Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
21. Máj , 2024, 21:43:30
Strán: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 44 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Aparáty made in SK / CZ  (Prečítané 162359 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #240 kedy: 18. November , 2011, 13:20:08 »

lebo amikov velmi nemusim zmyslanim

Nedalo mi  :)

... Ale ma pravdu. Vsetko kopiovite je fajn, da sa na to pohrat, ved sam mam kopiu gitary a kopiu koncaka, atd... Len do chvile, kym clovek nezbada a nezahra na znackovu vec. Ano, moze to byt psychicky moment, ale zatial znacka vzdy vyhrava po zvukovej stranke.

A co povies na to, ze najlepsie plexiny dnes vyraba Metroamps? Samotni majitelia starych Marshallov tvrdia, ze su podstatne zvukovo vernejsie originalom ako Marshall reedicie, ktore su robene vacsinou s PCB a lacnejsimi komponentmi?  Popiskujem si
« Posledná zmena: 18. November , 2011, 13:20:40 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #241 kedy: 18. November , 2011, 13:22:44 »

Opat napisem, ze mam na mysli starsie veci. Ani mesa neni mesa, co bola. Ale vzdy tam ostane zaklad toho zvuku. Aj z noveho Gibsna. :)
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #242 kedy: 18. November , 2011, 13:24:11 »

Opat napisem, ze mam na mysli starsie veci. Ani mesa neni mesa, co bola. Ale vzdy tam ostane zaklad toho zvuku. Aj z noveho Gibsna. :)

Cize lepsi novy akoze stary Marshall s menej zvukom stareho Marshalla ako novy Nemarshall akoze stary Marshall s viac zvukom stareho Marshalla?  Bavím sa skvele
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #243 kedy: 18. November , 2011, 13:30:41 »

Cize lepsi novy akoze stary Marshall s menej zvukom stareho Marshalla ako novy Nemarshall akoze stary Marshall s viac zvukom stareho Marshalla?  Bavím sa skvele
Neviem, ako si prisiel na tu otazku, ale pisem o presnom opaku toho, co sa pytas.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

fataljoe
stály hosť
*****
Príspevkov: 756


"skill comes first"


« Odpoveď #244 kedy: 18. November , 2011, 13:34:12 »

takze ta legenda o zvuku v hlave a prstoch je len mytus o muzikantksej akutnej psychoze po LSD?  Bavím sa skvele skoda ze sa nejakeho jediho nemozme opytat .. napr. petruciho, vaia a tak   Bavím sa skvele
Zaznamenané

Not everyone likes METAL....  FUCK THEM!!!!
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #245 kedy: 18. November , 2011, 13:37:16 »

takze ta legenda o zvuku v hlave a prstoch je len mytus o muzikantksej akutnej psychoze po LSD?  Bavím sa skvele skoda ze sa nejakeho jediho nemozme opytat .. napr. petruciho, vaia a tak   Bavím sa skvele
sam pises, ze sa nebudeme znizovat ku kktinam, tak skus prosim ta, lebo nie je ti rozumiet.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

fataljoe
stály hosť
*****
Príspevkov: 756


"skill comes first"


« Odpoveď #246 kedy: 18. November , 2011, 13:39:30 »

sam pises, ze sa nebudeme znizovat ku kktinam, tak skus prosim ta, lebo nie je ti rozumiet.  Bavím sa skvele

pozri si v slovniku psychoza , alegoria a sarkazmus .. mozno ti docvakne  Beeee
Zaznamenané

Not everyone likes METAL....  FUCK THEM!!!!
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #247 kedy: 18. November , 2011, 14:18:14 »

tak jsem se po ranu nad celym threadem docela pobavil, nejvetsi komik je bedroom hero kaolko, ktery si to  s prehledem vyridil s celym svetem (nejenom to vepřo knedlo zelo jako zaklad higainoveho ampu me skutecne rozesmalo)........

Iste si myslis, ze tak ako aparaty, tak aj kapely tam mate nejake pocuvatelne, ze?  :)
Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #248 kedy: 18. November , 2011, 14:25:58 »

Kamos, co zije v USA ma na to jednoznacny nazor - len znacky. Aj ked ho sice beriem s rezervou, lebo amikov velmi nemusim zmyslanim... Ale ma pravdu. Vsetko kopiovite je fajn, da sa na to pohrat, ved sam mam kopiu gitary a kopiu koncaka, atd... Len do chvile, kym clovek nezbada a nezahra na znackovu vec. Ano, moze to byt psychicky moment, ale zatial znacka vzdy vyhrava po zvukovej stranke.

Hlavne sa mi paci Burian - propagator Marris a ked som sa bavil s clovekom, co ho pozna, tak mi povedal, ze on len Taylor. Nechapem preco... :)

Teraz mozno vyzneje, ze si protirecim, lebo mam kopiu strata, ktory sa ozaj vydaril a som s nim spokojny dodnes. Ale skusal som x musicmanov (kopii, asi 7) a ani jeden, este raz ANI JEDEN sa nepriblizil originalu. Proste cele to know-how vyroby je prespekulovane, vymyslene rokmi... Firma ako Fender, Musicman, Gibson, Marshall a pokokot inych si mohli dovolit spravit 100 pokusov, mozno 1000 pokusov a vyhodit ich, kym nenasli ten svoj signature zvuk daneho nastroja/aparatu. Cesi a Slovaci vedia len kopirovat a naviac ma bavi ako raz povedal ujo firmy ESH, ze vymysleli novy zosik, ktory je klon soldana a marshallu, ci co... No do pice. :)

Znacka je znacka a kazdeho nas v kutiku duse pali, ze "ech, chcem origo". Aj ja, len momentalne mam ine priority, nez kupit si origo Bogner, origo Marshall, origo Mesu a origo gitary CS Gibson a minimalne CS Fender.

Za tym vsetkym, co som napisal dopisem aj to, ze ak sa niekomu paci hoc aj tranzistor Valvestate, tak nech sa paci. Je to kazdeho osobna vec.  Na zdravie!

ale vsak valvestate je znacka tak aky problem? ha ha ha
Zaznamenané
FakyGrobian
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 478



« Odpoveď #249 kedy: 18. November , 2011, 14:54:10 »

Teraz mozno vyzneje, ze si protirecim, lebo mam kopiu strata, ktory sa ozaj vydaril a som s nim spokojny dodnes. Ale skusal som x musicmanov (kopii, asi 7) a ani jeden, este raz ANI JEDEN sa nepriblizil originalu. Proste cele to know-how vyroby je prespekulovane, vymyslene rokmi... Firma ako Fender, Musicman, Gibson, Marshall a pokokot inych si mohli dovolit spravit 100 pokusov, mozno 1000 pokusov a vyhodit ich, kym nenasli ten svoj signature zvuk daneho nastroja/aparatu.
Ja proti "značkám" alebo kópiám nemám nič, každý nech si hrá na čo chce, sám som toho príkladom - mám 1 sériovku a 1handmade...ALE...s tým, že majú do detailu prešpekulovaný know-how, je to celé premyslené a dotiahnuté a bolo uskutočnených 1000 pokusov atď. nesúhlasím. Ak by to tak bolo, tak by si si dnes nekúpil American deluxe jazz bass a nemusel by si v ňom šachtu od elektroniky, rovnako aj  dieru na snímače kvôli šumu a brumu vystielať medenou fóliou...to je iba príklad, naozaj neverím, že soudruzi na to sami neprišli...
Zaznamenané

Fender Custom Shop ´55 Precision Bass Relic / Sivčák TB4 Jazz Custom / Sivčák NDHS5 -> kvantum efektov -> Aguilar Tone Hammer 500 -> GK 410 RBH / Ampeg SVT810
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #250 kedy: 18. November , 2011, 14:56:40 »

vsak nic nie je dokonale :) pochopitelne.  Na zdravie!

Zas kopec homemade vyrobkov je prespekulovanych, vymodovanych, vymakanych... ale zvuk chyba.  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 18. November , 2011, 14:57:08 od Branko » Zaznamenané

vikur
VIP
stály hosť
*
Príspevkov: 1422


hejter


« Odpoveď #251 kedy: 18. November , 2011, 14:59:55 »

brano tebe niekto asi hackol account  Bavím sa skvele
Zaznamenané

prs a bogner co ine?
http://jurajduc.com
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #252 kedy: 18. November , 2011, 15:09:06 »

brano tebe niekto asi hackol account  Bavím sa skvele

preco, sak stale to iste  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #253 kedy: 18. November , 2011, 15:10:32 »

brano tebe niekto asi hackol account  Bavím sa skvele
Preco ?  Bavím sa skvele

Ach... uz som sa 4krat rozpisal, ze nieco napisem, ale mazem to.  Bavím sa skvele

To je jedno... ked je nieco dobre a paci sa to danemu cloveku, neni o com. Ci je to origo/plagiat/nieco nove. V studiu sa aj tak ukaze pravda.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

vikur
VIP
stály hosť
*
Príspevkov: 1422


hejter


« Odpoveď #254 kedy: 18. November , 2011, 15:25:45 »

Preco ?  Bavím sa skvele

ale vsak dobre si to napisal
Zaznamenané

prs a bogner co ine?
http://jurajduc.com
Strán: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 44 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.09 sekund, 22 otázok.