Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
23. September , 2024, 18:24:29
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 ... 37 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: je ten zvuk v prstoch ? :)  (Prečítané 68373 krát)
0 užívateľov a 18 Hostí prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #45 kedy: 01. Október , 2010, 10:01:13 »

ja tvrdim to, ze RUKOPIS nie je ZVUK, je to o tom, ako ten clovek hra, v pripade gitaristu je to to, ake ma ten clovek vibrato, ako vytahuje struny, ako frazuje atd..je to styl jeho hry, ktory je u kazdeho gitaristu iny, aj ked urcite by som ti nasiel ukazky niektorych youtube gitaristov, ktori su klonmi Vaia, Satrianiho a podobne, tak keby si nevidel  obraz a nevedel by si, kto to hra, pocul by si iba audio, mal by si velmi velky problem rozoznat v niektorych pasazach, ci je to original Satriani, alebo nejaky youtube klon. Mne sa to uz stalo parkrat, ale to som asi jeidiny z tohto fora, to mi jasne :)

nie len vibrato a frazovanie, ale aj farba zvuku a kedze aj ina dynamika, tak na normalnych aparatoch a nie nejakych starych Podoch sa to prejavi aj na vyzneni samotneho aparatu. klony gitaristov asi nema cenu riesit - vsak ked niekto cvici a chce hrat na nerozoznanie ako Vai, tak ak sa mu to nakoniec podari, tak to je asi dobre, nie ? ked mu o to islo...

...
A co sa tyka toho klavira, tam si absolutne neviem predstavit, AKO moze mat iny zvuk to, ked niekto udrie na klavesu trebars kusok vyssie alebo nizsie, pretoze ked stlacis klavesu na klaviri, tak sa pohne kladivko, ktore udrie do struny a mi chces povedat, ze ked stlacis klavesu o 1cm vyssie ako ja, ze to kladivko udrie do struny inak? Toto by fakt mohol niekto vysvetlit, velmi ma to zaujima. Lebo co sa tyka klavira, tam je to podla mna cisto iba o dynamike hry, proste niekto hra dynamickejsie, tak sa ti zda zvuk ostrejsi, lebo udiera v niektorych tonoch silnejsie na klavesy...vies mi vysvetlit, ako moze mat klavirista farbou odlisny zvuk od ineho klaviristu, na tom istom klaviri? lebo ked to tak je, tak nejako sa to vysvetlit dat musi.

nie som klavirista, ale ked chces po lopate, tak to kladivko do tej struny udre a odskoci, nie ? moze do nej udret roznou rychlostou a moze od nej odskocit v roznej rychlosti. uznas, ze musi byt rozdiel, ci na tej strune bude v momente uderu kratsie alebo dlhsie ? a uznas, ze to je dane tym, ako sa na tie klapky hra ? vsak su drevene, nie z kamena. maju nejaku svoju pruznost a nie je jedno, ako sa pomocou nich ten pohyb na to kladivko prenasa. je to fakt nepochopitelne ?
Zaznamenané
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #46 kedy: 01. Október , 2010, 10:01:28 »

Preco takto z rana... Smútim

nuti ta nietko citat tuto temu? naco zajebavas temy, do ktorych nemas co povedat zbytocnymi prispevkami? potom sa necuduj, ze si tu vela normalnym ludom na srandu
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #47 kedy: 01. Október , 2010, 10:01:37 »

Preco takto z rana... Smútim

lebo si to chcel  Žmurk
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #48 kedy: 01. Október , 2010, 10:04:39 »

nuti ta nietko citat tuto temu? naco zajebavas temy, do ktorych nemas co povedat zbytocnymi prispevkami? potom sa necuduj, ze si tu vela normalnym ludom na srandu
Vlado, stale tu hovoris len o tom, ze co by sme rozoznali, nerozoznali... Ale k comu je to dobre? taketo bezvyznamne testy ? Na urcenie kvality ? Alebo ?
Co je na tom nelogicke, aby kazdy clovek hral inak ? nechapem...
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #49 kedy: 01. Október , 2010, 10:08:39 »

poviem to takto.. ked som predaval 6505+ dosiel si ju poskusat chalanisko niekde od bystrice ci zkadeto z nejakej temnej kapely (vcelku aj zname meno ale nespomeniem si).. zapli sme to, zacal hrat a znelo to uplne ale uplne napicu.. fakt ze 5 korun by som za to nedal.. bol som totalne zhrozeny ze ako to je mozne ze zrovna 'dnes ked to potrebujem predat sa to dojebe' kukam krutim, nic nepomaahalo.. pozeram na to ze no do pucky co sa deje.. on uz ze to nehra moc dobre a podobne.. potom mu vravim ze ukaz sem gitaru.. 5 kil som jebol a ze - sak to hra popici dobre.. kukal.. potom si tam nastavil nejake metalove Vcko zabrnkal si a ze sa mu to az tak nelubi ale ze to vezme.  Bavím sa skvele
ponaucenie?
Nikdy nepredavaj amp metalistom do bystrice
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #50 kedy: 01. Október , 2010, 10:12:54 »

jo a Branko.. nechce sa mi hladat tu temu co si zakladalo tom kombe za 100eur aby malo pevny zvuk jak periphery a cisty jak neposkvrnene nohavicky Haliny Pawlovskej ale toto by ta malo zaujat

PROFI KOMBO MESA BOOGIE STUDIO.22
Kombo MESA BOOGIE STUDIO. 22. z roku 1986. Nikdy nezklame a zvukaři si libují. Dva kanály, 22 W. Uhraje všechno. Čistý Fender zkreslený Santana až metal. Bedna v exotickém dřevě. K tomu značkový hard-case. Používal J.J.Cale. 20 000.-
Cena: 0,- CZK
Email: zc.kciuq@navi.anarv
   
(3)
Region: Praha
Vloženo: dnes v 10:53


http://hudebnibazar.cz/img_inz/2_577415.jpg


coz vlastne chcem povedat ze - ak to nekupis tak to bola len dalsia egocentricky zalozena tema v style 'megalomania aneb ako som sa liecil nakupom'
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #51 kedy: 01. Október , 2010, 10:13:49 »

jo a Branko.. nechce sa mi hladat tu temu co si zakladalo tom kombe za 100eur aby malo pevny zvuk jak periphery a cisty jak neposkvrnene nohavicky Haliny Pawlovskej ale toto by ta malo zaujat

PROFI KOMBO MESA BOOGIE STUDIO.22
Kombo MESA BOOGIE STUDIO. 22. z roku 1986. Nikdy nezklame a zvukaři si libují. Dva kanály, 22 W. Uhraje všechno. Čistý Fender zkreslený Santana až metal. Bedna v exotickém dřevě. K tomu značkový hard-case. Používal J.J.Cale. 20 000.-
Cena: 0,- CZK
Email: zc.kciuq@navi.anarv
   
(3)
Region: Praha
Vloženo: dnes v 10:53


http://hudebnibazar.cz/img_inz/2_577415.jpg


coz vlastne chcem povedat ze - ak to nekupis tak to bola len dalsia egocentricky zalozena tema v style 'megalomania aneb ako som sa liecil nakupom'
ha ha ha ha ha ha ha ha ha
ok ok..
tych 100 € som myslel skor ironicky, ty ibm.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #52 kedy: 01. Október , 2010, 10:13:52 »

nie len vibrato a frazovanie, ale aj farba zvuku a kedze aj ina dynamika, tak na normalnych aparatoch a nie nejakych starych Podoch sa to prejavi aj na vyzneni samotneho aparatu. klony gitaristov asi nema cenu riesit - vsak ked niekto cvici a chce hrat na nerozoznanie ako Vai, tak ak sa mu to nakoniec podari, tak to je asi dobre, nie ? ked mu o to islo...

nie som klavirista, ale ked chces po lopate, tak to kladivko do tej struny udre a odskoci, nie ? moze do nej udret roznou rychlostou a moze od nej odskocit v roznej rychlosti. uznas, ze musi byt rozdiel, ci na tej strune bude v momente uderu kratsie alebo dlhsie ? a uznas, ze to je dane tym, ako sa na tie klapky hra ? vsak su drevene, nie z kamena. maju nejaku svoju pruznost a nie je jedno, ako sa pomocou nich ten pohyb na to kladivko prenasa. je to fakt nepochopitelne ?

videl som na youtube gitaristu, co hral nejaku skladbu tusim od vaia, mal asi nejaky ibanez a neviem aky aparat, hralo mu to dost podobne ako vailovi. Potom mal ine video, kde mal stratocaster do neviem akeho aparatu, hral Malmsteena, znelo mu to fakt podobne, ako Malmsteenovi. Cize teraz co? tento chalan ma v prstoch viac zvukov? Proste hra na inu gitaru a iny aparat, tak ma INY zvuk, tak isto, ako ked si ty nastavis na niecom zvuk a potom pridem ja a naschval ti nastavim iny, dajme tomu taky, ak sa paci mne, tak budes mat proste iny zvuk.

ja tiez nie som klavirista, ale ked raz udrie kladivko do struny vyssou rychlostou, bude ten zvuk iny, co sa tyka dynamiky, struna bude zniet ostrejsie, ako ked do nej udries jemnejsie, ale uznavam, ze sa mozem mylit, prave preto je dobre robit testy, cize vyskusat to prakticky a nie zostat iba v teoretickej rovine
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4299


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #53 kedy: 01. Október , 2010, 10:15:25 »

A co sa tyka toho klavira, tam si absolutne neviem predstavit, AKO moze mat iny zvuk to, ked niekto udrie na klavesu trebars kusok vyssie alebo nizsie, pretoze ked stlacis klavesu na klaviri, tak sa pohne kladivko, ktore udrie do struny a mi chces povedat, ze ked stlacis klavesu o 1cm vyssie ako ja, ze to kladivko udrie do struny inak?

Je v tom rozdiel, skus si to na klasickom piane trebars.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #54 kedy: 01. Október , 2010, 10:16:24 »

Vlado, stale tu hovoris len o tom, ze co by sme rozoznali, nerozoznali... Ale k comu je to dobre? taketo bezvyznamne testy ? Na urcenie kvality ? Alebo ?
Co je na tom nelogicke, aby kazdy clovek hral inak ? nechapem...

je to k tomu dobre, ze ked ma kazdy clovek iny zvuk, tak potom to musis rozoznat, ze?

a to ze kazdy clovek hra inak, to je uplne logicke, nikdy som netvrdil opak.
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4299


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #55 kedy: 01. Október , 2010, 10:16:57 »


Nikdy nepredavaj amp metalistom do bystrice


Metalisti su celkovo samostatna kapitola co sa tyka posudzovania zvuku.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #56 kedy: 01. Október , 2010, 10:18:49 »

je to k tomu dobre, ze ked ma kazdy clovek iny zvuk, tak potom to musis rozoznat, ze?

a to ze kazdy clovek hra inak, to je uplne logicke, nikdy som netvrdil opak.
Sak ale rozoznas iny zvuk, nie ? To je take tocenie sa dookola, cela tato tema... Skor ber ten zvuk ako nejake podobenstvo, resp. to prirovanie, ze zvuk je v prstoch... Jasne, ze je, bezdebaty. Na hocijakej gitare to bude zniet kazdemu inak - ci bude mat komplet aparat Steva Vaia alebo Malmsteena, alebo neviem koho... jasne, ze podobnost ZVUKU tam bude, kedze ide o komplet vybavenie daneho gitaristu, ale to este neznamena, ze mu to bude takto zniet - myslim skor ten "zvuk" v prstoch, resp. ton, alebo nazvi si to ako chces...
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #57 kedy: 01. Október , 2010, 10:19:14 »

...
ja tiez nie som klavirista, ale ked raz udrie kladivko do struny vyssou rychlostou, bude ten zvuk iny, co sa tyka dynamiky, struna bude zniet ostrejsie, ako ked do nej udries jemnejsie, ale uznavam, ze sa mozem mylit, prave preto je dobre robit testy, cize vyskusat to prakticky a nie zostat iba v teoretickej rovine

a ked bude iny co sa tyka dynamiky (a struna bude preto zniet ostrejsie), tak to sa nerata ? kdesi som zacul, ze aj drzanie ruk nad klavirom ovplyvnuje farbu zvuku a ja nemam jediny dovod tomu neverit...

ze naco sem davas na porovnanie niekoho, kto sa snazi obslahnut niekoho ineho, to stale nechapem...  ?
« Posledná zmena: 01. Október , 2010, 10:20:04 od rastis » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #58 kedy: 01. Október , 2010, 10:22:20 »

jo a Branko.. nechce sa mi hladat tu temu co si zakladalo tom kombe za 100eur aby malo pevny zvuk jak periphery a cisty jak neposkvrnene nohavicky Haliny Pawlovskej ale toto by ta malo zaujat

PROFI KOMBO MESA BOOGIE STUDIO.22
Kombo MESA BOOGIE STUDIO. 22. z roku 1986. Nikdy nezklame a zvukaři si libují. Dva kanály, 22 W. Uhraje všechno. Čistý Fender zkreslený Santana až metal. Bedna v exotickém dřevě. K tomu značkový hard-case. Používal J.J.Cale. 20 000.-
Cena: 0,- CZK
Email: zc.kciuq@navi.anarv
   
(3)
Region: Praha
Vloženo: dnes v 10:53


http://hudebnibazar.cz/img_inz/2_577415.jpg


coz vlastne chcem povedat ze - ak to nekupis tak to bola len dalsia egocentricky zalozena tema v style 'megalomania aneb ako som sa liecil nakupom'

vsak take som u tam radil aj ja. maly mark zvuk za slusnu cenu.
Zaznamenané
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #59 kedy: 01. Október , 2010, 10:24:23 »

Sak ale rozoznas iny zvuk, nie ? To je take tocenie sa dookola, cela tato tema... Skor ber ten zvuk ako nejake podobenstvo, resp. to prirovanie, ze zvuk je v prstoch... Jasne, ze je, bezdebaty. Na hocijakej gitare to bude zniet kazdemu inak - ci bude mat komplet aparat Steva Vaia alebo Malmsteena, alebo neviem koho... jasne, ze podobnost ZVUKU tam bude, kedze ide o komplet vybavenie daneho gitaristu, ale to este neznamena, ze mu to bude takto zniet - myslim skor ten "zvuk" v prstoch, resp. ton, alebo nazvi si to ako chces...

no ved o toto ide, ze vy nerozlisujete pojmy "zvuk" a "ton", cize ked povies, ze zvuk je v prstoch, mysli sa tam vlastne ton. Aj ty, ked budes hrat na strakaci a potom na lespaule, budes mat iny zvuk, tak isto, ked hras a menis presety na axe, mas iny zvuk, ale ten "ton" mas vzdy svoj.
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 ... 37 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.283 sekund, 23 otázok.