Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
21. Máj , 2024, 23:48:10
Strán: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 44 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Aparáty made in SK / CZ  (Prečítané 162359 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #75 kedy: 28. Október , 2010, 14:10:54 »

zakladny poblem je ze sme zacali porovnavat domorobo veci s boutique.. to je blbost.. lebo domorobo sa moze porovnavat s akurat tak zahranicnym domorobom.. vlastne ani nie s beznymi modelmi (teda, pokial nemaju byt ich kopiami)

ide o to, ze tu ludia porovnavaju aparaty, resp firmy, ktore si vytvorili vlastny, dnes uz casto legendarny ksicht s nejaykm okopirovanym doma postavenym aparatom. takze ideme porovnavat fakt, ze aj u nas su ludia, co vedia postavit hrajuci aparat, alebo hovorime o tom, ze aj u nas su ludia, ktori vedia postavit masinu, ktora urobit vo svete muziky "dieru"

lebo dobre hrajucu napodobeninu vie urobit vela letovacov si myslim, ale urobit amp s vlastnym ksichtom, to je o inom, tak nema zmysel porovnavat zvuky ampov, ktore su dnes uz pojem s niecim kde sa builder tesi, ze to vobec hra ako ma, nie to aby riesil nejaky charakter
Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #76 kedy: 28. Október , 2010, 14:11:39 »

.... Holandska firma...

3 x vacsia ekonomika, neviem kolko krat vykonnejsia ekonomika.
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #77 kedy: 28. Október , 2010, 14:13:12 »

no.. ja som myslel ze dieru do sveta robia hudobnici..  zober si ze kolko gitaristov bolo endorsed by marshall.. jcm 900.. a kolko ludi by to ani nechcelo mat v pivnici nie toeste za chrbtom nazivo
Zaznamenané

mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #78 kedy: 28. Október , 2010, 14:14:32 »

3 x vacsia ekonomika, neviem kolko krat vykonnejsia ekonomika.

no dobre, ale o com je tu rec ? mne je jedno aku ma ekonomiku krajina odkial pochadza builder ked sa pichnem do aparatu
« Posledná zmena: 28. Október , 2010, 14:15:00 od mn » Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4852



WWW
« Odpoveď #79 kedy: 28. Október , 2010, 14:15:28 »

Kaolko. Ty vies tak krasne vsetko zdovodnit, preco sa to neda. Type O´Negative...

Trosku Ameriky do toho! Vsetko sa da! Aky 5-mil. trh? Trh je primarne cela EU, sekundarne cely svet. Ved globalizacia je vsade jak swina. Sanca su nekonecne, tak ako dovodov, preco sa nieco neda. Ja keby som bol sikovny konstrukter tak isto nebudem Cinanom konkurovat s lacnymi ampami. Treba urobit najlepsie ako sa da, super support, zmaknut hype, ze presne tuto vecicku treba mat. A je to! Slavne Axe. Preco by to nemohol byt Slovak z Namestova???
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
zakky
Hosť
« Odpoveď #80 kedy: 28. Október , 2010, 14:16:30 »

... Preco by to nemohol byt Slovak z Namestova???

veru keby ten miso tolko nepil  Bavím sa skvele
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #81 kedy: 28. Október , 2010, 14:17:39 »

Preco by to nemohol byt Slovak z Namestova???

lebo SVK vyzera na vizitke napicu? mozno preto? preco mal neuszer asi office v skandinavii? lebo kebyze si tam da ze je zo slovenska tak vzivote nic nepreda..  a teba neberiem ako objektivnu osobu, si az moc na severe. .tam je to zidopolsko  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 28. Október , 2010, 14:18:39 od kaolko » Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #82 kedy: 28. Október , 2010, 14:18:04 »

veru keby ten miso tolko nepil  Bavím sa skvele

alje bozkavat sa vie..
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #83 kedy: 28. Október , 2010, 14:18:24 »

3 x vacsia ekonomika, neviem kolko krat vykonnejsia ekonomika.

Ja si myslim, ze ide aj o tradiciu a "znamost" statu.

Paradoxne mame slusneho vyrobcu highend lampacov, hoci dieru do sveta sa mu nepodarilo spravit, aj ked je firma znama kvoli lampam samotnym. Tie lampace su udajne na vysokej urovni a napriek tomu po nich ani pes nestekne a nemyslim si, ze firma JJ by ich nevedela alebo nemala na propagaciu.  

http://www.jj-electronic.com/index.php?option=com_content&task=view&id=19&Itemid=46
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #84 kedy: 28. Október , 2010, 14:21:11 »

ale sak ked chcu stavat a prerazit, nech stavaju, ale treba vediet konkurovat.. lebo inak - zie boy must learn



* poopenschaft.gif (180.58 KB, 651x709 - prehliadnuté 395 krát.)
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #85 kedy: 28. Október , 2010, 14:27:09 »

no dobre, ale o com je tu rec ? mne je jedno aku ma ekonomiku krajina odkial pochadza builder ked sa pichnem do aparatu

moze Ti to byt jedno, len pravdepodobnost, ze taky vyrobok bude pochadzat zo slovenska je 3x mensia, ako ze taky vyrobok bude pochadzat z holandska a neviem kolko desiatok az stoviek raz mensia, ako ze taky vyrobca bude pochadzat z ameriky. lebo sa to tu nejak pustilo tym smerom, ze ha ha ha, co sa hrame ze nejaky typci zo slovenska vedia robit aparaty. tak len chcem naznacit, ze nie je to o vedia / nevedia, ale preco nerobia.
Zaznamenané
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #86 kedy: 28. Október , 2010, 14:30:11 »

Slavne Axe. Preco by to nemohol byt Slovak

zas vies, je nas 5, ich 200 - je realne vacsia sanca, ze sa niekto najde tam a po druhe; je to US a my sme SK. Pre neho je jednoduchsie nakupit si suciastky, poriadny comp, aby to naprogramoval, ma viac skusenosti, ma si kde na test pozicat aparaty, ma equipment, aby mohol vobec o tom rozmyslat. U nas take nieco nikoho anu nenapadne, lebo kapital ktory by do toho musel dat ma u nas male percento a to percento urcite nema ambicie stavat nejake masiny na zvuk
Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #87 kedy: 28. Október , 2010, 14:32:10 »

tak tak hlavne ta navratnost financii je totalne napicu..  vrazis melko do vyskumu.. a potom ti budu chalani hovorit ze chcu amp za 400e..  na kazdom trhnes 4e.. oplati sa ti to riesit? nie..
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #88 kedy: 28. Október , 2010, 14:36:27 »

...Trh je primarne cela EU, sekundarne cely svet. Ved globalizacia je vsade jak swina....

toto je blbost. ako dostanes vyrobok na europsky trh, ked nedokazes presvedcit doma, aby si to kupovali ? ak mas doma pri piatich milionoch sancu predat seriozny a kompromismi neojebany zosik 2-3 typkom za 2-3 roky, tak v krajine velkosti polska mas sancu predat za ten cas zosik 15 ludom. a v krajine s 2-3 vykonnejsou ekonomikou ich predas zase o cosi viac. takychto vyrobcov v takych krajinach moze byt zase hned viac, konkurenciou sa generuje eventualne vyssia kvalita a uz zacne byt z Teba ako vyrobcu meno, co sa moze pozerat von z hranic svojej krajiny... toto nema s globalizaciou nic spolocne. inak je rozdiel robit nieco miestnym znamym a polokamosom a je rozdiel nieco mat osetrne normami, ktore vyzaduje EU pri umiestnovani na ich oficialny trh... co zase uplne meni Tvoju povodnu cenotvorbu...
Zaznamenané
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #89 kedy: 28. Október , 2010, 14:36:53 »

vedia / nevedia, ale preco nerobia.

Rastis, ale ja som nikde nepovedal, ze chalani nevedia, alebo na to nemaju, to pozor. Prave napriklad Jancimu velmi fandim. Ale kedze do uvahy sa musia brat aj ich podmienky a vsetko s tym spojene, je to hned o inom - nakoniec to zas len pocut na vysledku, mozno sem tam horsie suciastky, mozno menej experiemntovanie, co je zas len o peniazoch a moznostiach, ktore evidentne vonku maju. preto mi pride chore, porovnavat tieto veci so zabehnutymi vytunovanymi aparatmi z US za bohuzial pochopitelne velke prachy
Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
Strán: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 44 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.043 sekund, 22 otázok.