Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
21. Máj , 2024, 20:22:05
Strán: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 44 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Aparáty made in SK / CZ  (Prečítané 162359 krát)
0 užívateľov a 2 Hostí prehliada túto tému.
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #345 kedy: 15. Júl , 2013, 13:51:09 »

...
Popravde este som takyto styl reklamy nevidel na ziadnom zahranicnom fore, tak preto na to poukazujem.
Dnes ma fakt prekvapujes.  Bavím sa skvele V zahranici vyrobi chlapec nejake speci trsatko a vytvori nanho webstranku, uz aj s moznostou paypalu a podobnych sraciek.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #346 kedy: 15. Júl , 2013, 13:52:12 »

ale potom pride progy pindat, ci ho to este bavi. Prave clovek co nafukol temu o gibsonoch na stovky stran pastovanim kadejakych linkov a nikomu to nevadilo.

Ja tie Gibsony nepredavam za ucelom zisku a je to len ciste hobby plus aj trochu prinosne pre mnohych, co ich tu vlastnia. :) Hoci fakt by ma firma Gibson mohla aj platit, kedze im tu vlastne robim osvetu dlhe roky. Alebo by mi mohli po 10 rokoch clenstva a 500 stran temy o gibsonoch venovat nejaku gitaru Bavím sa skvele.  
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #347 kedy: 15. Júl , 2013, 13:54:43 »

Dnes ma fakt prekvapujes.  Bavím sa skvele V zahranici vyrobi chlapec nejake speci trsatko a vytvori nanho webstranku, uz aj s moznostou paypalu a podobnych sraciek.  Bavím sa skvele

A pise potom na forach stylom - ze pani, naco hrate na drahych starych a neviem akych imperialistickych vyrobkoch lebo toto tu vsetko zmeni a je to este aj takmer spod Tatier? Žmurk Ja som narazal na podanie, nie na reklamu, ved uz to pochop. Žmurk
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #348 kedy: 15. Júl , 2013, 13:55:56 »

A pise potom na forach stylom - ze pani, naco hrate na drahych starych a neviem akych imperialistickych vyrobkoch lebo toto tu vsetko zmeni a je to este aj takmer spod Tatier? Žmurk Ja som narazal na podanie, nie na reklamu, ved uz to pochop. Žmurk
Jop, pise. Ja chapem, kam mieris, ale ty nechapes, ze je to uplne v poradecku a problem je zrejme v tebe samom. Vyber si triesku z oka, nech vidis svet krajsi.  :)
Zaznamenané

hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1406



« Odpoveď #349 kedy: 15. Júl , 2013, 15:27:15 »

Popravde este som takyto styl reklamy nevidel na ziadnom zahranicnom fore, tak preto na to poukazujem.

Musis obcas zajit i jinam nez jenom na gibson/hiwatt/ebay/hudebnibazar protoze nejenom znalci vjedí

a proc jsme si nepadli do oka?
Protoze jsem si dovolil nahlas rict, ze zrovna v tvem pripade je uplne jedno kolik si tech gibsonu v rukach mel, protoze tvoje postrehy nejsou relevantni.  (viz napr. ze radis Barremu jaky by si mel na Aqualungu udelat zvuk aby to znelo jak skutecny Aqualung Žmurk

No a tak se to vsechno posunulo do osobni roviny a uz nejde o to kdo ma "pravdu", ale kdo dál dočurá.
Me zajimaji realne zvuky a diskuze o nich, teoretizovani ti s radosti prenecham.
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #350 kedy: 15. Júl , 2013, 15:40:41 »

Me zajimaji realne zvuky a diskuze o nich, teoretizovani ti s radosti prenecham.

Ano, realny zvuk malickeho modu s dvoma ECCkami bude aj nazivo rovnako "realny" ako original povodny amp s original bednou. Na zdravie!

Ved Ty vlastne menis celu historiu gitaroveho gearu a do 5 rokov uz asi ani nikto nebude na klasickych ampoch hrat. Žmurk
« Posledná zmena: 15. Júl , 2013, 16:01:15 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #351 kedy: 15. Júl , 2013, 15:46:35 »

a do 5 rokov uz asi ani nikto nebude na klasickych ampoch hrat. Žmurk
samozrejme, ze nie. vsetci budu hrat do iphonov a ipadov s najnovsou novinkou iAxe FX III appkou  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #352 kedy: 15. Júl , 2013, 16:36:44 »

Ano, realny zvuk malickeho modu s dvoma ECCkami bude aj nazivo rovnako "realny" ako original povodny amp s original bednou. Na zdravie!

Ved Ty vlastne menis celu historiu gitaroveho gearu a do 5 rokov uz asi ani nikto nebude na klasickych ampoch hrat. Žmurk
Ono cele to je take diskutabilne. V tvojom ponimani mohli gitarovy amp uplne inak snimat, cize v podstate nevies ako moze zniet hoc aj stary amp snimany dnesnymi mikrakmi, resp. dnesnou metodou a LEN cisto gitarovy sound trebars. Alebo vies ? Lebo kludne to moze hrat jak tu Hyenik dal toho Hiwatta. Kebyze sa snimal metodami spred 30/40 rokov, tak co vies... Mozno sa mylim. Ale musis uznat, ze cele to je 50:50

Ja som tie preampy neskusal, ale co tu daval Hyenik ukazky, tak poniektore zneli vyborne. Hlavne ten Markus sa mi pacil.

A dalsia vec, nejde o 2 ecccky, zalezi aj od koncaku a boxu, ktory k tomu das predsa.
Zaznamenané

spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4852



WWW
« Odpoveď #353 kedy: 15. Júl , 2013, 17:01:12 »

Ano, realny zvuk malickeho modu s dvoma ECCkami bude aj nazivo rovnako "realny" ako original povodny amp s original bednou. Na zdravie!

A poznas rozdiel medzie preampom a  ampom?  Cmuk chlapci

Hyenik hra pre mna v 1. najzaujimavejsej a v 2. najzaujimavejsej kapele z fora. Smashing Pumpkins boli hlavnym lakadlom na tohrorocnej Pohode a za svojich cias naj kapela hned za Nirvanou. Pocul som Hyenika hrat do Salvation mods, mal tam aj dz-dz-dz a je pekny clean. Dual Recto to pre mna nie je, ale je to uplne top pre kazdeho, komu dane riesenie vyhovuje. Napr. gitaristi Smashing Pumpkins alebo Hyenik. Co nad tym meditujes?
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
kubo63
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2100


West Coast


« Odpoveď #354 kedy: 15. Júl , 2013, 17:50:55 »

A poznas rozdiel medzie preampom a  ampom?  Cmuk chlapci

Hyenik hra pre mna v 1. najzaujimavejsej a v 2. najzaujimavejsej kapele z fora. Smashing Pumpkins boli hlavnym lakadlom na tohrorocnej Pohode a za svojich cias naj kapela hned za Nirvanou. Pocul som Hyenika hrat do Salvation mods, mal tam aj dz-dz-dz a je pekny clean. Dual Recto to pre mna nie je, ale je to uplne top pre kazdeho, komu dane riesenie vyhovuje. Napr. gitaristi Smashing Pumpkins alebo Hyenik. Co nad tym meditujes?

Cize vlastne meritkom urcujucim kvalitny zvuk kapely su klipy, predaj, zlate platne a murdar rap kery ta hned schmatne? Dobre tomu rozumiem?

Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #355 kedy: 15. Júl , 2013, 17:58:03 »

cize v podstate nevies ako moze zniet hoc aj stary amp snimany dnesnymi mikrakmi, resp. dnesnou metodou a LEN cisto gitarovy sound trebars.

A to je problem? Ved kopa starych ampov sa dnes stale pouziva aj u profikov a su snimane casto staruckymi modelmi mikrofonov a dokonca aj analogovo ako aj kedysi. Sposobov je mnoho a samozrejme kazdy moze zniet inac a preto som pisal aj o zvuku nazivo.

A dalsia vec, nejde o 2 ecccky, zalezi aj od koncaku a boxu, ktory k tomu das predsa.

No ved to, cize zas sme dalej od originalu - cize iny preamp, iny koncak, pripadne aj ina bedna, ale urcite to hra takisto. :)
 
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #356 kedy: 15. Júl , 2013, 18:05:18 »

Inak este by ma zaujimalo, ci hyenik sam niekedy hral na original predlohach, cize napr. na klasickom starom early 70s nemodifikovanom hajvote s original bednou. Ci ho poriadne poskusal, hral na nom naplno, na roznych inputoch, na roznych nastaveniach atd. Teda ci vlastne sam vie, ako ten amp v realite zneje a ako sa chova. A aj ma zaujima, ze na zaklade coho vlastne je ten mod urobeny, doladeny, ci bol aj priamo porovnany so starym exemplarom.
« Posledná zmena: 15. Júl , 2013, 18:07:10 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1406



« Odpoveď #357 kedy: 15. Júl , 2013, 19:21:05 »

Inak este by ma zaujimalo...

Ale nezaujimalo Žmurk
ty mas svoji starou pravdu, ze ktere by te nevyvedl ani sebezivejsi A/B test
(vzdyt sem daval video amíka, ktery srovnaval modul a fender deluxe, linky kdy borec srovnaval Bognera Ectasy a modul..... zadna reakce, jak jinak :)
Hele vklidu, me stacil aqualung, to zes napsal ze to neni zadna sracka ktera s originalem nema nic spolecneho (jak mas jinak ve zvyku) me dostatecne uspokojilo. O tom to totiz je. Ja jsem nikdy netvrdil ze to je lepsi nez original (i kdyz mi to pravidelne vkladas do huby).

PS: Jinak ladeni zvuku Smashing racku probihalo presne jak porad privolavas. Okamzite se prepinal original (11 hlav) a odpovidajici modul do jedne bedny, a Corgan na to hral dokud nebyl spokojeny. A myslim ze takovy Selmer byl mela dostatecne plesniva starina i na tebe.

a proc to pouzivaji spis profici na tour nez true basement heroes? vysvetluje kytarista Linkin Park....
http://www.guitarplayer.com/article/linkin-parks-brad-delson/6588
http://www.rig-talk.com/forum/viewtopic.php?f=3&t=50793

« Posledná zmena: 15. Júl , 2013, 19:21:52 od hyenik » Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #358 kedy: 15. Júl , 2013, 19:41:40 »

Ale nezaujimalo Žmurk
ty mas svoji starou pravdu

Aha, takze ma presviedcas, ze lacna napodobenina zneje ako original a na nom si teda ani nikdy nehral. A ze mas relevantne argumenty...   Popiskujem si

To mi potom fakt staci, viac ma nezaujima. Popiskujem si Na zdravie! Tym uzatvaram nase handrkovanie a uz nikdy Ti nebudem pindat na nic.  Žmurk
« Posledná zmena: 15. Júl , 2013, 19:43:18 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
bubucci
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 427



« Odpoveď #359 kedy: 15. Júl , 2013, 20:14:33 »

das is nicht normal  ?§!.

Citácia
...lacna napodobenina...

tim naprosto presne vyjadrils svuj postoj, a v tomto pripadku rozumna diskuse nehrozi...tebe spis sere, ze Hyenikovi podarili lepsi ukazky toho akvalungu s gearem, ktery ma zlomkovou hodnotu toho tvojeho true vintage milion dollar baby vercajku.


Zaznamenané

negibson, lacne napodobeniny, domorobo...
Strán: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 44 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.237 sekund, 24 otázok.