Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
17. Máj , 2024, 20:51:49
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: prerábka wah  (Prečítané 29110 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #45 kedy: 08. Január , 2012, 09:19:39 »

ako si meral tie frekvenčné? ...Si nechal kvakadlo v nejakej polohe a prehnal si cez to fr. spektrum? Na zvislej osi sú volty?  Ak hej to dáva 20V či ?
Áno, frekvenčné charakteristiky som meral, ako píšeš.
To výstupné napätie ten simulátor píše dosť blbo (aj mne to vadí). On píše volty, ale myslí zisk. Ak simuluješ operačný zosilňovač bez spätnej väzby a on má zisk 100 000, tak simulátor píše 100 000 Voltov na výstupe! Nechajte ma vydýchať
« Posledná zmena: 08. Január , 2012, 09:20:31 od Zvukár Andrej » Zaznamenané
brmbolec
stály hosť
*****
Príspevkov: 906



WWW
« Odpoveď #46 kedy: 08. Január , 2012, 17:24:57 »

ešte zopár otázok, predpokladám že každá jedna krivka na grafe je jedno meranie v jednej polohe kvákadla.
Takže na crybaby si robil 6 meraní, na col. 7 a na morley 4.
Predpokladám, že si sa snažil rozdeliť dráhu kvákania pri meraní rovnomerne, ak je to tak, tak potom je trochu divné prečo u crybaby je medzi poslednou a predposlednou frekvenčnou tak veľký fr. odstup medzi vrcholmi-skok. A prečo v tých vyšších polohách kvákadla klesá strmosť priebehu fr. char/pásmovej priepusti a aký to má vplyv na zvuk?
Jedná sa o to, že mám cry baby, vo výškach dosť brutal výškovo hrá. Myslel som, že pri polohe kvákadla na výškach to dvíha amplitúdu, ale podla grafu to tak nie je, možno trochu. Riešim to zapojenim kompresora za kvákadlo čo to trochu vyrovná.
Ako by mala vypadať ideálna charakteristika kvákadla na čistý zvuk?


Áno, frekvenčné charakteristiky som meral, ako píšeš.
To výstupné napätie ten simulátor píše dosť blbo (aj mne to vadí). On píše volty, ale myslí zisk. Ak simuluješ operačný zosilňovač bez spätnej väzby a on má zisk 100 000, tak simulátor píše 100 000 Voltov na výstupe! Nechajte ma vydýchať
Zaznamenané

Malé, ale potešia :)
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #47 kedy: 08. Január , 2012, 18:25:53 »

ešte zopár otázok, predpokladám že každá jedna krivka na grafe je jedno meranie v jednej polohe kvákadla.
Takže na crybaby si robil 6 meraní, na col. 7 a na morley 4.
Predpokladám, že si sa snažil rozdeliť dráhu kvákania pri meraní rovnomerne, ak je to tak, tak potom je trochu divné prečo u crybaby je medzi poslednou a predposlednou frekvenčnou tak veľký fr. odstup medzi vrcholmi-skok. A prečo v tých vyšších polohách kvákadla klesá strmosť priebehu fr. char/pásmovej priepusti a aký to má vplyv na zvuk?
Jedná sa o to, že mám cry baby, vo výškach dosť brutal výškovo hrá. Myslel som, že pri polohe kvákadla na výškach to dvíha amplitúdu, ale podla grafu to tak nie je, možno trochu. Riešim to zapojenim kompresora za kvákadlo čo to trochu vyrovná.
Ako by mala vypadať ideálna charakteristika kvákadla na čistý zvuk?
Ten simulátor nepozná logaritmický potenciometer, takže som robil simuláciu vždy po "pootočení potenciometra o 20 %". U Colorsoundu boli dve najvyššie krivky veľmi ďaleko, tak som pridal ešte jedno pootočenie o 10 %. U Morley mal fotoodpor 0.1, 1, 10 a 100 Kiloohmov.
Na poslednú otázku je ťažká odpoveď, lebo idálne je čo sa tebe páči a iným ani nemusí.
Skúsim vymyslieť nejakú úpravu tvojho kvaku, ozvem sa.
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #48 kedy: 08. Január , 2012, 18:45:03 »

... mám cry baby, vo výškach dosť brutal výškovo hrá. Myslel som, že pri polohe kvákadla na výškach to dvíha amplitúdu, ale podla grafu to tak nie je, možno trochu. Riešim to zapojenim kompresora za kvákadlo čo to trochu vyrovná.
Tu je schéma úpravy, ktorá by mohla pomôcť - výstup nepôjde z neuzemneného konca potenciometra, ale z bežca trimra. Trimer daj podobnej hodnoty, ako je potenciometer. Pri výškach nastavíš ubratie, pri basoch by sa nemalo pri krútení veľa diať.
Je to schéma iného wahu, ale tie cievkové sa veľmi podobajú.


* Menej vysok wah.GIF (9.67 KB, 728x460 - prehliadnuté 843 krát.)
« Posledná zmena: 08. Január , 2012, 18:46:31 od Zvukár Andrej » Zaznamenané
brmbolec
stály hosť
*****
Príspevkov: 906



WWW
« Odpoveď #49 kedy: 09. Január , 2012, 22:01:30 »

dík za info. Ak bude trochu viac času tak sa do toho pustím a poskúšam.


Tu je schéma úpravy, ktorá by mohla pomôcť - výstup nepôjde z neuzemneného konca potenciometra, ale z bežca trimra. Trimer daj podobnej hodnoty, ako je potenciometer. Pri výškach nastavíš ubratie, pri basoch by sa nemalo pri krútení veľa diať.
Je to schéma iného wahu, ale tie cievkové sa veľmi podobajú.
Zaznamenané

Malé, ale potešia :)
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #50 kedy: 10. Január , 2012, 11:35:24 »

Tu je schéma úpravy, ktorá by mohla pomôcť - výstup nepôjde z neuzemneného konca potenciometra, ale z bežca trimra. Trimer daj podobnej hodnoty, ako je potenciometer. Pri výškach nastavíš ubratie, pri basoch by sa nemalo pri krútení veľa diať.
Je to schéma iného wahu, ale tie cievkové sa veľmi podobajú.

Sakra... Mam GCB s niekolkymi upravami, sle teraz mam zase chrobaka... Lebo prepinam tam kondik (tusim) 0,1uF na 0,2uF, ale to mi posuva cele pasmo dole, znie to lepsie, ale v spodnej polohe je to zase zahuhlane. Takze tato uprava sa mi celkom pozdava. Alebo nepoznas nejaku upravu, pri ktorej by ostal ten vacsi kondik, ale ten spodny doraz by bol zrozumitelnejsi?
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #51 kedy: 10. Január , 2012, 15:25:30 »

ked meniš ten rozhodujuci kondik tak musiš aj posuvat hreben a customizovat :)  ked máš gcb tak zmen len tan kodik pohraj sa s hrebenom  a max gain mod
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #52 kedy: 10. Január , 2012, 17:41:53 »

Sakra... Mam GCB s niekolkymi upravami, sle teraz mam zase chrobaka... Lebo prepinam tam kondik (tusim) 0,1uF na 0,2uF, ale to mi posuva cele pasmo dole, znie to lepsie, ale v spodnej polohe je to zase zahuhlane. Takze tato uprava sa mi celkom pozdava. Alebo nepoznas nejaku upravu, pri ktorej by ostal ten vacsi kondik, ale ten spodny doraz by bol zrozumitelnejsi?
Nič múdre ma nenapadá, ale skús ten kondík paralelne k emitorovému odporu prvého tranzistora, píšem o tom na strane 2.
Zaznamenané
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #53 kedy: 11. Január , 2012, 05:06:32 »

Nič múdre ma nenapadá, ale skús ten kondík paralelne k emitorovému odporu prvého tranzistora, píšem o tom na strane 2.

Aha, dik, skusim to, dam na prepinac a uvidim. Chce sa ti este napisat, co presne tam ten kondik spacha?
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #54 kedy: 11. Január , 2012, 17:41:30 »

Aha, dik, skusim to, dam na prepinac a uvidim. Chce sa ti este napisat, co presne tam ten kondik spacha?
Mal by zväčšiť rozsah kvákania a možno trochu pridať výšky. Dosť to závisí od jeho hodnoty. Možno nájdeš viac zaujímavých zvukov a dáš viacpolohový prepínač, neviem.
Zaznamenané
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #55 kedy: 11. Január , 2012, 20:58:21 »

Mal by zväčšiť rozsah kvákania a možno trochu pridať výšky. Dosť to závisí od jeho hodnoty. Možno nájdeš viac zaujímavých zvukov a dáš viacpolohový prepínač, neviem.

No dnes som to skusil s prepinacom a kondikmi 0,1uF a 10 uF (0,1 - nic - 10). A vysledok? Neveril som vlastnym usiam, namiesto kvakadla sa z toho stal generator nahodnych tonov, nieco ako pitch shifter  Bavím sa skvele Z dolnej polohy smerom nahor to generuje iba divny dvihajuci sa ton (povodom nie z gitary, akoby spatna vazba kvakadla so sebou) a kusok pred hornou polohou zmizne a zacne hrat gitara. Robi to s obidvomi kondikmi a v akejkolvek polohe ostatnych tunovacich prepinacov (s drobnymi odchylkami spravania). Proste nepochopitelna haluz. Snad nie som j*ebnuty a dal som to spravne, teda na emitor prveho (buffer neratam) tranzistora paralelne s odporom 390R (na obrazku oznaceny).

http://media.stinkfoot.se/2010/11/pcb5.jpg

Ja by som najradsej tu schemu pochopil sam, aby som si mohol najst kondik, ktory je nejakym sposobom najzodpovednejsi za zvuk v spodnej polohe, ale na to zial nie som skoleny. Ide mi skratka o to, aby horna poloha nebola skreklava a spodna nebola zahuhlana. Verim tomu, ze sa to da.
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #56 kedy: 12. Január , 2012, 00:57:04 »

skus možno vymenit kondiky za ine alebo najst prvy kondik na vstupe asi za bufferom a zmenit ho aby neprepuštal tie bordelove spodne bass pásmo

a vo vyškach ti to skresluje s gain modom ?? či s tym JH modom Huh!? , gcbčko vrieskalo a jh1 mod kvákal peknejšie .... tak s askus pohrat aj s tou hodnotou kondika 10n je gcb ak s anemylim 22N je JH1 a skus dat viacjje alebo strednu hodnotu...
popripadne si posladaj 2 druhy kondikov paralelne ....


a ten odpor čo je seriovo na cievke s tym sa že vraj dá nejaky vokál mood spravit .........
http://www.wah-wah.co.uk/ tak klikni na DIY RESOURCES

inak trubypass si robil ? treba dávat pozor aby sa sprvail taky truebypass pri vypati aby sa skratoval vstup wahu lebo ked eni ej to všetko vo vzduchu a robi to bordel kt môže prejst kapacitne cez plošak do káblom a je to brum .... pri gain mode s ami to stalo som to musel prerobit .......
« Posledná zmena: 12. Január , 2012, 00:58:23 od tipek » Zaznamenané

Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #57 kedy: 12. Január , 2012, 10:56:36 »

Ja tam mam prerobene toto:
1.) kondik tusim ten 10n prepinam na 20n, posuva to dole kvakava pasmo
2.) odpor myslim ze ten 1,5 v spatnej vazbe prepinam na na nejaku inu hodnotu, zjemnuje to priebeh pedalu a pridava trochu stredov
3.) mal som este prepinanie 33k odporu co je paralelne s cievkou, ale tam som nepocul rozdiely, tak som to zrusil
4.) namiesto toho prepinaca som urobil omylom ten noise generator  Bavím sa skvele
5.) mam tam TB buffer som odpojil
6.) a este tam mam LED
« Posledná zmena: 12. Január , 2012, 11:04:40 od Bhlokvva » Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #58 kedy: 12. Január , 2012, 14:55:10 »

Ja tam mam prerobene toto:
1.) kondik tusim ten 10n prepinam na 20n, posuva to dole kvakava pasmo
2.) odpor myslim ze ten 1,5 v spatnej vazbe prepinam na na nejaku inu hodnotu, zjemnuje to priebeh pedalu a pridava trochu stredov
3.) mal som este prepinanie 33k odporu co je paralelne s cievkou, ale tam som nepocul rozdiely, tak som to zrusil
4.) namiesto toho prepinaca som urobil omylom ten noise generator  Bavím sa skvele
5.) mam tam TB buffer som odpojil
6.) a este tam mam LED

ja som mal zel skusenosti s odpájanim toho buffera ...skapali tam niektore frekvencie a nekvákalo to potom dobre určite by som to dal na prepinač ten buffer a porovnal zvuk modov s buferom a bez buffera...
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #59 kedy: 12. Január , 2012, 16:43:14 »

No dnes som to skusil s prepinacom a kondikmi 0,1uF a 10 uF (0,1 - nic - 10). A vysledok? Neveril som vlastnym usiam, namiesto kvakadla sa z toho stal generator nahodnych tonov, nieco ako pitch shifter  Bavím sa skvele Z dolnej polohy smerom nahor to generuje iba divny dvihajuci sa ton (povodom nie z gitary, akoby spatna vazba kvakadla so sebou) a kusok pred hornou polohou zmizne a zacne hrat gitara. Robi to s obidvomi kondikmi a v akejkolvek polohe ostatnych tunovacich prepinacov (s drobnymi odchylkami spravania). Proste nepochopitelna haluz. Snad nie som j*ebnuty a dal som to spravne, teda na emitor prveho (buffer neratam) tranzistora paralelne s odporom 390R (na obrazku oznaceny).

http://media.stinkfoot.se/2010/11/pcb5.jpg

...Ide mi skratka o to, aby horna poloha nebola skreklava a spodna nebola zahuhlana.

To kvákadlo sa rozkmitalo, čo to naše vtedy nerobilo, to ma mrzí...

3.) mal som este prepinanie 33k odporu co je paralelne s cievkou, ale tam som nepocul rozdiely, tak som to zrusil

Skúčal si ten odpor aj zmenšiť, lebo zvyčajne sa zväščuje, aby bolo kvákanie razantnejšie, ale ty možno chceš práve naopak, neviem to posúdiť. Zmenšenie účinku možno bude to "menej škreklavé a zahuhňané".
Zaznamenané
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.042 sekund, 23 otázok.