Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
21. Máj , 2024, 14:17:34
Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 44 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Aparáty made in SK / CZ  (Prečítané 162357 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4852



WWW
« Odpoveď #30 kedy: 28. Október , 2010, 11:02:54 »

ESTE ANI RAZ V ZIVOTE som nevidel a nehral na normalne dobre urobenu domorobo vec, ale zas napr Jankove veci vyzeraju precizne a aj sa mi velmi pacia, tie som ale live este nevidel

ruku na srdce, kolko je tych doma zbuchanych veci skutocne dobre hrajucich ? Jankov aparat znel skvelo v tych biteoch, dobre .. a dalej..  Valvatt ? hot ? prosiiim vaas

Tak asi si este malo videl, ale tiez sa kontroluj co pises. Ruku na srdce si dal aj ty a hned Ti vysli 3 vyrobcovia... z nich som pocul JT-Amps a to hra fajnovo. Kolko ich treba na tvoje uspokojenie? 10, 200?  Na zdravie!

PS: Spominam na zlate casy, ked som tu bol pomaly jediny, co sa mu nepacil Gerhat a davali mi to tu vyzrat  Bavím sa skvele nepacia sa mi zvukovo jeho veci stale, ale su tu dalsi tipci, co to vedia urobit. Jediny problem je ako vo svojom epose napisal 4oci. Za 1000 EUR mam Duala a neriesim, ci mi sadne/nesadne homehand made od domaceho vyrobcu.

Btw na akom ampe hras?
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #31 kedy: 28. Október , 2010, 11:05:57 »

toto je o vnutornom presvedceni a je to vnimane vzdy strasne subjektivne a predovsetkym skreslene... niekto veri, ze je jedno, co kde a ako sa postavi, dolezite je mat sajn a neodflaknut to. a taky clovek potom zije v aj takom presvedceni, znackove veci sa mu nezdaju v nicom lepsie, ako tie robene (mozno nepocul este ziadnu znackovu vec, respektive pozna Marshall JCM 900 a Valveking). a potom zase naopak - niekto veri, ze jedine velka firma s melonmi vrazenymi do reklami dokaze stavat seriozne veci a taky v zivote nepocul este dobru robenu vec (mozno nepocul ziadnu robenu vec, respektive kedysi videl nieco co uz nikto nepamata, kto a kedy vyrobil a naco)... ty mi prides ako ten druhy priklad :)

absolutne nie, ale o tom ta samozrejme presviedcat nebudem. mozno ti tak pridem, ale realita je inde. skutocne nemam problem s cimkolvek a ked hra nieco raz dobre, je mi jedno co je to. rovnako nie som naivny a nemyslim si, ze len drahe americke veci budu hrat dobre, ale vychadzam z toho co som videl, poskusal. nikdy ma nic doma urobene neohurilo. pocnuc boxami, atd.
skutocne nemam potrebu si tu naivne ulietavat na nejakych pseudo drahych a teda automaticky dobre hrajucich zahranicnych veciach, ale mam skusenost, ze tie "skutocne" veci hraju vo vacsine lepsie
« Posledná zmena: 28. Október , 2010, 11:12:46 od mn » Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #32 kedy: 28. Október , 2010, 11:11:10 »

Tak asi si este malo videl, ale tiez sa kontroluj co pises. Ruku na srdce si dal aj ty a hned Ti vysli 3 vyrobcovia... z nich som pocul JT-Amps a to hra fajnovo. Kolko ich treba na tvoje uspokojenie? 10, 200?  Na zdravie!


tak zas pozor, tvoje oblubene tahanie za slova si nechaj na vecerne natahovanie medzi foristami, to nemyslim zle, len aby sme tu zas nehrali nejake tanecky. Ja hovorim o domorobo veciach v globale, ale je to o pristupe. niekto si siloumocou potrebuje dokazovat, ze aj tie nase veci hraju super, ja sa k tomu staviam realne, tak ako si povedal na zaciatku .. bud sa paci, alebo nie. vo vacsine to podla mna neboli konkurencie schopne veci
a tych domorobo veci som nepocul zas nejake kvantum, teda bohuzial sudim z toho co som pocul a to mi neprislo nicim vynimocne, resp neprislo mi to hodne glorifikovania, co je tu na fore oblubene
Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #33 kedy: 28. Október , 2010, 12:02:59 »

naozaj by sa hodili skor jednotlive fotky a ukazky aparatov a nie pisat dokola, ze co je lepsie, tema bola jasna... nase znacky by sa patrilo podrzat a nie hned porovnavat s tovarenskymi, proste nechapem to a je to zbytocne...a tie prispevky niektore som vymazal

Valwatt http://valwatt.com/
JT amps http://forum.gitaristi.sk/index.php?topic=72297.0
Toneblower Amplifications http://www.musicreport.sk/musicreport-session-3/

dal som to aj hned na prvu stranku, ak niekto este pozna stranky, alebo fotky, dajte to sem
« Posledná zmena: 28. Október , 2010, 12:07:51 od mario bross » Zaznamenané

spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4852



WWW
« Odpoveď #34 kedy: 28. Október , 2010, 12:20:09 »

nase znacky by sa patrilo podrzat a nie hned porovnavat s tovarenskymi, proste nechapem to a je to zbytocne...

S tymto inak nesuhlasim. Samozrejme, ze ich treba porovnavat. Skor je cudne az smiesne ak niekto napise, ze ma doma Soldano SLO-100, po tretej strane to uz je kopia, po siestej kopia, co hra ako original, po desiatej na ten original dotycny nehral...
« Posledná zmena: 28. Október , 2010, 12:24:38 od mario bross » Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #35 kedy: 28. Október , 2010, 12:21:51 »

hot som pocul na koncerte ondreho, iny nie - druha gitara s Peavey to odstrelila na mesiac podla mna.
Valvatt som pocul niekde v petrzalskej skusobni tusim a mozno mam ine meritko "super zvuku" ale ziaden zazrak sa nekonal. ale zas karol, teba nemozem brat ako meritko, lebo tebe sa napr ked uz spominas diezel einstein nepacil, pritom je to jeden za najlepsie hrajucich aparatov, co som kedy pocul

ty si ma potom s niekym mylis.. pretoze ja som posledny rok nevypraval o nicom inom nez o tom ze si kupim raz ten einstein  Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele lebo je to to jedine co sa mi od nich pacilo zvukovo
« Posledná zmena: 28. Október , 2010, 12:25:14 od kaolko » Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #36 kedy: 28. Október , 2010, 12:23:51 »

S tymto inak nesuhlasim. Samozrejme, ze ich treba porovnavat. Skor je cudne ay smiesne ak niekto napise, ze ma doma Soldano SLO-100, po tretej strane to uz je kopia, po siestej kopia, co hra ako original, po desiatej na ten original dotycny nehral...


tak som to nemyslel, jasne porovnat treba, ale nie rozbiehajucu sa produkciu uz so zabehnutou. ja myslim tych ludi, co sa tomu chcu naozaj venovat, tych treba podrzat a toto je dobre miesto na nete prave k tomu. porovnat mozno v tom, ze toto sa mi paci na tovarenskom, nejaka kritika konstruktivna, aby vyrobca vedel co je ziadane a co nie. ale take porovnania ze nejaky hand made nas nemoze byt lepsi ako normalny aparat alebo co je divne podla mna
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #37 kedy: 28. Október , 2010, 12:24:44 »

S tymto inak nesuhlasim. Samozrejme, ze ich treba porovnavat. Skor je cudne az smiesne ak niekto napise, ze ma doma Soldano SLO-100, po tretej strane to uz je kopia, po siestej kopia, co hra ako original, po desiatej na ten original dotycny nehral...

PS: Joe vs. Zakky 0:1. Zo Zakkyho sa stava "si zabil" jesene. Ako vyhru som ochotny z jeho Bognera urobit gratis relic prerabku kozenky.


s tymto totalne suhlasim!!!! absolutne... 
Zaznamenané

Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #38 kedy: 28. Október , 2010, 12:26:57 »

Zo slovenskeho hand/homemade aparatu sa az vtedy stane boutique znacka, ked LePou nanho zacne vyrabat SW simulaciu vratane okopirovaneho dizajnu  Bavím sa skvele
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #39 kedy: 28. Október , 2010, 12:30:33 »

Zo slovenskeho hand/homemade aparatu sa az vtedy stane boutique znacka, ked LePou nanho zacne vyrabat SW simulaciu vratane okopirovaneho dizajnu  Bavím sa skvele

preco ? slovensky narod je naozaj bez ambicii asi  Smútim len picovat a neverit, ze niekomu sa to podari... ja dufam, ze sa aspon jeden s tych spominanych naozaj presadi aspon tu v strednej europe. ale to je tak to...ked nieco vymysli nemec, tak ten si to aj strazi a ten narod si to nejako presadi...vymysli sa nieco u nas a hned sa to spenazi a je to na koko*t. vid napr bublinkovy hlinik - super vec, mensia spotreba hlinika a pevnonost je vyborna pouziva sa to vsade v letectve a pod. vymysleli to vedci v SAV u nas a jeeeb, predali to nemcom. kto to u nas vie ? preco to predali ten patent ? keby sa to stalo v cechach alebo v tom spominanom nemecku, tak to je v spravach a narod o tom vie.. my vieme len o kokotinach a bulvare
« Posledná zmena: 28. Október , 2010, 12:31:22 od mario bross » Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #40 kedy: 28. Október , 2010, 12:35:16 »

budme realisti, ak sa to niekomu podari, tak urcite nie este v najblizsich rokoch.. hlavne kvoli zivotnej urovni.. ta bude musiet trosku este podrast.. tym chcem povedat - ako to ze este nie je  znamy ziadny zosik z Angoly.. ani z Ukrajiny... dokonca ani z Madarska.. neviem o ziadnom.. japonsko?
Zaznamenané

zakky
Hosť
« Odpoveď #41 kedy: 28. Október , 2010, 12:50:54 »

no len aby to nebolo stymi slovenskymi aparatmi tak ze vyvoj konci v momente ked to zacne fungovat a hrat .... ze v tom momente je to uz najlepsi aparat na svete Bavím sa skvele
Zaznamenané
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #42 kedy: 28. Október , 2010, 12:51:45 »

budme realisti, ak sa to niekomu podari, tak urcite nie este v najblizsich rokoch.. hlavne kvoli zivotnej urovni.. ta bude musiet trosku este podrast.. tym chcem povedat - ako to ze este nie je  znamy ziadny zosik z Angoly.. ani z Ukrajiny... dokonca ani z Madarska.. neviem o ziadnom.. japonsko?


Vidis, toto je uplna zahada. Preco su vsetky zname gitarove zosilovace primarne z USA (aj ked uz dost casto zial Made in China :) ) alebo z UK , obcas nieco nejake Nemecko, Svajciarsko, pripadne Polsko?

Inak ja normalne obdivujem ludi co si daju spravit nieco robene, ci uz gitara alebo zosilovac, fakt by som osobne nevedel ze ako to ma byt urobene. Pri zosilovaci by som snad maximalne vedel ze nech to ma 6L6ky, takych 100 wattov, seriovu slucku a nech je to hlavne pekne Si píš!!!  Bavím sa skvele
Zaznamenané
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #43 kedy: 28. Október , 2010, 12:58:21 »

teraz ma napadla jedna vec ..

vcera som stal vedla Pavlicka, ktory tusim hraval kedysi na HOToch, mam pravdu ? Krochkal nad Bonamassovym tonom a hrou a nech mi teraz zastanca tuzemskych firiem povie, preco hra Pavlicek namiesto na nadupanych HOToch na sialenych VHT ? Ja by som mozno poznal odpoved, ale uz si nedovolim nieco vyslovit nahlas ..
« Posledná zmena: 28. Október , 2010, 12:59:01 od mn » Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #44 kedy: 28. Október , 2010, 13:01:25 »

Vidis, toto je uplna zahada. Preco su vsetky zname gitarove zosilovace primarne z USA (aj ked uz dost casto zial Made in China :) ) alebo z UK , obcas nieco nejake Nemecko, Svajciarsko, pripadne Polsko?

Inak ja normalne obdivujem ludi co si daju spravit nieco robene, ci uz gitara alebo zosilovac, fakt by som osobne nevedel ze ako to ma byt urobene. Pri zosilovaci by som snad maximalne vedel ze nech to ma 6L6ky, takych 100 wattov, seriovu slucku a nech je to hlavne pekne Si píš!!!  Bavím sa skvele

presne tak.. a ja aj viem odpoved:

USA - to je krajina neobmedzenych moznosti kde  vsetci chcu zit american dream, je tam pokkt ludi co nevedia co so sebou, spravia si elelktrotechniku, idu robit na 3 roky do mesa boogie, potom odidu s know how, spravia si vlastny business.. tka krajina funguje tak ze - ked zistim ako sa da moja matka natlacit cez USB a poslat na plantaz do juznej ameriky tak este aj z toho vznikne hype ze kua jak ppci sa da spenazit vlastna rodina..

Polsko - polsko je pod palcom ameriky, z europskych krajin tam je najsilnejsi vplyv, nehovoriac o tom ze poliaci podobne jak cina dokazalavzdy spravit vsetko 'najlacnejsie' , o kvalite a customer supporte samozrejme hovorit nemozme, ale ich zidovsko-podnikatelsky gonofond je natolko silny ze dokazal splodit znacky ako mayones a laboga

Nemecko - lets make uberamps fuer ubermenschen, a predavajmeich americanom tak draho jak nam oni predavaju tie ich na oplatku za to ze nam rozbili reichstaag v 45tom, jebat na to ze aj v  europe budu stat 4000e, hlavne ze v usa stoja 3000usd

Svajciarsko - diezel je vlastne svajciarska firma, ale boli natolko uberawesome ze presunuli vyrobu do nemecka ak sa nemylim.. ich zivotna uroven im umoznuje (ako moja kolegyna to tam zije spominala ) predavat aj sacky do kontajnera za 50e/20 kusov s tym ze lebo tie prachy idu na ochranu prostredia

UK zosiky- tam je tradicia, prakticky to tam zacalo.. akurat ze sa to niakm od 75teho nepohlo a vsetci robia stale len plexinu.. len ju tak nejak chcu furt degradovat.. nieco ako ked sa krizi clovek s vlastnou rodinou

« Posledná zmena: 28. Október , 2010, 13:02:53 od kaolko » Zaznamenané

Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 44 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.098 sekund, 22 otázok.