Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
26. Máj , 2024, 08:32:42
Strán: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 52 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Aké káble používate?  (Prečítané 165412 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #300 kedy: 21. Jún , 2010, 07:30:33 »

Obrazok z odkazu...
mne skor ide o to, ze progac vravi o rovnakej hlasitosti, resp o rovnakom nastaveni zosika pri testoch, ty o nejakych par decibeloch hore dole a znebe vnimania zvuku. z fyziky vsak vieme, ze pri rovnakom dodavanom vykone sa rozdiel 3dB rovna 2-nasobnemu rozdielu hlasitosti. tak preto mi nejde to hlavy, ze o akych par decibeloch hore dole chces rozpravat, ked sa tie testy robia pri rovnako nastavenych zosikoch a rovnakej hlasitosti  :)

ten obrazok ani fakt, ze pri roznych urovniach hlasitosti zvuku ho ludske ucho vnima inak ti neberiem. tymto sa ani nechcem zastavat kadejakych audiofilskych uchylacin, ze taky motorcek a take ozubene kolieska v mechanizme otvarania cd mechaniky robia iny zvuk a podobne.  :)
« Posledná zmena: 21. Jún , 2010, 07:31:43 od styrioci » Zaznamenané
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #301 kedy: 21. Jún , 2010, 07:49:05 »

mne skor ide o to, ze progac vravi o rovnakej hlasitosti, resp o rovnakom nastaveni zosika pri testoch, ty o nejakych par decibeloch hore dole a znebe vnimania zvuku. z fyziky vsak vieme, ze pri rovnakom dodavanom vykone sa rozdiel 3dB rovna 2-nasobnemu rozdielu hlasitosti. tak preto mi nejde to hlavy, ze o akych par decibeloch hore dole chces rozpravat, ked sa tie testy robia pri rovnako nastavenych zosikoch a rovnakej hlasitosti  :)

ten obrazok ani fakt, ze pri roznych urovniach hlasitosti zvuku ho ludske ucho vnima inak ti neberiem. tymto sa ani nechcem zastavat kadejakych audiofilskych uchylacin, ze taky motorcek a take ozubene kolieska v mechanizme otvarania cd mechaniky robia iny zvuk a podobne.  :)

Rozdiel 3db je "vnimatelny rozdiel". "Dvojnasobna hlasitost" je 10 db. Myslim, ze dalej ani netreba... Žmurk

Inak daval som to tu uz Xkrat - ale napriklad Monster Rock kable, z ktorych sa isli vsetci svojho casu posrat, ze maju lepsie basy - tak ich vzali do parady a picu maju lepsie basy (ako moze kabel "pridat" nejaku energiu v signale  Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele), mali len orezane vysky, tak ludia to vnimaju, ze maju viac basov (v tom kontexte potom najlepsie vyznelo to xxx stran o tom, ako tie kable precistuju zvuk, zvuk ako keby niekto dal dole deku z reprakov a podobne, ked v skutocnosti ten kabel signal len dojebaval :D).
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #302 kedy: 21. Jún , 2010, 08:56:16 »

Rozdiel 3db je "vnimatelny rozdiel". "Dvojnasobna hlasitost" je 10 db. Myslim, ze dalej ani netreba... Žmurk
ani jeden nemame tak uplne pravdu - tu je to celkom pekne vysvetlene
http://www.phys.unsw.edu.au/jw/dB.html
Zaznamenané
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #303 kedy: 21. Jún , 2010, 09:01:59 »

ani jeden nemame tak uplne pravdu - tu je to celkom pekne vysvetlene
http://www.phys.unsw.edu.au/jw/dB.html


Ok, tak z tvojho odkazu  Žmurk:

"All else equal, how much louder is loudspeaker driven (in its linear range) by a 100 W amplifier than by a 10 W amplifier?

The powers differ by a factor of ten, which, as we saw above, is 10 dB. All else equal here means that the frequency responses are equal and that the same input signal is used, etc. So the frequency dependence should be the same. 10 dB corresponds to 10 phons. To get a perceived doubling of loudness, you need an increase of 10 phons. So the speaker driven by the 100 W amplifier is twice as loud as when driven by the 10 W, assuming you stay in the linear range and don't distort or destroy the speaker. (The 100 W amplifier produces twice as many sones as does the 10 W.)"
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #304 kedy: 21. Jún , 2010, 09:12:46 »

ok, tak si mal pravdu  Som za vodou kámo teraz back on topic - ako to potvrdzuje tu tvoju teoriu o tom, ze pri testoch s tymi kablami sa robi posluch pri natolko rozdielnych hlaistostiach aby to ovplyvnilo vysledok testov? :)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #305 kedy: 21. Jún , 2010, 09:23:34 »

ja neviem, ako presne take testy prebiehaju, ale viem, ze ked sedim pred reprakmi dajme tomu hodinu-dve sustredenej prace, tak sa obcas prichytim, ako si ulietavam na popicacky nastavenom kompresore a ako sa mi lubi, ze to dobre pumpuje basy a nakoniec zistim, ze ho mam uz ktovie ako dlho nechtiac vypnuty  Bavím sa skvele

... to len k tomu, ako je ucho lahko prisposobitelne, oklamatelne a uplne nespolahlive  Popiskujem si
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #306 kedy: 21. Jún , 2010, 09:30:42 »

ja neviem, ako presne take testy prebiehaju, ale viem, ze ked sedim pred reprakmi dajme tomu hodinu-dve sustredenej prace, tak sa obcas prichytim, ako si ulietavam na popicacky nastavenom kompresore a ako sa mi lubi, ze to dobre pumpuje basy a nakoniec zistim, ze ho mam uz ktovie ako dlho nechtiac vypnuty  Bavím sa skvele

... to len k tomu, ako je ucho lahko prisposobitelne, oklamatelne a uplne nespolahlive  Popiskujem si

u teba by som moje pekne pesnicky nahravat nechcel  Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #307 kedy: 21. Jún , 2010, 19:46:18 »

Bavím sa skvele

Zaujimave, ze nazory ako mas Ty razi malicko ludi. Mozes ich aj nejako prakticky podopriet? Ci si len z rady domacich kutilov na cesky sposob, ktori vsetko radi otocia opacne a potom sa uspokojuju ako to tym znalcom natreli a kolko usetrili? Nic v zlom...

Aku zostavu na posluch teda odporucas?  Popiskujem si

Myslim konkretne komponenty, daj mi tip na taku, ktora stoji stotinu alebo aj desatinu z tych highendovych a hra nutne lepsie.
Ty asi poznáš máličko ľudí s takými názormi, ja myslím, že má také každý, kto veci rozumie. Ver mi, že netúžim nič znalcom natrieť, keď sa tu ako znalý človek sám prezentujem.
Akú zostavu?
Konkrétne značky ti nepoviem, ale rozhodne nekupuj elektrónkový HIFI zosilňovač ani gramofón, ani drahé káble. Jediné miesto, kde káble hrajú nejakú rolu, sú káble od zosilňovača k repráku, ale tam ide iba o malý odpor - majú byť čím hrubšie.
Andrej
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #308 kedy: 21. Jún , 2010, 19:57:55 »

od zosika k repraku ? kde uz sa pumpuje silny signal a na metri kabla nemoze vzniknut taka strata ? najcitlivejsie su vstupne kable, tie su nachylne na rusenie a podobne veci. keby boli nachylne na rusenie aj reproduktorove kable, tak sa tienia, ale to sa nerobi, lebo to nema vyznam. ale na netienenom kabli sa neda hrat, pretoze ten brum indukovany je urovnou porovnatelny s uzitocnym signalom. preto si stojim za tym, ze by som riesil iba gitarovy kabel a dovody ako som popisal vyssie.

magez: ten kabel Ti samozerjme ze zdvih na basoch neprida, ale moze potlacit stredy a vysky a tym padom sa Ti to javi ze su vyraznejsie basy, vtedy by kabel mal byt ako RC...

inac su rozne techniky ako aj z uplne zasumeneho signalu, ze uzitocny je v nom uplne utopeny a nepocut ho, ho ziskame - konvolucia  :)
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #309 kedy: 21. Jún , 2010, 20:06:50 »

od zosika k repraku ? kde uz sa pumpuje silny signal a na metri kabla nemoze vzniknut taka strata ? najcitlivejsie su vstupne kable, tie su nachylne na rusenie a podobne veci. keby boli nachylne na rusenie aj reproduktorove kable, tak sa tienia, ale to sa nerobi, lebo to nema vyznam. ale na netienenom kabli sa neda hrat, pretoze ten brum indukovany je urovnou porovnatelny s uzitocnym signalom. preto si stojim za tym, ze by som riesil iba gitarovy kabel a dovody ako som popisal vyssie.

magez: ten kabel Ti samozerjme ze zdvih na basoch neprida, ale moze potlacit stredy a vysky a tym padom sa Ti to javi ze su vyraznejsie basy, vtedy by kabel mal byt ako RC...

inac su rozne techniky ako aj z uplne zasumeneho signalu, ze uzitocny je v nom uplne utopeny a nepocut ho, ho ziskame - konvolucia  :)
To nie je kvôli stratám, ale kvôli faktoru tlmenia - malá impedancia zosilňovača tlmí nežiadúce kmity reproduktora. Dlhý tenký kábel impedanciu zväčší a tým zhorší skreslenie na basoch. Lampové zosíky majú veľkú výstupnú impedanciu, aj preto hrajú tak zle...
Andrej
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #310 kedy: 21. Jún , 2010, 20:13:07 »

no ved ja som ziadny opak nepovedal... a lampovy zosik ma velky vystupnu impedanciu ? mozno tak na anodach, ale nato je vystupne trafo, aby sa ta impedancia zmensila a prisposobila a by prenasany vykon bol co najvacsi do danej zataze.
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #311 kedy: 21. Jún , 2010, 20:14:54 »

Vdaka vsetkym za radu ohladom gitaroveho kabla. Monster rock zvitazil.
Dalsia otazka - poradte mi kabel medzi boxom a zosikom, co najkvalitnejsim do 1,5 m. :) Vrela vdaka !  Na zdravie!
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #312 kedy: 21. Jún , 2010, 20:16:20 »

no ved ja som ziadny opak nepovedal... a lampovy zosik ma velky vystupnu impedanciu ? mozno tak na anodach, ale nato je vystupne trafo, aby sa ta impedancia zmensila a prisposobila a by prenasany vykon bol co najvacsi do danej zataze.
Asi sa nerozumieme,
Lampáč má výstupnú impedanciu rádove ohmy, tranzistorák stotiny ohmu.
Andrej
Zaznamenané
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #313 kedy: 21. Jún , 2010, 20:18:53 »

Vdaka vsetkym za radu ohladom gitaroveho kabla. Monster rock zvitazil.
Dalsia otazka - poradte mi kabel medzi boxom a zosikom, co najkvalitnejsim do 1,5 m. :) Vrela vdaka !  Na zdravie!

http://www.monstercable.com/productdisplay.asp?pin=2314
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #314 kedy: 21. Jún , 2010, 20:21:23 »

Na zdravie! Zdravíčko

Co viac si mozem priat. :) Vdaka Semishko.

Btw - Andrej, nemusis sa pod kazdy prispevok podpisovat, my vieme, ze ide o Teba. Žmurk
Zaznamenané

Strán: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 52 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.047 sekund, 22 otázok.