Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
03. Jún , 2024, 14:51:28
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 39 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: SOZA  (Prečítané 116900 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
koktavyalojz
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 351



« Odpoveď #60 kedy: 19. Marec , 2008, 18:41:43 »

robia to tak niektory kupia v amerike cd kapely z 5. ligy a u nas to vydavaju za svoje lebo ani diva svina to nespozna. a u nas je to spicka samozrejme medzi tymi mantakmi zlatymi slavikmi.
hmmm toto sa mi nezda. Kadejaka shitna skupina z USA sa u nas prezentuje. A su kapeli a interpreti na Slovensku ktori maju kvalitnejsu muziku nez nejaky trapny amici, len nemaju prachy na poriadne studio a nastroje, nemaju tolko moznosti na koncertovanie (a s tym spojene zlepsovanie) a na ziadny festival ich nikto nepozve. Za to muzikanti z USA su pozyvany na europske festivali ako hlavne hviezdy. Schopnostami a pesnickami ich kopec slovenskych skupin previsi.
Zaznamenané
killya182
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 483



WWW
« Odpoveď #61 kedy: 20. Marec , 2008, 01:07:40 »

hmmm toto sa mi nezda. Kadejaka shitna skupina z USA sa u nas prezentuje. A su kapeli a interpreti na Slovensku ktori maju kvalitnejsu muziku nez nejaky trapny amici, len nemaju prachy na poriadne studio a nastroje, nemaju tolko moznosti na koncertovanie (a s tym spojene zlepsovanie) a na ziadny festival ich nikto nepozve. Za to muzikanti z USA su pozyvany na europske festivali ako hlavne hviezdy. Schopnostami a pesnickami ich kopec slovenskych skupin previsi.

ale ved takych, co si zaplatili za songy mas aj tu...si pozri anna gaja, juraj vanco, martin kittner a ine stalice music boxu...ved to su taki isti, akych opisujes a davas im kabat "amici"...a ziju tu, na slovensku...
rovnako, ako ked opisujes slovenskych "davacov" co uplne drtia, tak tych mas zase vsade...
a je jedno ci su to amici alebo slovaci alebo svedi, bud robia dobru hudbu alebo zlu...hudba je nadnarodna Beeee
Zaznamenané

Kto do teba kamenom, ty donho rockom.
http://www.mkmb.sk/thebagofbones/
_______________________________
http://www.mkmb.sk/cautejasomosud/ <-prosim ohodnotte moj profil, znamena pre mna vsetko na svete!!!
killya182
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 483



WWW
« Odpoveď #62 kedy: 20. Marec , 2008, 12:44:03 »

akoze neviem preco ste nas tu strasili, vcera som pisal do sozy a dnes mi uz poslali 2 mile maily...

mail cislo jedna:

V prípade , že chcete zaregistrovať Vašu tvorbu, je potrebné vyplniť tlačivo“Nahláška diela“, ktoré musí byť originál od nás/môžeme Vám ich na požiadanie zaslať , len potrebujeme Vašu adresu/, na zadnej strane vypíšete noty a časť textu, alebo doložte CD, v tomto prípade aj videozáznam.
Okrem toho si môžete za poplatok uschovať videozáznam na Ekonomickom oddelení, poplatok na rok je 200.-sk.


mail cislo dva:

službu „Úschova neochraňovaného diela“ v SOZA skutočne robíme. Máte dve možnosti:
Prídete sem a všetko urobíme na mieste – priniesť musíte aj spomínanú nahrávku koncertu /je to postačujúce/
Poslať poštou, ale v takom prípade je to časovo dlhšie. Do piatka určite nie je možné stihnúť.

o ziadnej hranosti v radiach ci predavanosti nie je ani v jednom maily zmienka a ani v ich stanovach, ktore som cital asi 50 krat, som nenasiel ziadnu zmienku o nejakej exkluzivite clenstva, teda o ziskani clenstva na zaklade niecoho...staci sa zaregistrovat a platit poplatky (ktore su imho dost smiesne)

Zaznamenané

Kto do teba kamenom, ty donho rockom.
http://www.mkmb.sk/thebagofbones/
_______________________________
http://www.mkmb.sk/cautejasomosud/ <-prosim ohodnotte moj profil, znamena pre mna vsetko na svete!!!
Dugo
Hosť
« Odpoveď #63 kedy: 20. Marec , 2008, 12:51:41 »

haha mudrlanti...  Bavím sa skvele

je to v suchu bracho  Je to frajer
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #64 kedy: 20. Marec , 2008, 13:15:03 »

v suchu to bude, ked Vam povyplacaju nejake tantiemi. zatial date peniaze vy im, to je cele...  Žmurk
Zaznamenané
Dugo
Hosť
« Odpoveď #65 kedy: 20. Marec , 2008, 13:23:50 »

v suchu to bude, ked Vam povyplacaju nejake tantiemi. zatial date peniaze vy im, to je cele...  Žmurk

ved o to jedine nam islo.. aby sme boli aj oficialne autormi toe vsetko, o prachy teraz nejde... ale ak to raz pride nebudeme sa branit..  :)
Zaznamenané
proton
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 339



WWW
« Odpoveď #66 kedy: 20. Marec , 2008, 13:47:09 »

no vidite..tak predsa je to tak Žmurk
Zaznamenané

the hourglass is never right side up...
killya182
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 483



WWW
« Odpoveď #67 kedy: 21. Marec , 2008, 14:55:01 »

v suchu to bude, ked Vam povyplacaju nejake tantiemi. zatial date peniaze vy im, to je cele...  Žmurk

sorry, ale na tantiemy vobec nemyslim :) jasne, ze by bolo super, keby nam to, co mame radi a radi robime, zarabalo nejake peniazky, ale aspon ja hram hlavne pre ludi, na ktorych myslim, ked pisem nejaky text, ktori nam tlieskaju aj napriek par falosnym tonom alebo par rytmickym chybam...dufam, ze sa moj pohlad na hranie nezmeni, ale radsej toto neoznacujem za moje definitivne vyhlasenie, lebo stat sa moze vsetko Beeee

k veci, okrem sozy ste spominali aj ine organizacie...vedeli by ste prosim poradit, aky je medzi nimi rozdiel, pripadne ktora sa viac oplati?
mali ste uz niekedy opletacky s autorskymi pravami a vyuzili ste pomoc organizacie, ktora vas zastresuje?
Zaznamenané

Kto do teba kamenom, ty donho rockom.
http://www.mkmb.sk/thebagofbones/
_______________________________
http://www.mkmb.sk/cautejasomosud/ <-prosim ohodnotte moj profil, znamena pre mna vsetko na svete!!!
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #68 kedy: 21. Marec , 2008, 15:24:13 »

Takze takto:

01.SOZA zastupuje autorov a spracovatelov hudobnej a textovej zlozky diela.SOZA je jediny zakonom stanoveny organ pre tuto cinnost a k nej nejestvuje ziadna alternativa.

02.Ak sa chces stat zastupovanym autorom MUSIS dolozit, ze Tvoje diela boli niekde verejne prezentovane.Staci potvrdenie z radia, alebo od usporiadatela nejakeho kulturneho podujatia, kde Tvoje skladby zazneli.Tato podmienka je podla mna uplne v poriadku, pretoze ulohou SOZY je vyberat peniaze za verejnu produkciu a aby to mohla v pripade novych zastupovanych autorov vykonavat je podla mna uplne v poriadku, ze chce potvrdenie o tom, ze prislusny autor splna tuto podmienku, ktora je zakladnym predpokladom a vlastne aj podstatou buduceho vztahu medzi autorom a sozou.


03.Soza zastupuje autorov hudby, textu, aranzerov, spracovatelov a vydavatelov.Vsetko sa tyka vsak hudobnych diel.Na ostatne je tu LITA.

04.Ak vytvoris dielo a niekto ho pouzije, tak Tebe ako utorovi za to nalezi odmena.Tato odmena sa vola tantiemy a vybera a rozdeluje ich SOZA.


05.Ak hras prevzatu vec, tak pouzivas dielo ineho autora cize mu za to nalezi odmena, ktoru platis Ty.Ty na prevzatom diele mozes zarobit iba, ako aranzer avsak to iba po dohode s autorom resp.jeho zastupcom (vydavatelom a pod.) kedze jeho podpis potrebujes na nahlaske.
« Posledná zmena: 21. Marec , 2008, 17:37:59 od Jimi Cimbala » Zaznamenané

vid
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 141


« Odpoveď #69 kedy: 21. Marec , 2008, 18:20:45 »

Jimmy:

Aka to zvycajne byva suma za hranie coveru? Byva to rozdielne medzi nejakou lokalnou punkovou tlupou (ktora je v SOZE) a svetovou kapelou?

A v praxi, kontroluje sa to? Ked nejaka zacinajuca kapela spusti Paranoid niekde na akcii, tak musi calovat?
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #70 kedy: 21. Marec , 2008, 21:54:21 »

Ked nejaka zacinajuca kapela spusti Paranoid niekde na akcii, tak musi calovat?
jasne  :) pride krcmar za nimi: "naa chlapci, zahrali ste sumnu spivanku od skupiny svetovych rozmerov, bude to za padesat."  :)
Zaznamenané
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #71 kedy: 21. Marec , 2008, 22:03:33 »

Jimmy:

Aka to zvycajne byva suma za hranie coveru? Byva to rozdielne medzi nejakou lokalnou punkovou tlupou (ktora je v SOZE) a svetovou kapelou?

A v praxi, kontroluje sa to? Ked nejaka zacinajuca kapela spusti Paranoid niekde na akcii, tak musi calovat?

Treba to rozlisovat.Nie vzdy je platcom kapela.Uvediem 2 priklady.

Priklad A:Kapela vystupila na rockovom festivale, kde zahrala aj skladbu enter sandman od METALLICA.V takomto pripade kapela neplati nic.Platbu SOZE odvadza usporiadatel.Pri takejto akcii by kazda kapela mala usporiadatelovi odovzdat playlist so skladbami, ktore hrala.Tieto playlisty spolu s platbou odovzdava usporiadatel soze a soza nasledne na zaklade toho deli prijmy z tohto podujatia medzi autorov, ktorych diela zazneli.V pripade, ze kapela je zaroven aj usporiadatelom, (koncerty na vlastnu past) tak plati samozrejme kapela a nie ten koho salu si kapela prenajala.


Priklad B:Kapela sa rozhodla na svoj album zaradit cover od napr.BEATLES.V takomto pripade by mala platit kapela na vacsinou tieto platby prebera na svoju zodpovednost vydavatel.Ak si kapela vydava CD sama - plati priamo ona.


Takze povedane inak.Ak kapela na akcii zahra Paranoid a usporiadatel to nenahlasi - porusuje zakon.Taktiez ma SOZA svojich inspektorov, ktori to kontroluju a netreba zabudat, ze casto sa najde aj nejaky ten "dobrak" co si neodpusti bonz na konkurenciu.Vacsina usporiadatelov (ako domy kultury a pod.) odvadza SOZE pausalne rocne platby.

SOZA zohladnuje aj to, kto je platitelom.Su na to urcite tabulky.Je logicke, ze napr.maly klub nemoze odvadzat platby rovne napr.velkemu open air festivalu.To samozrejme plati aj pre vyber tantiemov z el.medii. kde regionalne radio plati podla inych koeficientov ako radio celoplosne.
Zaznamenané

musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #72 kedy: 21. Marec , 2008, 22:10:12 »

a kolko stoji taky beatles ? dufam ze sa neplati aj za klasiku ?
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #73 kedy: 21. Marec , 2008, 22:15:08 »

a kolko stoji taky beatles ? dufam ze sa neplati aj za klasiku ?

Konkretnu sumu Ti povedia jedine na SOZA.
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #74 kedy: 25. Marec , 2008, 09:17:31 »

ja by som sa rad vratil k tomu, keby niektory hudobnik ukradol niekomu napad tu z fora. nestaci take osetrenie, ze to tu pred nim uploadol ten konkretny uzivatel?

napriklad taky Vlado Hudec tu nieco uploadne. o 2 mesiace pusti radio a hromzi: "dopice, ved mi niekto ujebal nahravku Si píš!!! no idem ja spravit poriadky" samozrejme to nema na poste osetrene, ale pride za intituciou na ochranu hudobnikov a prav a povie im: "Dobry den, chcel by som poukazat na vec, ze vec XYZ, ktora beha v radiu je opajcnuty moj napad" a oni: "a mate o tom nejaky doklad?" Vlado: "no pred 2 mesiacmi som to uploadol na stranku gitaristi..............."

to, ze nick "Vlado Hudec" je naozaj Vlado Hudec, sa presvedcia tym, ze ukaze obciansky -  predpokladam, ze sa tak naozaj vola. ale moze sa aj tym, ze im da heslo na jeho account. Slo by to aj takto? alebo by to bolo aspon mierne spochybnitelne?
« Posledná zmena: 25. Marec , 2008, 09:19:02 od mario bross » Zaznamenané

Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 39 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.036 sekund, 22 otázok.