Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
26. Jún , 2024, 11:36:30
Strán: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 52 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Aké káble používate?  (Prečítané 167493 krát)
0 užívateľov a 6 Hostí prehliada túto tému.
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #315 kedy: 21. Jún , 2010, 20:22:36 »


ty ho tiez pouzivas Semish, alebo to je len ako rada pre Branka ?

http://cgi.ebay.com/Monster-Studio-Pro-1000-SP1000-1-12A-Instrument-Cable-/400128618271?cmd=ViewItem&pt=Guitar_Accessories&hash=item5d29862f1f

tu ho mas Brano 3metrovy, 1,5 bude samozrejme lacnejsi
Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #316 kedy: 21. Jún , 2010, 20:23:15 »

Na zdravie! Zdravíčko

Btw - Andrej, nemusis sa pod kazdy prispevok podpisovat, my vieme, ze ide o Teba. Žmurk
Máš pravdu, neuvedomil som si...
Zaznamenané
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #317 kedy: 21. Jún , 2010, 20:23:55 »

Na zdravie! Zdravíčko

Co viac si mozem priat. :) Vdaka Semishko.


btw Branko, ako kable si pouzival doteraz ? Ked ti tu semish poradil hadam najrozsirenjesie hiend kable ake su a ty sa tvaris, ako keby si to pocul prvy raz..
Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4301


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #318 kedy: 21. Jún , 2010, 20:25:45 »

Lampové zosíky majú veľkú výstupnú impedanciu, aj preto hrajú tak zle...
Andrej

Zle? Zatial vacsina lampovych zosikov, co som mal cest tak hrala prijemnejsie ako tranzistorove v podobnej cenovej kategorii. Najma akusticke nastroje, hlasy a celkova cistota a detailnost zvuku byva casto na vyssej urovni. Plus vysky casto menej rezu usi aj pri velmi agresivnych nekvalitnych nahravkach. Plus ked maju koncove lampy trebars KT88, su vyborne aj na rockovu hudbu a su dost dynamicke s necakane pevnymi basmi.

Co je na tom zle? ?§!.

Bavim sa povedzme o cenovej hladine okolo 1500 - 2000.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #319 kedy: 21. Jún , 2010, 20:26:10 »

btw Branko, ako kable si pouzival doteraz ? Ked ti tu semish poradil hadam najrozsirenjesie hiend kable ake su a ty sa tvaris, ako keby si to pocul prvy raz..
Pouzivam klasicku dvojzilu, nechcem trepnut hrubku, lebo neviem presne, ale je dost hruba. Samozrejme, ze nie taka zastrckova.  :)
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4301


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #320 kedy: 21. Jún , 2010, 20:28:39 »

ale rozhodne nekupuj elektrónkový HIFI zosilňovač ani gramofón
Andrej

Co sa tyka gramofonu, tak vacsinou vitazi, najma ked porovnavas povodne platne a tie iste albumy na CD. Tu som tych porovnani zazil ozaj velakrat a vacsinou sa vsetci ludia zhodli jednoznacne v prospech gramofonov. Ty tusim len merias a malo pouzivas vlasne usi. Žmurk
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #321 kedy: 21. Jún , 2010, 20:29:24 »

ja mam tiez jednu otazku.. uz vieme ze na gitarovom kabli zalezi, uz vieme ze na hifi prepojovacom kabli zalezi iba blaznom, a kabel medzi zosikom a boxom sa mi oplati riesit? lebo teraz mam iba taku pozliepanu iluziu kabla (ale je to samozrejme speaker kabel)
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #322 kedy: 21. Jún , 2010, 20:29:53 »

Zle? Zatial vacsina lampovych zosikov, co som mal cest tak hrala prijemnejsie ako tranzistorove v podobnej cenovej kategorii. Najma akusticke nastroje, hlasy a celkova cistota a detailnost zvuku byva casto na vyssej urovni. Plus vysky casto menej rezu usi aj pri velmi agresivnych nekvalitnych nahravkach. Plus ked maju koncove lampy trebars KT88, su vyborne aj na rockovu hudbu a su dost dynamicke s necakane pevnymi basmi.

Co je na tom zle? ?§!.

Bavim sa povedzme o cenovej hladine okolo 1500 - 2000.
Nechcem sa ťa dotknúť, ale pre teba je príjemnejší skreslený zvuk, pre mňa nie. Neviem, čo to sú pevné basy, cez výstupák lampáča ich prejde menej a sú skreslenejšie...
Zaznamenané
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #323 kedy: 21. Jún , 2010, 20:31:39 »

ja mam tiez jednu otazku.. uz vieme ze na gitarovom kabli zalezi, uz vieme ze na hifi prepojovacom kabli zalezi iba blaznom, a kabel medzi zosikom a boxom sa mi oplati riesit? lebo teraz mam iba taku pozliepanu iluziu kabla (ale je to samozrejme speaker kabel)

Ins kabel je velmi dolezity, tak ako speaker kabel. Cize odpoved jednoznacne oplati. Stranu, dve dozadu som pisal Mariovi Brossovi v par vetach co/ako/preco.
Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
MMM
Hosť
« Odpoveď #324 kedy: 21. Jún , 2010, 20:34:21 »

Nechcem sa ťa dotknúť, ale pre teba je príjemnejší skreslený zvuk, pre mňa nie. Neviem, čo to sú pevné basy, cez výstupák lampáča ich prejde menej a sú skreslenejšie...


Jasne a preto vsetko lampove hra uprdene a v stredoch. Chvala tranzistorom a hlavne lacnym  Cmuk chlapci
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #325 kedy: 21. Jún , 2010, 20:35:05 »

Co sa tyka gramofonu, tak vacsinou vitazi, najma ked porovnavas povodne platne a tie iste albumy na CD. Tu som tych porovnani zazil ozaj velakrat a vacsinou sa vsetci ludia zhodli jednoznacne v prospech gramofonov. Ty tusim len merias a malo pouzivas vlasne usi. Žmurk

Uši sa dajú veľmi ľahko oklamať, ako sa sympaticky priznal Rastiš, aj moje (neuveríš ale aj tvoje).
S tým gramofónom je to zase tak, že kto má rád šumy a praskoty, aj ja ich mám rád ale iba pri ohníku.
Zaznamenané
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #326 kedy: 21. Jún , 2010, 20:35:11 »

Ins kabel je velmi dolezity, tak ako speaker kabel. Cize odpoved jednoznacne oplati. Stranu, dve dozadu som pisal Mariovi Brossovi v par vetach co/ako/preco.

ok, diki, pohladam si to
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4301


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #327 kedy: 21. Jún , 2010, 20:35:13 »

Nechcem sa ťa dotknúť, ale pre teba je príjemnejší skreslený zvuk, pre mňa nie. Neviem, čo to sú pevné basy, cez výstupák lampáča ich prejde menej a sú skreslenejšie...

Terajsi lampac ktory mam ma podstatne viac basov a su konkretnejsie ako byvaly tranzistor, ktory som predal a cenovy rozdiel bol medzi nimi len asi 300 euro.

Iste ked do neho dam EL34ky ako koncove, tak uz to je moc vzdusne a stredove, detailnost basov sa trosku straca ale s KT88 je to parada, vynikajuca dynamika a citatelnost vsetkych nastrojov. Takisto klasika a orchester, tam je omnoho priestorovejsi zvuk a lepsie oddelenie casti orchestra. Pravda je, ze som pocul tie uzasne tranzistory, ktore hrali podobne ako lampace, ale to uz je ina cenova hladina. Realita je skor ale taka, ze spickove tranzistory sa zvukovo skor blizia k lampacom.

Beriem ale, ze toto vsetko moze byt aj dost subjektivne, predsa len lampac sa napr. nehodi az tak na dnesne ukricane nahravky roznych tvrdsich zanrov.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #328 kedy: 21. Jún , 2010, 20:36:03 »

ty ho tiez pouzivas Semish, alebo to je len ako rada pre Branka ?

http://cgi.ebay.com/Monster-Studio-Pro-1000-SP1000-1-12A-Instrument-Cable-/400128618271?cmd=ViewItem&pt=Guitar_Accessories&hash=item5d29862f1f

tu ho mas Brano 3metrovy, 1,5 bude samozrejme lacnejsi

Monster pouzivam aj na prepajanie hlavy s boxami, zial tento kabel ani Guitar center nedrzi na predajni, tak zatial pouzivam nizsiu radu. O tri tyzdne idem opat do USA , tak objednam tieto Pro 1000 a uvidim.
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #329 kedy: 21. Jún , 2010, 20:37:00 »

Asi sa nerozumieme,
Lampáč má výstupnú impedanciu rádove ohmy, tranzistorák stotiny ohmu.
Andrej

aha, ja som myslel, ze na nieco ine narazas. uz sa chapeme, co si myslel tou velkou impedanciou  :)

Zaznamenané

Strán: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 52 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.083 sekund, 22 otázok.