Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
14. Máj , 2024, 12:44:50
Strán: [1] 2 3 ... 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Dežo Ursiny  (Prečítané 38637 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Hosť
« kedy: 29. September , 2005, 23:56:29 »

... Vas nazor na tohto cloveka... nielen ako gitaristu, ale aj ako skladatela, textara, filozofa... od jeho rannych bigbeatovych cias...cez jazzrock.. az po konecne stadium jeho narocnej hudby...
Zaznamenané
kubriel
stály hosť
*****
Príspevkov: 1071


uiiiii


WWW
« Odpoveď #1 kedy: 22. Január , 2006, 13:07:26 »

vzdy som si myslel, ze bol klavesak, ale nikdy som o nom nic nevedel, ani som to nezistoval, iba pocuval jeho skvelu hudbu.... album 4/4 ma skoro znicil... nadhera
Zaznamenané

www.klacno.sk/ipp - INTERACTIVE PIXEL PAINTING
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 22. Január , 2006, 13:26:23 »

Poznam album Zelena, pre mna velmi prijemna relaxacna hudba, neviem do ktoreho obdobia podla Dugovho delenia patri. Texty ma svojske,

Na jar dňom i nocou
prúdia dlhé prázdne vlaky,
vlaky, vlaky, vlaky, vlaky, vlaky -
a nechávajú nás tu takých, akí sme boli
na konci ostrej zimy:
so železom a kamením, so štrkom násypov,
s ťažkými nákladmi naukladanými do pyramíd,
s vrecami múky, superfosfátov, cementu, cukru a soli,
s balíkmi mäsa, s debnami čírych tabúž skla,
s vežami fliaš, s prázdnymi cisternami, s kontajnermi,
so sudmi kyselín a bieleho piva,
s čiernym uhlím a bezfarebným odpadom,
so skladmi dobre odvážených a uzamknutých výbušnín,
s očami plnými víriacich zrniek prachu a
pálčivých sadzí elektrických iskier,
ktoré syčia jarným vzduchom ako had.
Zaznamenané

kubriel
stály hosť
*****
Príspevkov: 1071


uiiiii


WWW
« Odpoveď #3 kedy: 24. Január , 2006, 21:48:19 »

aj neberte nam princeznu je pecka... citit z tej muziky, ze pochadza od neho...
Zaznamenané

www.klacno.sk/ipp - INTERACTIVE PIXEL PAINTING
Hosť
« Odpoveď #4 kedy: 24. Január , 2006, 22:03:58 »

Ursiny hral aj na klavesy, vela hudby tak skomponoval , ale ja ho mam hlavne zafixovaneho ako gitaristu a spevaka....

...album Zelena uz patri k tej jeho narocnejsej tvorbe, ktoru oceni len vnimavy posluchac.... ale relaxacnou hudbou by som to nenazyval... inak texty mu skoro na vsetkych albumoch pisal Ivan Strpka...
Zaznamenané
midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #5 kedy: 25. Január , 2006, 10:33:41 »

Takze Dezko, je vyborny hlavne ako muzikant a skladatel. Ale na gitaru vedel hrat tiez dobre. Svojsky, tak ako Gilmour jeho sola vzdy padli ako rit na serbel. Nikdy nezahral zbytocny ton. Pritom mal zo svojej hry taku depku, ze jeden cas 10 rokov nechytil gitaru do ruk.
Martin pozor na texty. Tie skladal iba na album Ten isty tanec. Ostatne robil Strpka. Tu by som upozornil na jednu vec, pri ktorej sa da zistit v com bola jeho velkost. Zozente si Strpkove basne, a poviete si ze to sa neda v ziadnom pripade zhudobnit ...a on to dokazal.Žmurk
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #6 kedy: 25. August , 2006, 08:24:57 »

pre mna je dezo ursiny svetlym bodom v tej hudobnej riave ktora sa vali nasou krajinou. clovek, ktory neprestal hladat a nerobil kompromisy, nemenil svoj vkus a presvedcenie, nereagoval na trendy, nesnazil sa byt prvy, v mediach, v radiach, nebratrickoval sa s mainstreamom, popermi. robil co citil ze chce robit. toto su podla mna zakladne crty, ktore zufalo chybaju na slovenskej scene medzi muzikantmi. roil svoju vec, bol tym padom originalny a nie pre vsetkych. jeho muzika (a strpkove texty) su ale -ak si ich zamilujete- na cely zivot. a tomu hovorim umenie. howgh!
Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
bubla15
stály hosť
*****
Príspevkov: 972



« Odpoveď #7 kedy: 25. August , 2006, 09:28:39 »

..... vystupil si na najvyssi vrch krajiny pises....:) jeho hudbu mam rad, dost nadcasova. pravdivy beat z presporku
Zaznamenané
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #8 kedy: 25. August , 2006, 10:06:59 »

Nepoznam asi jeho tvorbu, i ked to meno mam zafixovane ako pojem. Samozrejme poznam Neberte nam princeznu a vcera som videl v spravach, ze muzikal uz nacvicuju ako divadelne predstavenie, tam by som veru isiel pozriet.
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
kubriel
stály hosť
*****
Príspevkov: 1071


uiiiii


WWW
« Odpoveď #9 kedy: 28. August , 2006, 14:24:43 »

proti originalu to bude urcite slabucke... a sladucke... - pre prachy

-to je ako s jakubiskovou bathorickou...
Zaznamenané

www.klacno.sk/ipp - INTERACTIVE PIXEL PAINTING
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #10 kedy: 28. August , 2006, 15:03:19 »

Pevnina Detstva, tak z tohto albumu som na sracky . PS:klavesy hra Jaro FilipB)
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
amon
nováčik
*
Príspevkov: 11



« Odpoveď #11 kedy: 02. Január , 2007, 14:33:34 »

Jedna velikanska osobnost slov.hud.sceny na ktoru sa neviem preco zabuda,ved ovplyvnil nejednu generaciu slov.muzikantov (Freso,Filip,Seban atd.)Albumy ako Modry vrch,Pevnina detstva su jednoducho famozne,skladbu privretymi ocami by som mohol pocuvat do nekonecna.Musim predbehnuuuut,musim predbehnuut den.........
Inac nevie niekto ci bol s Dezom zaznamenany nejaky live koncert?

 
Zaznamenané

Fender Deluxe Lone Star Stratocaster, Peavey 6505 Plus 112 Combo, Dunlop Cry Baby, Boss CE5, Behringer DD400, Tc electronic Polytune
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #12 kedy: 02. Január , 2007, 14:48:26 »

Mam album Zelena, kde su na konci nejake nahravky z koncertu.
Zaznamenané

amon
nováčik
*
Príspevkov: 11



« Odpoveď #13 kedy: 02. Január , 2007, 16:50:16 »

Jaj ano ten album mam,dokonca su aj live nahr.na albume Pevniny a vrchy 2 tusim,ale asi som sa zle vyjadril skor som myslel nejake video alebo archiv STV.
Zaznamenané

Fender Deluxe Lone Star Stratocaster, Peavey 6505 Plus 112 Combo, Dunlop Cry Baby, Boss CE5, Behringer DD400, Tc electronic Polytune
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #14 kedy: 03. Máj , 2010, 08:42:18 »

....pozeral niekto túto reláciu na v nedeľu dvojke.....boli tam vyslovené názory o jeho hudobnom živote a tiež pustené záznamy niektorých jeho pesničiek.... http://www.stv.sk/relacieaz/dvojka/pevnina-ursiny/
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
Strán: [1] 2 3 ... 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.059 sekund, 22 otázok.