Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
11. Máj , 2024, 22:48:58
Strán: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 83 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Golem od L. Gerhata (Excelent)  (Prečítané 267245 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
barso0913
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 72



« Odpoveď #210 kedy: 26. November , 2007, 11:49:57 »

Caute ludia.

Konecne mam trosku viac casu tak by som aj ja rad prispel trochu do tejto debaty. V podstate by som mal na ludi ktori tento preamp uz vyskusali a hraju s nim zopar otazok. Teraz akurat riesim v hlave svoj buduci aparat a poviem vam ze ked som si prvy krat precital clanok o Golemovi tak mi to nasadilo do hlavy riadneho chrobaka. Idea "prenosneho", nohou ovladatelneho lampacoveho preampu sa mi neskutocne pozdava a aj ukazky od Predatora ma celkom oslovili. No a ked sa clovek pozrie na cenu...no balada. Takze moja predstava by bola asi takato:

Epiphone LP Std. (snimace SBS) -> Golem -> modulacne efekty, delay, reverb... -> koncak asi tiez od prosounda 50W -> bedna (bud 2x12 alebo 4x12)

Rad by som sa opytal, ci v podstate miesto medzi Golemom a koncakom mozem vyuzit ako efektovu slucku uz na spominane mod. ef. No a moj najvacsi problem. Skusobnu este nemam (ale xcem to v buducnosti riesit) a tak zatial hravam doma v panelaku. No a tod otazka: dala by sa hore opisana zostava s 50w koncakom skortit hlasitostne aj na obyvackove hranie. Nemam s tym ziadne skusenosti a v podstate ani ten prosoundov koncak nepoznam ako sa pri nizkych hlasitostiach sprava (mozno Predator by vedel na toto odpovedat). Viem ze atenuator by bola jedna moznost, ale to by som zas nerad.
Takze vopred diky moc za akekolvek rady a prispevky. Inac som rad ze sa na Slovensku vyrabaju taketo masinky (aj snimace od pana Slapaka su vynikajuce).

Majte sa a pekny den.
Zaznamenané
asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #211 kedy: 26. November , 2007, 12:11:01 »

dala by sa hore opisana zostava s 50w koncakom skortit hlasitostne aj na obyvackove hranie. Nemam s tym ziadne skusenosti a v podstate ani ten prosoundov koncak nepoznam ako sa pri nizkych hlasitostiach sprava (mozno Predator by vedel na toto odpovedat).

Toho sa neboj, da sa s tym uspesne hravat aj potichu (tiez som mal aparat dlhsiu dobu doma, dokonca 4x12"), ziadne attenuatory a podobne blbosti netreba.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #212 kedy: 26. November , 2007, 14:20:39 »

vo vseobecnosti - su setupy, kde sa robi vacsina zvuku v preampe, t.j. na pouzitelny zvuk netreba zhavit koncove lampy do vysokych hlasitosti. cize zalezi uz len od priebehu volume potenciometru na koncaku, ci to dokaze hrat aj potichu - niektore koncaky maju na volume prudky hlasitostny skok a uz na 2jke vrieskaju.

a potom su setupy, kde sa na zvuku podielaju vsetky lampy, aj preampove, aj koncove a tam jedine attenuator.

teoria - o praxi napise Predator
Zaznamenané
gm_viktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683



« Odpoveď #213 kedy: 26. November , 2007, 15:33:09 »

tento tyzden dostanem na vyskusanie golem v rackovej verzii + 50W koncak (2xEL34) tiez od prosounda...
a berem si to najprv domov az potom do skusobne, tak ti mozem napisat ci sa natom bude dat hrat aj doma  Žmurk
Zaznamenané
barso0913
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 72



« Odpoveď #214 kedy: 26. November , 2007, 18:07:19 »

tento tyzden dostanem na vyskusanie golem v rackovej verzii + 50W koncak (2xEL34) tiez od prosounda...
a berem si to najprv domov az potom do skusobne, tak ti mozem napisat ci sa natom bude dat hrat aj doma  Žmurk

Dik, som na to velmi zvedavy Si píš!!!  Žmurk

Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #215 kedy: 26. November , 2007, 18:48:38 »

Mne by vadilo že čistý kanál je akoby prednastavený.Určite by bolo rozumnejšie keby mal svoje korekcie a stál trebárs o liter viac.
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #216 kedy: 26. November , 2007, 19:02:38 »

Mne by vadilo že čistý kanál je akoby prednastavený.Určite by bolo rozumnejšie keby mal svoje korekcie a stál trebárs o liter viac.

hej, stacil by aspon presence potak
Zaznamenané

predator
Hosť
« Odpoveď #217 kedy: 26. November , 2007, 19:27:16 »

hej, stacil by aspon presence potak

A načo? Ja mám na koncáku kompletné korekcie (Lo-Mid-High) aj  Presence a Depth, a aj najjednoduchšia rada koncákov Gerhat má Presence potenciometer.

K použiteľnosti setupu - dá sa samozrejme hrať aj potichu v obývačke, nie je treba atenuátor. Jasné je, že pri vybudení je ten zvuk ešte hustejší, ale je to skôr drobná zmena, štruktúru gainu a reakciu nástroja na hru to moc neovplyvní. Pri hraní potichu má lampáč skôr citeľne menej spodkov ako pri plnom vybudení, to však pri domácom hraní nie je problém, skôr výhoda.
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #218 kedy: 26. November , 2007, 20:20:29 »

no ked ho mas na koncaku, tak ti to ovplyvnuje aj skresleny a aj cisty. a malokedy sa stane, ze korekcie, ktore ti vyhovuju na skreslenom ti vyhovuju aj na cistom zvuku
Zaznamenané

ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #219 kedy: 26. November , 2007, 20:24:33 »

A keď použiješ dve rozdielne gitari/strat-lp/tak určite si to nesadne tak aby si bol spokojný.Určite by tie korekcie boli žiadúce.
Zaznamenané
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #220 kedy: 26. November , 2007, 20:32:12 »

ma ten cisty vobec nejake korekcie alebo je to len priechodny ?
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #221 kedy: 26. November , 2007, 20:36:30 »

Asi priechodný
Zaznamenané
gm_viktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683



« Odpoveď #222 kedy: 26. November , 2007, 20:57:41 »

ja mam equalizer zvlast na cisty, na OD1 aj na OD2...ku kazdemu je zvlast volume, gain, low, mid, high...a myslim ze by malo byt aj presence a depth (neni problem, myslim ze pan Gerhat by to vedel spravit)
viac info ked to budem doma..ale kazdopadne bude to taky viac hi-end Golem, bude mat tie korekcie a ine srandy navyse...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #223 kedy: 26. November , 2007, 21:00:16 »

... a malokedy sa stane, ze korekcie, ktore ti vyhovuju na skreslenom ti vyhovuju aj na cistom zvuku

koncepcia oddelenych korekcii sa zacala vyskytovat az niekedy v 90-tych rokoch. dovtedy X legendarnych ampov vedelo uspokojovat poziadavky aj s jednou sadou korekcii. nehovorim, ze nezavisle korekcie nemaju vyhody, ale ako nevyhnutnost to neberem.

prehodit LP za Strat si vyzaduje zmenu korekcii na mnohych aparatoch, ale oddelene korekcie medzi kanalmi to aj tak neriesia...
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #224 kedy: 26. November , 2007, 21:01:52 »

ale nechapes o co slo. kedze sa jedna o celkom dobre vybaveny preamp, tak by tam mal byt aj takyto zaklad. niekomu to vyhovuje a niekomu nie
Zaznamenané

Strán: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 83 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.06 sekund, 23 otázok.