Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
23. September , 2024, 06:24:17
Strán: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 37 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: je ten zvuk v prstoch ? :)  (Prečítané 67802 krát)
0 užívateľov a 14 Hostí prehliada túto tému.
tarquin
stály hosť
*****
Príspevkov: 815



« Odpoveď #390 kedy: 01. Marec , 2011, 20:10:15 »

co sa mam z coho naucit? ani po tejto 26 stranovej konverzacii lepsie hrat nikto nebude  Bavím sa skvele mne hlavne uchadza podstata ze o com sa este stale hadate.. nerozumel som tomu asi ani rano a ani teraz podvecer tak fakt neviem..  skor mi to pride ako debata ked som prisiel kamaratovi na oslavu a tam o 2hej rano sedeli taki dvaja bradati chalani s dlhymi vlasmi bez frajeriek v satach z 85teho a viedli diskusiu o kvantovej mechanike a obaja sa hadali o tom istom a vlastne nikto nebol dost fundovany aby sa k tomu vobec nejak vyjadril, lebo obaja boli z filozofickej fakulty
vtip tyzdna  ha ha ha
Zaznamenané

jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #391 kedy: 01. Marec , 2011, 20:10:49 »

z dnesnej mnohostrannej debaty som si odniesol to ze keksik nieje cokolada  Zdravíčko

mal si radsej pozerat spravy, by si sa dozvedel, ze taky fuzaty plesaty stary ujo obral tento stat o 30mil eur, vdaka podvodom s dph  Bavím sa skvele
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #392 kedy: 01. Marec , 2011, 20:38:24 »

ozaj, mam taku otazku.. preco vlastne americania pisu, ze TONE is in the fingers, ked maju pisat, ze SOUND is in the fingers  Huh! teda aspon piati slovaci z tohto fora to tak tvrdia, sranda, ze tolko sprostych ludi beha po svete, co pouzivaju slovo TONE, asi este nikdy v zivote nehrali na drahej gitare a na poriadnom ampe a nemaju ani vlastnu kapelu, no fuj  Bavím sa skvele
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #393 kedy: 01. Marec , 2011, 20:51:57 »

Sice je jasne, ze nema absolutne vyznam toto riesit a hlavne bavit sa s tebou, lebo je to akosi tazke.. ale uz ked si vytiahol zase nejaky svoj super-argument ze aha.. pod tym videom je napisane "tone" a este to aj lajklo 23 ludi, co je uz totalne zufale toto... tak si urcite uvedomujes, ze v anglictine sa aj intonacia, nadych, farba zvuku, zvuk alebo dokonca nalada da vyjadrit slovom "tone", ze?
« Posledná zmena: 01. Marec , 2011, 20:55:29 od Krtko » Zaznamenané
reeller_sk
stály hosť
*****
Príspevkov: 1432


My best friends are Jim, Jack and Johny


« Odpoveď #394 kedy: 01. Marec , 2011, 20:54:46 »

ja som len zvedavý, koľko dní bude trvať kým sa jtakacov testosteron dostane do normálu a znova toto fórum bude pokračovať svojím bežným chodom. Dneska ho ešte ženie vášeň a potrebuje sa vyšantiť, ale to nemôže byť večné.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

I love my VHT!
"proste, vzdy ked si ten final pustim, tak si spomeniem na ten regresivny bordel (kazdy hral iny rytmus, ale nie ako dream, ale ako metallica)"
:D:D...
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #395 kedy: 01. Marec , 2011, 20:55:52 »

ja som len zvedavý, koľko dní bude trvať kým sa jtakacov testosteron dostane do normálu a znova toto fórum bude pokračovať svojím bežným chodom. Dneska ho ešte ženie vášeň a potrebuje sa vyšantiť, ale to nemôže byť večné.  Bavím sa skvele
kaamo.. uz pat rokov pise o tom istom...  Bavím sa skvele Daj pozor, aby si sa nesekol.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #396 kedy: 01. Marec , 2011, 20:56:38 »

Sice je jasne, ze nema absolutne vyznam toto riesit a hlavne bavit sa s tebou, lebo je to akosi tazke.. ale uz ked si vytiahol zase nejaky svoj super-argument ze aha.. pod tym videom je napisane "tone" a este to aj lajklo 23 ludi, co je uz totalne zufale toto... ale urcite si uvedomujes, ze v anglictine sa aj intonacia, nadych, farba zvuku, zvuk alebo dokonca nalada da vyjadrit slovom "tone", ze?

ja si hlavne uvedomujem, ze oni rozlisuju pojmy SOUND a TONE a toto tu ja pisem celych 5 rokov..ak si myslis, ze oni vyjadruju slovom TONE, farbu, co je COLOUR alebo zvuk, co je SOUND, tak nech sa paci, mysli si to, uz dalej na tuto temu pisat nejdem, uz je to z mojho pohladu uplne jasne a vsetko je uz napisane
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #397 kedy: 01. Marec , 2011, 20:59:38 »

ja si hlavne uvedomujem, ze oni rozlisuju pojmy SOUND a TONE a toto tu ja pisem celych 5 rokov..ak si myslis, ze oni vyjadruju slovom TONE, farbu, co je COLOUR alebo zvuk, co je SOUND, tak nech sa paci, mysli si to, uz dalej na tuto temu pisat nejdem, uz je to z mojho pohladu uplne jasne a vsetko je uz napisane


No ja si praveze myslim, ze pouzivaju pojem tone pretoze ma viac vyznamov a kazdy si tam najde nieco pre seba a nemusia sa nadrapovat, ci je zvuk v prstoch, zatial co v slovencine to mame kus inak, niekomu tam viac sadne zvuk a niekomu ton a potom sa tu musime nadrapovat, ci je zvuk v prstoch  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 01. Marec , 2011, 21:14:44 od Krtko » Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #398 kedy: 01. Marec , 2011, 21:03:34 »

Krtko, vyjadrujes sa obcas sice aj tak trochu zlozitejsie, ale zrejme si to stale nepochopil... ako napisal mario, uz som to tu pisal x krat a STALE to nejako nedokazete vstrebat, tak v tom texte, co budem pisat dalej, si vsimaj hlavne tie slova pisane velkym pismom:

posledny krat... ja rozlisujem u gitaristu DVE nazvime to veliciny: ZVUK a TON..cize ked ja poviem, ze gitarista mal pekny ton, ale zly zvuk, je to jasne, co myslim

kdezto ti co sa tu somnou hadaju hovoria, ze zvuk je v prstoch a to je JEDNA velicina..cize ked Branko napise, ze ten gitarista mal bohovy zvuk, neviem povedat, ci mysli zvuk ako taky, alebozvuk + ton. Pretoze napr. ked hra niekto metal a hra doprovodne riffy, moze mat bohovy zvuk, ale zacne solovat a je smatlavy, tak stale moze mat bohovy zvuk, ale ton ma na picu.

cize ja rozlisujem DVE nezavisle veliciny pri gitarovej hre, cize aj satriani moze mat napicu zvuk, aj ked ma bohovy ton.

Vy ste uz fakt jak zo zoologickej zahrady, ak toto nechapete Popiskujem si
cize ty si nieco, co je exaktne, vedecky popisane vysvetlis po svojom a ides nas presviedcat, ze cely svet sa myli a tvoja interpretacia je ta spravna, a ze sme kkti, ked tomu nechapeme.. Bavím sa skvele

ja si hlavne uvedomujem, ze oni rozlisuju pojmy SOUND a TONE
dufam, ze si uvedomujes aj to, ze anglictina je strasne kontextovy jazyk a jedno slovo moze mat v roznych kontextoch rozne vyznamy
« Posledná zmena: 01. Marec , 2011, 21:07:49 od styrioci » Zaznamenané
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #399 kedy: 01. Marec , 2011, 21:12:32 »

... ja rozlisujem u gitaristu DVE nazvime to veliciny: ZVUK a TON..cize ked ja poviem, ze gitarista mal pekny ton, ale zly zvuk, je to jasne, co myslim

Ja to mam inac tiez podobne.. ked gitarista hra dobre, tak to nazyvam velicinou "hra dobre" pripadne hra popici  Bavím sa skvele
Ale ked ide cez marshall MG tak to nazyvam velicinou "neda sa to pocuvat" a ked nevie ani hrat a este aj ide cez marshall MG tak to nazyvam velicinou "koko*t"  Bavím sa skvele
Zaznamenané
reeller_sk
stály hosť
*****
Príspevkov: 1432


My best friends are Jim, Jack and Johny


« Odpoveď #400 kedy: 01. Marec , 2011, 21:15:01 »

dufam, ze si uvedomujes aj to, ze anglictina je strasne kontextovy jazyk a jedno slovo moze mat v roznych kontextoch rozne vyznamy
A ty si zasa prečo naivne myslíš, že jeho to zaujíma, že ako to používajú američania ten svoj jazyk.  Bavím sa skvele
Počkaj keď sa začne po tejto debate zaujímať aj lingvistikou nie len muzikou.  Bavím sa skvele Už to vidím nová reforma slovenčiny a nový slovník frazeologizmov.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

I love my VHT!
"proste, vzdy ked si ten final pustim, tak si spomeniem na ten regresivny bordel (kazdy hral iny rytmus, ale nie ako dream, ale ako metallica)"
:D:D...
ice:breaker
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 118


Solid Guitar


« Odpoveď #401 kedy: 01. Marec , 2011, 21:16:52 »

spominany blind test, 7 ukazok cas trvania okolo 30 sekund nebal by byt ziadny problem rozoznat ich pocet true/falsi si tipnite ...

* ukazky1.zip (1986.74 KB - stiahnuté 196 krát.)
Zaznamenané

"blues je o slzach tecucich po licach ciganky ked ju zatvaraju za kradez a zneuzite dokladov na hyper uver !"
ice:breaker
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 118


Solid Guitar


« Odpoveď #402 kedy: 01. Marec , 2011, 21:18:22 »

ukazky 2 part:

* ukazky2.zip (1361.7 KB - stiahnuté 203 krát.)
Zaznamenané

"blues je o slzach tecucich po licach ciganky ked ju zatvaraju za kradez a zneuzite dokladov na hyper uver !"
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #403 kedy: 01. Marec , 2011, 21:19:47 »

A ty si zasa prečo naivne myslíš, že jeho to zaujíma, že ako to používajú američania ten svoj jazyk.  Bavím sa skvele
Počkaj keď sa začne po tejto debate zaujímať aj lingvistikou nie len muzikou.  Bavím sa skvele Už to vidím nová reforma slovenčiny a nový slovník frazeologizmov.  Bavím sa skvele
vsak jasne, ze ho to nezaujima, tak ako spravne pojmy...potom ta debata aj tak vyzera  Bavím sa skvele udivuje ma, ze clovek, co vola po nejakych argumentoch a faktoch a dostane ich, tak dotycneho vysmeje, ze nech nanho nejde s fyzikou, bo to ho nezaujima a sam dava protiargumenty, ktore nie ze plavaju, ale same sa potapaju  :)
Zaznamenané
reeller_sk
stály hosť
*****
Príspevkov: 1432


My best friends are Jim, Jack and Johny


« Odpoveď #404 kedy: 01. Marec , 2011, 21:33:30 »

tie ukážky počúvam prvú a smejem sa.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

I love my VHT!
"proste, vzdy ked si ten final pustim, tak si spomeniem na ten regresivny bordel (kazdy hral iny rytmus, ale nie ako dream, ale ako metallica)"
:D:D...
Strán: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 37 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.04 sekund, 21 otázok.