Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Jún , 2024, 05:40:30
Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 52 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Aké káble používate?  (Prečítané 167749 krát)
0 užívateľov a 6 Hostí prehliada túto tému.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #90 kedy: 25. Jún , 2008, 20:46:08 »

tu je taky mini testik - pouzite boli dva kable (monster a george L)
http://forum.grailtone.com/viewtopic.php?t=26222
Zaznamenané
Viktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 237



« Odpoveď #91 kedy: 29. Jún , 2008, 19:57:23 »

ja pouzivam take co sa nezvíjajú samé, a teda sa vobec neuzlia a este maju poistku proti vysunutiu a su cenovo v pohode, okolo 300 sk.
« Posledná zmena: 29. Jún , 2008, 21:10:14 od Viktor » Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #92 kedy: 29. Jún , 2008, 20:18:27 »

kupil som planet waves "custom pro" kabel, na prvej skuske ma prekvapil. dam vediet viac.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
cutaj
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 175


« Odpoveď #93 kedy: 03. Júl , 2008, 21:50:01 »

evidence audio  poznam tu firmu s tou jednosmernostou je to tak : napriklad nieake prirovnanie -

evidence audio sa napaja jednosmerne a to tak ze za 40hodin co doporucuje vyrobca - za  ten cas sa signal zvuku ako by ucesal ( ako vlasy na hlave)do jednej strany - tym sa jednosmerne aj upravia uhlikove vlakna co chania kvalitnu med , vtedy su prirodzene vysky aj basy nastroja , takuto referenciu mam od priatela co ma studio ))
ak by sa jednosmernost  casom zmenila alebo zamenila,  zvuk by nebol taky pekkny uhladeny ako vlasy na hlave - nu zacali by sme sa cesat do druhej strany( proti srsti) a nieaku dobu by to zase trvalo kym sa jednosmernos presmeruje ...  to je priklad ktory sa da lahko pochopit  ,
Mam aj ja evidence audio myslel som si ze te to hlupost - blbost ?§!.  teraz mam zvuk ako keby som dal dole prerinu z gitary Bravooo Žmurk,, pred tym som mal napr planet wavess  tie kable su dobre pre domacich hracov ,
z vlastnej skusenosti doporucujem na dobru gitaru dobru snuru :)
Zaznamenané
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #94 kedy: 03. Júl , 2008, 21:55:43 »

ok, spravte double blind test a som zvedavy ha ha ha a nezabudnite na Fletchera a Munsona  ha ha ha
Zaznamenané

temo
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1928


LONG LIFE ROCK,N,ROLL


« Odpoveď #95 kedy: 03. Júl , 2008, 23:29:31 »

ok, spravte double blind test a som zvedavy ha ha ha a nezabudnite na Fletchera a Munsona  ha ha ha
Televízny koaxiál,ten je najlepší  Je mi do plaču
Zaznamenané

LET´S GO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
tibor7
stály hosť
*****
Príspevkov: 962


« Odpoveď #96 kedy: 04. Júl , 2008, 10:11:26 »

evidence audio  poznam tu firmu s tou jednosmernostou je to tak : napriklad nieake prirovnanie -

evidence audio sa napaja jednosmerne a to tak ze za 40hodin co doporucuje vyrobca - za  ten cas sa signal zvuku ako by ucesal ( ako vlasy na hlave)do jednej strany - tym sa jednosmerne aj upravia uhlikove vlakna co chania kvalitnu med , vtedy su prirodzene vysky aj basy nastroja , takuto referenciu mam od priatela co ma studio ))
ak by sa jednosmernost  casom zmenila alebo zamenila,  zvuk by nebol taky pekkny uhladeny ako vlasy na hlave - nu zacali by sme sa cesat do druhej strany( proti srsti) a nieaku dobu by to zase trvalo kym sa jednosmernos presmeruje ...  to je priklad ktory sa da lahko pochopit  ,
Mam aj ja evidence audio myslel som si ze te to hlupost - blbost ?§!.  teraz mam zvuk ako keby som dal dole prerinu z gitary Bravooo Žmurk,, pred tym som mal napr planet wavess  tie kable su dobre pre domacich hracov ,
z vlastnej skusenosti doporucujem na dobru gitaru dobru snuru :)

Akde sa sá takýto kábel kúpiť? - kolko stojí?
Zaznamenané
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #97 kedy: 04. Júl , 2008, 11:24:27 »

Televízny koaxiál,ten je najlepší  Je mi do plaču

 ha ha ha Inak  vcera som ta tusim videl v randal klube.  Na zdravie!
Zaznamenané

MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #98 kedy: 04. Júl , 2008, 11:25:03 »

Akde sa sá takýto kábel kúpiť? - kolko stojí?

V psychiatrickych ambulanciach mavaju podobny sortiment.
Zaznamenané

Viktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 237



« Odpoveď #99 kedy: 27. August , 2008, 11:59:47 »

PLANET WAVES.
maju aj vycnelky na jackoch aby drzali v diere.
a co najkratsie, cca 4m...  a nemam motanice. nielen koli dlzke ale aj preto ze nie su tvrde.
moje kredo je ze hudba sa da robit aj v pohodicke bez komplikacii, namahy a stresu.
takze na to myslim ked nieco kupujem ci menim ci idem hrat.

nechapem ludi co nosia 10m kable a pritom z toho nikdy nevyuzili viac nez 5m, zvysok sa im vala a spini po zemi, furt rozmotavaju uzle.

aj pas som menil tento tyzden. zhodou kolnosti tiez je to planet waves. nasral ma lebo nesiel navliect,  tak som odsroboval ten drziak pasu a nasadil cez spodnu stranu a nasroboval. aspon bude drzat nafurt aj bez dokupovania poistiek. dlzku som nemusel ani posuvat, tak to bolo nastavene ze akurat sadlo.

nedavno som si dal robit kabel jack na speakon v mediatech. a aku dlzku som si dal spravit ?  - jeden a pol metra.
nielen ze to staci na to ako to chcem aj keby bola bedna vysoko na stojane ale zaroven som usetril okolo 500 korun oproti vopred hotovym vyrobkom. kratsie kable so speakonmi stoja uz okolo 1000 sk a s dlzkou rastie cena cca 200 sk za meter.
« Posledná zmena: 27. August , 2008, 12:01:07 od Viktor » Zaznamenané
killya182
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 483



WWW
« Odpoveď #100 kedy: 27. August , 2008, 12:30:54 »

planet waves...uplne brutalne, najlepsie na svete...haluz je, ze som si ho kupoval tesne pred poslednym koncertom a on ma na zlomenom jacku vypinac a ja som nad tym maturoval asi pol hodinu, kym mi to zacalo hrat Bavím sa skvele stresy jak hovado Beeee
Zaznamenané

Kto do teba kamenom, ty donho rockom.
http://www.mkmb.sk/thebagofbones/
_______________________________
http://www.mkmb.sk/cautejasomosud/ <-prosim ohodnotte moj profil, znamena pre mna vsetko na svete!!!
Zeck
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1675


« Odpoveď #101 kedy: 27. August , 2008, 12:39:45 »

Ten vypinac staci stlacit  Zdravíčko:)
Ale ja nemam dobry pocit z toho kabla, po roku pouzivania mi zacal vypadavat signal a na vine bol jack s vypinacom...
« Posledná zmena: 27. August , 2008, 12:40:35 od Zeck » Zaznamenané

"We're going to create something that they can't steal  because they can't play it." :-)   - Thelonious Monk
killya182
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 483



WWW
« Odpoveď #102 kedy: 27. August , 2008, 12:47:40 »

Ten vypinac staci stlacit  Zdravíčko:)
Ale ja nemam dobry pocit z toho kabla, po roku pouzivania mi zacal vypadavat signal a na vine bol jack s vypinacom...
hej, uz ho aj stlacam...problem bol v tom, ze som v zivote predtym taky kabel nemal Beeee
ja ho mam asi 5 dni, takze dokym sa mi poyebe, tak si tych dalsich 7 kil snad nasporim Na zdravie!
Zaznamenané

Kto do teba kamenom, ty donho rockom.
http://www.mkmb.sk/thebagofbones/
_______________________________
http://www.mkmb.sk/cautejasomosud/ <-prosim ohodnotte moj profil, znamena pre mna vsetko na svete!!!
joey
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1808



« Odpoveď #103 kedy: 27. August , 2008, 12:50:00 »

...po roku pouzivania mi zacal vypadavat signal a na vine bol jack s vypinacom...

preto mam dobry pocit z tej dozivotnej zaruky...  Na zdravie!
Zaznamenané
mcmaros
stály hosť
*****
Príspevkov: 1173


Max for President!


« Odpoveď #104 kedy: 27. August , 2008, 12:53:28 »

v mojom prípade mám EMG snimače DG 20 akt., no mal som problém s káblami, pretože niektoré žrali signál. Potreboval by som poradiť čo by bolo najvhodnejšie, alebo si zoberiem do obchodu merák, gitaru a budem skúšať všetky káble čo majú... ?§!.
ked tak pozeram na tech. parametre EMG setu výstup. impendancia je 2 Kohm. Momentálne mám káble kde som nameral hodnotu 126,2 pri zapojení v gitare.

Preco to meras, ked mas kabel v gitare? Ak chces kupit kvalitnejsi kabel, tak si zober merak ktory mera kapacitu a zober ten, ktory bude mat najnizsiu. :)
Zaznamenané

Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 52 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.037 sekund, 21 otázok.