako bullshit ale účelom akcie bolo basákov stmeliť , keďže celé toto naše slovenské hudobníčenie je o ohováraní a podrážaní nôh, tak prečo nedať dokopy ľudí ktorí majú spoločný záujem o gear, basy a všetko okolo toho a ukázať každému zúčastnenému že sme všetci smrteľníci a vieme si pomôcť keď bude treba.

Tí ktorí sa zúčastnili dali najavo otvorenosť voči ostatným basákom no a zároveň získali nové cenné kontaky no a možno aj vyriešili nejaké dilemy budúcich nákupov.

Gitaristi najvyšší čas dať niečo dokopy...

Zaznamenané

"If you´re not part of the groove , you´re part of a problem!"
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #54 kedy: 18. Marec , 2012, 23:02:49 »


Gitaristi najvyšší čas dať niečo dokopy...


Beznadejne.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #55 kedy: 18. Marec , 2012, 23:21:09 »

no, ja som bol velmi prijemne prekvapeny skvelou atmosferou. akoby sme sa poznali roky.
na base moc neviem, ale nikto s tym nemal problem a mal som z toho celeho vyborny pocit, ze si mozem vypocut gear, aky sa len tak na jendom mieste nikdy nezhromazdi. a diky yogi, ze si dovliekol tie skvele lavacke basy. sanka dole Na zdravie!
a konecne som pocul moju basu na poriadnom aparate. je, ako inak, vyborna.

tesim sa, ze nabuduce toho vyskusam desatkrat tolko ked sa trocha zzijem s tymto bombovym nastrojom.  Zdravíčko
Zaznamenané
yogz
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 137



« Odpoveď #56 kedy: 18. Marec , 2012, 23:28:47 »

tesim sa, ze nabuduce toho vyskusam desatkrat tolko ked sa trocha zzijem s tymto bombovym nastrojom.  Zdravíčko
Keby si ju predával ozvi sa :)
Zaznamenané

"If you´re not part of the groove , you´re part of a problem!"
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #57 kedy: 19. Marec , 2012, 00:00:25 »

nooo, neviem si to predstavit ale budem na to pamatat:)
Zaznamenané
FakyGrobian
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 478



« Odpoveď #58 kedy: 19. Marec , 2012, 00:23:22 »


Bude to znieť síce ako bullshit ale účelom akcie bolo basákov stmeliť , keďže celé toto naše slovenské hudobníčenie je o ohováraní a podrážaní nôh, tak prečo nedať dokopy ľudí ktorí majú spoločný záujem o gear, basy a všetko okolo toho a ukázať každému zúčastnenému že sme všetci smrteľníci a vieme si pomôcť keď bude treba.

Tí ktorí sa zúčastnili dali najavo otvorenosť voči ostatným basákom no a zároveň získali nové cenné kontaky no a možno aj vyriešili nejaké dilemy budúcich nákupov.


Amen  Zdravíčko Vieme svoje...Locksmith to potvrdil, čo ma veľmi teší. Bola tam veľmi príjemná atmosféra, dovolím si tvrdiť že naše akcie sa stanú akousi tradíciou. Fajn ľudia, kopec zábavy a tie hlboké tóny! Radosť ohluchnúť
Zaznamenané

Fender Custom Shop ´55 Precision Bass Relic / Sivčák TB4 Jazz Custom / Sivčák NDHS5 -> kvantum efektov -> Aguilar Tone Hammer 500 -> GK 410 RBH / Ampeg SVT810
FakyGrobian
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 478



« Odpoveď #59 kedy: 19. Marec , 2012, 00:26:37 »

klucove momenty sa odohravali ked boli vsetci na obede. neviem sice co bolo potom ked ste dosli z obeda ale ja som vtedy siel domov uplne odrovnany a krvacal som zo vsetkych otvorov. ten rickenbacker s jcb a nepricetnym brdom to bol odvaz :D
Brďo bol čerešničkou na torte
Zaznamenané

Fender Custom Shop ´55 Precision Bass Relic / Sivčák TB4 Jazz Custom / Sivčák NDHS5 -> kvantum efektov -> Aguilar Tone Hammer 500 -> GK 410 RBH / Ampeg SVT810
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.072 sekund, 22 otázok.