Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
16. Jún , 2024, 08:11:22
Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 172 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Marshall VS. Mesa Boogie  (Prečítané 514097 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #90 kedy: 21. Jún , 2005, 08:49:28 »

myslim ze sepultura uz na to davno nehra- andreas kisser pouziva aparaty znacky meteoro (live aj studio) a derrick tiez.dokonca uz aj basak presiel od amegu na meteoro:-) ale davnejsie boli omarshallovani,to je cista pravda.
Zaznamenané

o-yep sro
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #91 kedy: 21. Jún , 2005, 09:15:46 »

....ved davnejsie aj bola Sepultura jak sa patri:-))))
Zaznamenané

kubo
okukávač

Príspevkov: 0


« Odpoveď #92 kedy: 21. Jún , 2005, 09:50:57 »

pista58: jj mas pravdu, na marshalloch hrali na starsich albumoch teraz uz nie... a taktiez suhlasim s jimim,ze davnejsie bola sepultura ako sa patri, teraz uz to nie je ono :) taky Roots alebo Chaos A.D. asi moje najoblubenejsie albumy... sepultura bola perfektna pokial tam bol Max...
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #93 kedy: 21. Jún , 2005, 20:08:31 »

to Kubo: Santana pouziva Mark1, to je nieco ako Fender (mozno Twin). Nieje to to iste ako Mark2 a viac. Mark1 asi ani nema 5-pasmovy EQ.
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #94 kedy: 25. Jún , 2005, 15:44:46 »

""You can make a Boogie sound roughly like a Marshall, but can you make a Marshall sound like a Boogie?""
9274;Vsetky novsie LTDcky su Korea, aj Deluxe series. Ale to dnes uz nic neznamena. Pokial sa dobre pametam, ESPcka su Japonske, americke sa uz myslim nevyrabaju, nakolko custom shop v USA bol uzatvoreny.
9275;"V tom pripade sa nerozhoduj na internete, ale chod s nejakym gitaristom, co sa tomu rozumie a vie na tom hrat do obchodu, vyskusajte si to a rozhodni sa tam. A precitaj si temu este raz - vsetko k veci bolo uz napisane Žmurk
Zaznamenané

Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #95 kedy: 26. Jún , 2005, 11:46:33 »

.....admittedly ..... Ale ak budem chciet zvuk messy,nebudem si predsa kupovat marshall a opacne. ...inak vcera sme hrali na infernofeste v Roznave a hrala tam jedna Madarska Kapela.Jeden gitarista mal Peavey 5150 a druhy Marshall JCM 2000.....a zvuky uplne rovnake.Tym chcem povedat,ze ak vies,ako s tymi potakmi krutit....nakrutis si zvuk ktorym smerom chces....aby si dostal z mesy Marshalla nie je na to potrebne az tak velmi spekulovat.Opacne je to zlozitejsie,ale urcite nie nemozne.....vlastne....naco aj.... Opakujem sa:ak budem chciet zvuk messy,nebudem si predsa kupovat marshall a opacne
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #96 kedy: 26. Jún , 2005, 11:54:02 »

Citácia
Originally posted by Jimi Cimbala ...Jeden gitarista mal Peavey 5150 a druhy Marshall JCM 2000.....a zvuky uplne rovnake....
Tak nejak som pochopil aj ten link na tie ukazky hlav. Tiez boli tie zvuky dost podobne a presne ako to tam typci pisali, najviac ovplyvni zvuk samotny gitarista. A okrem toho, aky mas ty pocit z hry na konkretny aparat je nieco ine, ako to, co pocuju ostatni...
Zaznamenané
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #97 kedy: 26. Jún , 2005, 12:02:18 »

Velmi dobre povedane!
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #98 kedy: 26. Jún , 2005, 12:34:55 »

A negitaristom pod podiom je to jedno, na com hras. Ale - pokial ta pocuju - takze myslim, ze nieco elektronkove a riadny box je v tomto pripade vyhodou, takze nestaci ti, ze si spokojny so svojim 15W Fenderom Frontman.
Zaznamenané

Hosť
« Odpoveď #99 kedy: 26. Jún , 2005, 13:29:37 »

A predsa je všetko v ručiskách a hlave!!!
Zaznamenané
A.J.
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 441


« Odpoveď #100 kedy: 04. Júl , 2005, 11:27:51 »

jimi vyborny aparatik..mal som moznost vcera s nim odohrat koncert:)
Zaznamenané
Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #101 kedy: 06. Júl , 2005, 21:54:49 »

Chalpci, vsetko je v prstoch. Ja mam JCM 800 a taky zvuk aky od toho ocakavam sa mi podaril asi dva krat. Treba cvicit. Co sa nie vzdy chce...
Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #102 kedy: 06. Júl , 2005, 22:12:58 »

Ano, ale je raz zvuk zahuhlany, nekonkretny, alebo strkovity, tak tomu az natolko pomozes prstami? Prsty su podla mna vela, ale nie vsetko. Dobra gitara a zosilnovac posuva hranice, kam sa zvukovo mozes dostat povedzme s prstami :)
Zaznamenané

Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #103 kedy: 06. Júl , 2005, 23:01:25 »

MartinLM: Neviem ci si hral na JCM800 2205. Ale vobec nemam pocit ze ten skreleny zvuk by bol daky rosypany alebo strkovity, ked do toho zapojis Gibson LP custom tak je to tam, objem, hutnost, secko, ma to gule. Zase ked som to porovnal s epiphone LP standard tak ten bol trochu ostrejsi, uzsi, taky jak keby liezol zo skary, to je proste kombinacia aparatu a gitary, epiphona mi dobre zneje na tranzistor ketnera ed. blonde a gibson na marshall, ked dam gibsna do toho blondatka tak sa tam nevie zmestit, pocujem ako sa odraza zvuk od tych styroch dosak.
Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #104 kedy: 06. Júl , 2005, 23:38:05 »

Ale ja som nenapisal nic take o JCM800 ani o ziadnom inom aparate. Moja myslienka je, ze zasa primerana kvalita je nutna. Vsetko je v prostoch, ano, ale nie uplne na hocicom, uznaj :)
Zaznamenané

Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 172 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.033 sekund, 22 otázok.