Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
27. Máj , 2024, 09:18:58
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 29 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Henry Toth  (Prečítané 120306 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #60 kedy: 25. Október , 2006, 10:29:12 »

iMbUS napísal:
Citácia
koncert pozostaval cisto z improvizacii na zname motivy (hendrix, beatles a pod) Cakal som, ze Henry zahra aj volaco z jeho albumov..

Hral tri-styri vlastne skladby, co som poznal z jeho albumov, teda podla harmonii. Ale pravdupovediac, cakal som viac, bola to jamovacka, uz aj trochu monotonne. ... Pacil sa mi jeho zvuk, len bol trochu nahlas. Jeho rychlost a fory su bez debaty, ale ked je to v kazdej pesnicke, tak to cloveka trochu omrzi. Ale bolo vidno ze sa pri tom bavil a mal radost z hrania, co je dobre.
Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
msony
nováčik
*
Príspevkov: 11


« Odpoveď #61 kedy: 25. Október , 2006, 19:57:37 »

zucastnil som sa prvych dvoch koncertov ktorymi Henry odstartoval svoje turne musim povedat ze to boli koncerty ktore boli podla toho co tu pisete pravym opakom toho bratislavskeho v sparxe. takze by som flintu do zita urcite nehadzal .....
Zaznamenané
samojed
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 101



« Odpoveď #62 kedy: 10. November , 2006, 17:57:27 »

Mnohí tu píšete, že H.T. je technicky najlepší gitarero u nás. Osobne si myslím, že má málo konkurentov aj vo svete. Možno takí ako Al Di Meola alebo Yngwie, prípadne zopár ďalších mu šliapu na päty. Len si pozrite video, ktoré je na jeho poslednom CD \"Blue\" a utvorte si názor.
Zaznamenané

Kam by som chodil? Na dvor...
Roztancujem ja týmto publikum? Roztlieskam ja týmto publikum?
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #63 kedy: 10. November , 2006, 18:28:41 »

no nepovedal by som ze zopar.

takisto ako francuzi nepoznaju henryho totha, tak my nepozname francuzkych virtuoznych gitaristov...a mohol by som pokracovat
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
Andrey
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 77



« Odpoveď #64 kedy: 10. November , 2006, 19:02:58 »

plne suhlasim...inak btw...o 2h sa idem na Henryho kuknut....tak sa aj tesim...prvykrat live pre mna...:-)))
Zaznamenané

sexova,cvièi,sexova,cvièi...
marrtin
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1784


"There are no facts, only interpretations." F. N.


« Odpoveď #65 kedy: 11. November , 2006, 16:57:36 »

andrey napísal:
Citácia
plne suhlasim...inak btw...o 2h sa idem na Henryho kuknut....tak sa aj tesim...prvykrat live pre mna...:-)))


Tak on dakde koncertuje? rád by som vedel, kde, teraz som čučol jeho stránku a je tam iba toto:
UPOZORNENIE


Henry Tóth a jeho skupina sa týmto plne dištancujú od činov, skutkov a vyhlásení pána Františka Tekelyho, ktorý nás donedávna manažoval. Vyhlasujeme, že pán Tekely nemá od dnešného dňa, t.j. 2. 11. 2006, poverenie na akékožvek jednanie v mene skupiny Henryho Tótha. Zároveň sa všetkým našim fanúšikom, majitežom klubov a  poslucháčom ospravedlňujeme za zrušené koncerty a problémy s  tým spojené. Nakožko pán Tekely, z nám neznámych dôvodov a bez nášho vedomia zrušil celú Vintage Tour, následne zavádzal majitežov a prevádzkarov klubov že koncerty budú, snažíme sa vzniknutú situáciu promptne riešiť. Veríme, že nestratíme vaše sympatie a že sa čoskoro stretneme na našich koncertoch v zmenených termínoch ktoré sa čoskoro objavia na týchto stránkach. Vďaka.
Henry Tóth, Aty Béreš, Boris Brna.
Zaznamenané

Les Paul + Marshall, čo iné?
Hosť
« Odpoveď #66 kedy: 11. November , 2006, 17:09:24 »

samojed napísal:
Citácia
Mnohí tu píšete, že H.T. je technicky najlepší gitarero u nás. Osobne si myslím, že má málo konkurentov aj vo svete. Možno takí ako Al Di Meola alebo Yngwie, prípadne zopár ďalších mu šliapu na päty. Len si pozrite video, ktoré je na jeho poslednom CD \"Blue\" a utvorte si názor.


Henry je podla mna unikatny tym,ze on zoberie do ruk elektriku a zahra tak,ze cloveku padne sanka. Potom zoberie akustiku a je to to iste. Poznam vela gitaristov,ktori hraju virtuozne na elektrike a ini zas na akustike. Ale Henry vie zahrat na oboch. V tomto je podla mna jedinecny.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #67 kedy: 11. November , 2006, 17:46:30 »

vlado hudec - Al Di Meola - pocul si take meno ? Žmurk
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #68 kedy: 11. November , 2006, 18:20:26 »

nechcel som zbytocne provokovat ale mna napr napada Zakk Wylde, z tych znamejsich..teda aspon mne pri nom pada sanka ha ha ha
aj ked vsetka cest Henrymu Žmurk
Zaznamenané
Andrey
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 77



« Odpoveď #69 kedy: 11. November , 2006, 20:22:35 »

Henry koncertuje...vcera hral v Piane v Prievidzi...kraaasa...hej...tam vznikol problem...ako si mozete vsimnut na stranke a pohadal sa so svojou byvalou kapelou...on je tarez dost ophadany s viacerimi..to tu nebudem rozoberat....je to jeho vec...
Zaznamenané

sexova,cvièi,sexova,cvièi...
Hosť
« Odpoveď #70 kedy: 12. November , 2006, 00:20:27 »

rastis napísal:
Citácia
vlado hudec - Al Di Meola - pocul si take meno ? Žmurk


hej pocul :)...ale nikdy v zivote som ho nevidel hrat nejaky rock na elektrickej gitare. Mozno je to tym,ze ho poznam velmi malo...
Zaznamenané
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #71 kedy: 12. November , 2006, 00:53:38 »

samojed napísal:
Citácia
Mnohí tu píšete, že H.T. je technicky najlepší gitarero u nás. Osobne si myslím, že má málo konkurentov aj vo svete. Možno takí ako Al Di Meola alebo Yngwie, prípadne zopár ďalších mu šliapu na päty. Len si pozrite video, ktoré je na jeho poslednom CD \"Blue\" a utvorte si názor.
Henry Toth ma nejak velmi svojou technikou a ani hudbou moc neoslovil.To,ze niekto hra rychlo neznamena ,ze je skvely technik;) Pre mna su technicke a skladatelske spicky napr David Torn ,Al Di Meola, Pat Metheny,Allan Holdsworth,Scott Henderson alebo napr aj Dasa Andrtova-Vonkova...

Naposledy upravil Zvuk, : 12.11.2006 2006 01:00
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #72 kedy: 12. November , 2006, 01:10:48 »

vlado hudec napísal:
Citácia
rastis napísal:
Citácia
vlado hudec - Al Di Meola - pocul si take meno ? Žmurk


hej pocul :)...ale nikdy v zivote som ho nevidel hrat nejaky rock na elektrickej gitare. Mozno je to tym,ze ho poznam velmi malo...


Mam pocit, ze cim je starsi, tym menej ho elektrika bavi, respektive az tak moc ho v poslednej dobe nesledujem. Ale za mladi v 70-tych rokoch hral na elektrike dost a ver tomu, ze v takych tempach, ze aj na dnesne pomery behaju zimomriavky po chrbte. Samozrejme ziadne krkolomne tappingy ani ine podobne moderne huncutstva u neho nehladaj, ale poctie poctivo vybehane a vybrnkane verkliky, tak na to je a vzdy bol exopert aj na akustike a aj na elektrike. Hraval vzdy na Les Paule a hraval do spanielska smrncnuty jazzrock. Cely cas pisem pochopitelne o DiMeolovi, ale snad mi to Henry Toth vo svojej teme odpusti - predpokladam, ze aj  on ho ma urcite rad :)
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #73 kedy: 12. November , 2006, 01:19:54 »

Al di Meola hráva prevažne na Ovation a elektricky na PRS a Gibson:
http://www.jazzguitar.be/al_di_meola_guitar_gear.html

Ale to by sa už hodilo do samostatnej témy o ňom.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #74 kedy: 12. November , 2006, 02:22:24 »

Este mi to predsa len neda :):

http://youtube.com/watch?v=k8Sd1D-xLL8&mode=related&search=

Kvalita zvuku mizerna, ale pre ilustraciu KTO je Al Di Meola to staci. On tu nema samostatnu temu Huh! Sa musi napravit :)
Zaznamenané
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 29 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.042 sekund, 21 otázok.