Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
21. Máj , 2024, 03:05:01
Strán: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 18 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Gary moore  (Prečítané 54878 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #195 kedy: 07. Február , 2011, 19:38:35 »

RIP Maestro  Smútim .
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
jaywalker
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1531



WWW
« Odpoveď #196 kedy: 07. Február , 2011, 21:01:50 »

Bolo mi fizicke zle cely den dnes... BTW, nasiel som toto:
 Gary Moore signature Marshall [1959?]

--------------------------------------------------------------------------------

Looks like Gary is having a 1959 Sig model built, this is part of an article from the February issue Guitar Player Magazine. Sound interesting..

"Did you plug into any other amps?

I used a Fender Dual Showman head which is what Peter Green used with Fleetwood Mac. The original cabinet had two 15" JBL's, but I never liked those, so I use it with a Marshall 4X12" loaded with Vintage 30's. I used that and a custom German solidbody with Bare Knuckle pickups - which are kind of out of phase to give you a Peter Green vibe- on "Someday Baby". I just ran both pickups up full, and I went straight into the amp for that song. I used a Marshall DSL 2000 for a couple of things, and I used the ES-335 through a Marshall 1959 SPLX head - which is basically an old 1959 with an effects loop - on "Do You Ever Feel Lonely." That amp has a very dirty sound-almost like it's going to blow up. I used DSL's from about 1996 until last year , but now I'm using two MARSHALL 1959HW's -the Handwired Reissues- onstage for a really nice, big, round sound. They have more presence and a rawer sound than the DSL's, with a feel that's closer to that of the amps Cream and Hendrix used.

I'm also having a signature Marshall built that will try to incorporate all those qualities. I'm going for a 100-watt head like the old 1959 Super Lead- with a spring reverb and the four inputs- but it will have a switch that links the inputs internally so you don't have to jumper them. It'll also have a half power switch, and a boost with just enough gain to give a lift to solos."
Zaznamenané

Pawn shop junker collector freak, cheapy loving trash wielding finger speaking player unleashed
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #197 kedy: 07. Február , 2011, 23:53:34 »

RIP  Zdravíčko
Zaznamenané

misofg
stály hosť
*****
Príspevkov: 931

ABCDEFUCK


« Odpoveď #198 kedy: 08. Február , 2011, 00:18:23 »

http://www.cas.sk/clanok/190966/blues-stratil-legendu-zomrel-severoirsky-gitarista-gary-moore.html

Ze zmorel v spanku prirodzenou smrtou. TO je co za somarinu. 58 rocny chlap. Ten rockersky zivot nemoze byt az taky tazky . Ved to by Keith Richards zmorel uz davno este skor nez tu vacsina z nas bola. 
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #199 kedy: 08. Február , 2011, 00:37:29 »

http://www.cas.sk/clanok/190966/blues-stratil-legendu-zomrel-severoirsky-gitarista-gary-moore.html

Ze zmorel v spanku prirodzenou smrtou. TO je co za somarinu. 58 rocny chlap. Ten rockersky zivot nemoze byt az taky tazky . Ved to by Keith Richards zmorel uz davno este skor nez tu vacsina z nas bola. 

V roku 1972 uviedol na trh svoju prvú sólovku Grinding Stone. Vo formácii Thin Lizzy pôsobil v roku 1974, potom ešte v rokoch 1978 až 1979 a ešte krátko v roku 1983. Za jeho angažovaním do tejto kapely stojí jej spevák Phil Lynott. Eric Bell, ktorého Moore v Thin Lizzy nahradil na poste gitaristu, v krátkej reakcii pre BBC uviedol, že úmrtiu Moora stále nemôže uveriť. „Gary bol silný, nebol zničený ako ostatní rockeri. Bol to zdravý chlap,“ povedal Lynott.

pre tych, co nevedia, Lynott zomrel niekedy tak 25 rokov dozadu :)
Zaznamenané
midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #200 kedy: 08. Február , 2011, 01:00:44 »

V roku 1972 uviedol na trh svoju prvú sólovku Grinding Stone. Vo formácii Thin Lizzy pôsobil v roku 1974, potom ešte v rokoch 1978 až 1979 a ešte krátko v roku 1983. Za jeho angažovaním do tejto kapely stojí jej spevák Phil Lynott. Eric Bell, ktorého Moore v Thin Lizzy nahradil na poste gitaristu, v krátkej reakcii pre BBC uviedol, že úmrtiu Moora stále nemôže uveriť. „Gary bol silný, nebol zničený ako ostatní rockeri. Bol to zdravý chlap,“ povedal Lynott.

pre tych, co nevedia, Lynott zomrel niekedy tak 25 rokov dozadu :)
je to preklep, niekto nevie ani poriadne preložiť a napísať jednoduchú správu...  Popiskujem si
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
m4jo
nováčik
*
Príspevkov: 54


« Odpoveď #201 kedy: 08. Február , 2011, 09:48:40 »

http://www.cas.sk/clanok/190966/blues-stratil-legendu-zomrel-severoirsky-gitarista-gary-moore.html

Ze zmorel v spanku prirodzenou smrtou. TO je co za somarinu. 58 rocny chlap. Ten rockersky zivot nemoze byt az taky tazky . Ved to by Keith Richards zmorel uz davno este skor nez tu vacsina z nas bola. 

na wiki pisu, ze zomrel na plucny emfyzem...teda sa zadusil. neviem odkial to maju, ale zda sa mi to byt celkom realne
Zaznamenané
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #202 kedy: 08. Február , 2011, 10:28:20 »

neviem na ktorej wiki to pisu, lebo ja som sa docital toto z wikipedie:
"Gary Moore died of natural causes, as a result of a suspected heart attack"
tu je odkaz na celu stranku:
http://en.wikipedia.org/wiki/Gary_Moore
Zaznamenané
m4jo
nováčik
*
Príspevkov: 54


« Odpoveď #203 kedy: 08. Február , 2011, 11:44:27 »

neviem na ktorej wiki to pisu, lebo ja som sa docital toto z wikipedie:
"Gary Moore died of natural causes, as a result of a suspected heart attack"
tu je odkaz na celu stranku:
http://en.wikipedia.org/wiki/Gary_Moore


heh, este dnes rano tam bol ten emfyzem. museli to teraz nedavno zmenit
Zaznamenané
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #204 kedy: 08. Február , 2011, 11:57:13 »

moze byt :) ono je to v zasade jedno. Bohuzial, uz ho akykolvek dovod smrti nevrati medzi zivych
Zaznamenané
jaywalker
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1531



WWW
« Odpoveď #205 kedy: 08. Február , 2011, 12:14:45 »

aj na BBC - infarkt.
http://www.bbc.co.uk/news/uk-northern-ireland-12391305
Zaznamenané

Pawn shop junker collector freak, cheapy loving trash wielding finger speaking player unleashed
Osiris666
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 260


If you try to fuck with me, I shall fuck you too..


« Odpoveď #206 kedy: 08. Február , 2011, 14:47:24 »

R.I.P. Gary  Smútim  Smútim  Smútim
Zaznamenané
jaywalker
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1531



WWW
« Odpoveď #207 kedy: 08. Február , 2011, 15:18:04 »

Len BTW - nove pesnicky ak tu este neboli (bootleg) z new celtic rock album:



Z nova zacal spolupracovat s Nielom Carterom, a uz davno chcel nahravat Wild Frontier follow-up album, ale vydavatelstvo tlacil aby robil len rockove veci - after the war atd.
 Dufam ze to dokoncili pre boha......
« Posledná zmena: 08. Február , 2011, 15:32:21 od jaywalker » Zaznamenané

Pawn shop junker collector freak, cheapy loving trash wielding finger speaking player unleashed
yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #208 kedy: 11. Február , 2011, 08:09:30 »

dozvedel som sa to až včera... skvelý gitarista, jedej z najlepších, akých som v živote počul - moj prvý veľký gitarový idol a človek, od ktorého som prvýkrát počul blues tak, aby ma zaujal a aby som ho pochopil a prijal. obdivoval som ho aj ako rovnocenne výborného speváka. bol jednoducho charizmatickou hudobnou osobnosťou - zriedkavým zjavom. aj keď som ho posledné roky nesledoval, mnohé moje spomienky sú s jeho hudbou už navždy spojené.
Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
tibor7
stály hosť
*****
Príspevkov: 962


« Odpoveď #209 kedy: 11. Február , 2011, 12:19:30 »

Jeho všestrannosť : 
Zaznamenané
Strán: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 18 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.055 sekund, 22 otázok.