Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
21. Máj , 2024, 19:50:05
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 ... 44 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Aparáty made in SK / CZ  (Prečítané 162359 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #45 kedy: 28. Október , 2010, 13:04:10 »

teraz ma napadla jedna vec ..

vcera som stal vedla Pavlicka, ktory tusim hraval kedysi na HOToch, mam pravdu ? Krochkal nad Bonamassovym tonom a hrou a nech mi teraz zastanca tuzemskych firiem povie, preco hra Pavlicek namiesto na nadupanych HOToch na sialenych VHT ? Ja by som mozno poznal odpoved, ale uz si nedovolim nieco vyslovit nahlas ..

Fakt hraval na HOToch? Ani neviem Smútim, ale moze byt.
Bonamassa je ale tak trosku dost fenomen, a hlavne jeho koncertny gear je sialeny, ved vlaci stale 3 alebo 4 rozlicne zosilovace naraz zapojene.
Zaznamenané
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4852



WWW
« Odpoveď #46 kedy: 28. Október , 2010, 13:06:52 »

budme realisti, ak sa to niekomu podari, tak urcite nie este v najblizsich rokoch.. hlavne kvoli zivotnej urovni.. ta bude musiet trosku este podrast.. tym chcem povedat - ako to ze este nie je  znamy ziadny zosik z Angoly.. ani z Ukrajiny... dokonca ani z Madarska.. neviem o ziadnom.. japonsko?

Ako si sa opravil. POLSKO POLSKO POLSKO. Aj kapely aj gitky... by som este pridal G-LAB je tiez polska firma, ktora predava vsade. Len cesta je ist smerom "boutique vymazlene" ampy. Na vsetko ostatne staci jedna letenka do Ciny a mozem to tu zaplavit ampami Spyros Custom Amplifiacations v prevedeniach ake si len kazdy raci mat. Nenadarmo ma kazdy vacsi obchod vlastnu lacnu znacku na gitary a ampy.
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4852



WWW
« Odpoveď #47 kedy: 28. Október , 2010, 13:07:42 »

Fakt hraval na HOToch? Ani neviem Smútim, ale moze byt.
Bonamassa je ale tak trosku dost fenomen, a hlavne jeho koncertny gear je sialeny, ved vlaci stale 3 alebo 4 rozlicne zosilovace naraz zapojene.

Pavlicek je ako Henry Toth. Tiez mal vsetko. Tusim je teraz jeho main gear Marshall, ale co bude v novembri...
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #48 kedy: 28. Október , 2010, 13:09:19 »

pokracujeme dalej:

Ceska republika: vzdy vieme vsetko spravit lepsie nez original zo suciastok kvalitnych asi ako cipy do kavovaru.. mame recept na vepro knedlo zelo ktory sa dal aplikovat do stavby zosilovacov (viem o com vravim polovica mojej rodiny je v CR).. sme prosti, robime zosiky pre prostych ludi, chceme aby to hralo v obyvacke aspon tak dobre ako marshall jcm 900.. vsetky nase vyrobky hraju rovnako (dobre/zle nevhodne preskrtni) aj tak tu vsetci hrajeme pivny hard rock ku klobase a pivu pre ludi na nadrazi v hospode.. (sry ale je to tak ci uz pridem na hociake forum.. tam sa dokazu tak zmystyfikovat a zhypnotizovat navzajom useri, ze sa mi z toho vracia stafyloccocus aureus)

Slovenska republika: nemame ambicie, mame malo casu, vsetci nas tlacia do skoly a potom do roboty, mame na seba velke naroky, ale nemame cielavedomost, vsetkemu sa venujeme maximalne ako hobby (napr ja sa tak venujem praci pre jednu IT spolocnost).. nemame zivotny standard ani know how, stale sme v plienkach vo vsetkom co robime, vyuzivaju nas, nie smeschopni realne ocenit cenu prace (ani tej valstnej sak si dpc ani nevieme vypytat peniaze pri pracovnom pohovore)
« Posledná zmena: 28. Október , 2010, 13:10:45 od kaolko » Zaznamenané

zakky
Hosť
« Odpoveď #49 kedy: 28. Október , 2010, 13:11:48 »

pokracujeme dalej:

Ceska republika: vzdy vieme vsetko spravit lepsie nez original zo suciastok kvalitnych asi ako cipy do kavovaru.. mame recept na vepro knedlo zelo ktory sa dal aplikovat do stavby zosilovacov (viem o com vravim polovica mojej rodiny je v CR).. sme prosti, robime zosiky pre prostych ludi, chceme aby to hralo v obyvacke aspon tak dobre ako marshall jcm 900.. vsetky nase vyrobky hraju rovnako (dobre/zle nevhodne preskrtni) aj tak tu vsetci hrajeme pivny hard rock ku klobase a pivu pre ludi na nadrazi v hospode.. (sry ale je to tak ci uz pridem na hociake forum.. tam sa dokazu tak zmystyfikovat a zhypnotizovat navzajom useri, ze sa mi z toho vracia stafyloccocus aureus)

Slovenska republika: nemame ambicie, mame malo casu, vsetci nas tlacia do skoly a potom do roboty, mame na seba velke naroky, ale nemame cielavedomost, vsetkemu sa venujeme maximalne ako hobby (napr ja sa tak venujem praci pre jednu IT spolocnost).. nemame zivotny standard ani know how, stale sme v plienkach vo vsetkom co robime, vyuzivaju nas, nie smeschopni realne ocenit cenu prace (ani tej valstnej sak si dpc ani nevieme vypytat peniaze pri pracovnom pohovore)

a niektori su dokonca z bratislavy a to uz su potom totalni kok*ti  Bavím sa skvele
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #50 kedy: 28. Október , 2010, 13:14:25 »

jo a Cina- Cina nema nic vlastne.. akurat tak outsourcuje.. ziadna amp znacka myslim nie je zalozena v cine.. su tam len postavene tovarne,.. ani nemaju inteligenciu, vedia len podla navodu skladat a rozoberat veci.. okej.. mozno to okopirovanie tych ruskych suchojov im vyslo, ale este stale neboli vo vzduchu viac nez rok tie lietadla co teraz dali dokopy a za co ich zaluju Rusaci  Bavím sa skvele
Zaznamenané

mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #51 kedy: 28. Október , 2010, 13:16:16 »

Fakt hraval na HOToch? Ani neviem Smútim, ale moze byt.
Bonamassa je ale tak trosku dost fenomen, a hlavne jeho koncertny gear je sialeny, ved vlaci stale 3 alebo 4 rozlicne zosilovace naraz zapojene.

JB bol spomenuty len pomimo, ale napadlo ma to v suvislosti, ako krochkal nad jeho zvukom a preto sa divim, preco nehra na HOToch, ale na VHT

Joe mal trochu zmeneny rig vcera. Namiesto Two Rocku, ktory mava popri VW mal druhy Van Weelden, zmenil tie custom boxy za tiez 412 Van Weelden. Okrem toho silver Marshall + Category 5
Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #52 kedy: 28. Október , 2010, 13:17:26 »

UK zosiky- tam je tradicia, prakticky to tam zacalo.. akurat ze sa to niakm od 75teho nepohlo a vsetci robia stale len plexinu.. len ju tak nejak chcu furt degradovat.. nieco ako ked sa krizi clovek s vlastnou rodinou

No to si posral. A kde je Hiwatt, Orange a Vox?  Bacha na vec kamo!

Ale s tym, ze to tam skoncilo v 75 suhlasim.  Na zdravie!
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #53 kedy: 28. Október , 2010, 13:18:06 »

ale jak keby sme sa o tom nebavili X krat pri hocijakych podobnych prilezitostiach. je nas 5 milionov, co je pocet ludi v jednom americkom velkom meste. nikto tu nedokaze nic rozbehnut, lebo jednoducho nema trh, nema nikoho, komu by to predaval. ak sa tu da nieco rozbehnut, tak vyroba nejakeho zvlastneho lowendu (Beck, Gerhat). si predstavte, ze nejaky Brdo alebo Janko alebo Fanco alebo aj ten Gerhat by chcel rozbehat vyrobu niecoho seriozneho konkurencieschopneho. ja si nemyslim, ze by na to nemali mentalne dispozicie... ale pre koho by to akoze robili ? kto by to zaplatil ?
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #54 kedy: 28. Október , 2010, 13:23:00 »

ale jak keby sme sa o tom nebavili X krat pri hocijakych podobnych prilezitostiach. je nas 5 milionov, co je pocet ludi v jednom americkom velkom meste. nikto tu nedokaze nic rozbehnut, lebo jednoducho nema trh, nema nikoho, komu by to predaval. ak sa tu da nieco rozbehnut, tak vyroba nejakeho zvlastneho lowendu (Beck, Gerhat). si predstavte, ze nejaky Brdo alebo Janko alebo Fanco alebo aj ten Gerhat by chcel rozbehat vyrobu niecoho seriozneho konkurencieschopneho. ja si nemyslim, ze by na to nemali mentalne dispozicie... ale pre koho by to akoze robili ? kto by to zaplatil ?


presne tak.. a hlavne - naco by to robilI? z nejakeho sentimentu a snahy ukazat sa? ten co chce si ich najde a zaplati tak aby mal to klasicke - you get what you paid for..
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #55 kedy: 28. Október , 2010, 13:23:53 »

Ja som mal skusenosti iba s Brdovymi Valwatt a co som pocul napr. jeho basove ampy pocas hromadneho testu este kedysi u nas v pivnici v Dubravke, tak by som ozaj za ne dal ruku do ohna bez problemov. Zdravíčko
Zneli vynikajuco a to tam mal ak sa dobre pamatam 3 rozne koncepcie. Kazda znela odlisne ale z kazdej sa dal dostat zvuk co sa mi velmi pacil. Z gitarovych ampov som pocul len zopar a to kratko resp. ticho, takze tie neviem hodnotit, ale viem isto, ze uz v tychto podmienkach mi min. nevadili.

Viem si v klude predstavit, ze ak by som si mal riesit nejaky modernejsi amp ako moj plesnivy Hiwatt, tak by som sa s kludnym srdcom obratil na Brda, aby mi vytvoril nieco svojske podla mojich roznych poziadaviek. Najma kvoli tomu, ze na modernych ampoch sa mi nikdy nepacil cisty zvuk ani crunch (mozno vynimka VHT), na ktore mam velmi vysoke naroky z Hiwatta, tak to by mi musel Brdo nejak vymysliet. Bavím sa skvele
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #56 kedy: 28. Október , 2010, 13:26:41 »

brdo by kupil hiwatt a jeboool by ho do noveho sasi a bolo by   Bavím sa skvele
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #57 kedy: 28. Október , 2010, 13:27:27 »

...ze ak by som si mal riesit nejaky modernejsi amp ako moj plesnivy Hiwatt...

jasne. ozaj - do posilky kedy zase pojdeme ?  Bavím sa skvele
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #58 kedy: 28. Október , 2010, 13:28:31 »

jasne. ozaj - do posilky kedy zase pojdeme ?  Bavím sa skvele

Vsak som tam dal AK, tak co rypes ako stary dedo. Bacha na vec kamo!
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #59 kedy: 28. Október , 2010, 13:29:00 »

ale jak keby sme sa o tom nebavili X krat pri hocijakych podobnych prilezitostiach. je nas 5 milionov, co je pocet ludi v jednom americkom velkom meste. nikto tu nedokaze nic rozbehnut, lebo jednoducho nema trh, nema nikoho, komu by to predaval. ak sa tu da nieco rozbehnut, tak vyroba nejakeho zvlastneho lowendu (Beck, Gerhat). si predstavte, ze nejaky Brdo alebo Janko alebo Fanco alebo aj ten Gerhat by chcel rozbehat vyrobu niecoho seriozneho konkurencieschopneho. ja si nemyslim, ze by na to nemali mentalne dispozicie... ale pre koho by to akoze robili ? kto by to zaplatil ?


Ved prave, ak by sa zbavili nalepky homemade a zakazkovych hobby vyrobcov, ale by sa spravilo zo 2 - 3 serie zosilovacov s fakt vymakanim dizajnom (nemyslim ze ohhh, nevyzera to ako gerhat, ale fakt ze polozis vedla vht a nebudes sa za to hanbit), ktori by korespondoval s fakt vymakanim corporate identity + dobri marketing a spravil by sa okolo toho boutique hype, nepotlacilo by sa to minimalne do madarska a ceska? Proste taka slovenska laboga? Fakt sa to neda?
Zaznamenané
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 ... 44 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.267 sekund, 22 otázok.