Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
26. Jún , 2024, 00:10:33
Strán: 1 ... 119 120 [121] 122 123 ... 172 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Marshall VS. Mesa Boogie  (Prečítané 516074 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #1800 kedy: 23. November , 2011, 16:28:37 »

ak by ho to bavilo tak netočí dokola tri pesničky kde v konečnom dosledku su všetky verzie rovnake

bavia ho prave tieto tri  Bavím sa skvele
Zaznamenané

fataljoe
stály hosť
*****
Príspevkov: 756


"skill comes first"


« Odpoveď #1801 kedy: 23. November , 2011, 17:13:55 »

aaa tu sa opat otvara priestor na debatu ze zvuk je v prstoch  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Not everyone likes METAL....  FUCK THEM!!!!
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1406



« Odpoveď #1802 kedy: 23. November , 2011, 17:45:41 »

zacinam sa utvrdzovat v tom, ze pri close micing technike s jednym micom zas az tak na velkosti boxu nezalezi

Zalezi. Ale jako vzdycky taky na stylu, neda se to pausalizovat.
Na metal jednoznacne 4x12 , i pri jednom close mikingu je to lepsi nez 2x12 ktera ale je taky pouzitelna, z 1x12 nejde udelat takovy sound jako ze 4x12.  Na koncertech to pouzivaji kvuli bordelu na podiu, preslechum, jednoduchosti zvuceni ale ne kvalite zvuku. I kdyz je to samozrejme lepsi nez nejake simulace.

i kdyz to je vlastne fuk, jedny z nejlip udelanych ukazek na netu (Ola) tady mistni heroes zase "vyresili", takze proc se namahat :)
Vysvetlovat nekomu ze za tohle "zabijeni casu" ma napr. prachy, promo, reklamu, signovanou kytaru, a firmy mu posilaji vyrobky k testovani na xeft je taky zbytecne.
« Posledná zmena: 23. November , 2011, 17:46:19 od hyenik » Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #1803 kedy: 23. November , 2011, 17:52:22 »

Zalezi. Ale jako vzdycky taky na stylu, neda se to pausalizovat.
Na metal jednoznacne 4x12 , i pri jednom close mikingu je to lepsi nez 2x12 ktera ale je taky pouzitelna, z 1x12 nejde udelat takovy sound jako ze 4x12.  Na koncertech to pouzivaji kvuli bordelu na podiu, preslechum, jednoduchosti zvuceni ale ne kvalite zvuku. I kdyz je to samozrejme lepsi nez nejake simulace.
Velka pravda ! :)


i kdyz to je vlastne fuk, jedny z nejlip udelanych ukazek na netu (Ola) tady mistni heroes zase "vyresili", takze proc se namahat :)
Vysvetlovat nekomu ze za tohle "zabijeni casu" ma napr. prachy, promo, reklamu, signovanou kytaru, a firmy mu posilaji vyrobky k testovani na xeft je taky zbytecne.
Tak ale z pohladu ludi, ktori na to pozeraju je to nudne, opakujuce sa. Bavilo ma to mozno tak 10 videi, ale potom nuda. Takze ano, ziskal si istym sposobom kopec - od ludi po reklamu. Ale zaspal v podstate.  Na zdravie!
Zaznamenané

Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #1804 kedy: 23. November , 2011, 18:11:20 »

...tady mistni heroes zase "vyresili"

nevidis veci take ake su, ale take, aky si ty, kedze ukazujes na kazdeho prstom, tak to vlastne ty si akysi miestny hero.
Zaznamenané
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #1805 kedy: 23. November , 2011, 18:15:13 »

hyenik: neviem o čo ti ide, ale už nejeden tvoj prispevok trochu smrdel povýšenectvom... Aj keď máš prakticky pravdu, mám pocit že si nepochopil podstatu o čo sa ten chlap snaží. On nerobí covery pesničiek, ani som si nevšimol že by sa snažil ukazovať svoje nahrávacie grify, ale pravdepodobne sa snaží poukazovať na rozdiely v jednotlivých zosilovačoch. A akú majú tie videá výpovednú hodnotu keď chrlí každé tri dni nové video s inym zosilovačom a pritom všetky uplne rovnake? Je mi jedno či je to koli boxu, jeho ušiam, prstom, alebo sa rozdiely pri closemicingu stratia... Ide o princíp, a je to proste uletene
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #1806 kedy: 23. November , 2011, 18:23:42 »

zas na yt ma aj nejake tutorialy ako umixovat metal. inac tie dristy, ze mu to hra rovnako a robi to kvoli nejakemu endorsingu vsetko su "take slovenske", drvivu vacsinu ampov ma tusim popoziciavanych od znamych, ziadne firmy mu neposielaju ampy aby na ne robil videa. snad mozno jedina taka spolupraca jeho dotersia bola s dar amps.

mne sa paci skor ten pohlad na vec, ze popritych vsetkych dristoch co je ako tight a djent, blative, plandave, strkopieskove a neviem ake dokazuje, ze ked clovek vie tak nakrutis dobry zvuk na barscom. jeho "smola" je, ze preferuje metal.

pri tej frekvencii videi, co dava, je uplne pochopitelne, ze hra to, co ma zmaknute a casom sa to zacne tocit dokola.

add endorsing via youtube videa, pekne o tom rozpraval rob themonkeylord chappers. je naivne si mysliet, ze ked niekto zacne davat videorecenzie na youtube, tak ho zaplavia ponuky od firiem, ze posleme ti zadarmo nas amp. realne su nejake zlavy maximalne, na gear zadara by to uz museli byt trochu ine mena
« Posledná zmena: 23. November , 2011, 18:26:03 od styrioci » Zaznamenané
fataljoe
stály hosť
*****
Príspevkov: 756


"skill comes first"


« Odpoveď #1807 kedy: 23. November , 2011, 18:28:33 »

to ze mu to znie vsetko podobne bude aj tym ze to hra na rovnakej gitare , cez rovnaky box a mic ..a nastavi si tam taky zvuk aky sa mu paci ..myslim ze kazdy ked ma v uchu nejaky zvuk ktory mu sedi tak sa mu snazi tocenim tych korekcii priblizit ..ja mu fandim kedze ma fajn hobby a dokaze v domacich podmienkach nahrat vyborny zvuk aj na lacnych lampacoch co mi pride dost inspirativne ..
Zaznamenané

Not everyone likes METAL....  FUCK THEM!!!!
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1406



« Odpoveď #1808 kedy: 23. November , 2011, 18:34:40 »

- covery robi taky
- finty ukazuje taky, velice nazorne tutorialy

snazi se ukazat jak hrajou aparaty ve vyborne ukazce.... na jeden box, obvykle, stejny mikrak, stejny kytarista, podobny styl.... no ne ze by treba funky nebo blues ukazky od nekoho jineho mohly ve vetsim poctu dopadnout jinak.  

a pro meho Branka nejmilejsiho vztahovacneho - temi simulace byly mysleny HW speaker simulatory, tvoje Axe mi na mysl vubec neprisla, ....zvlast kdyz ja jsem spokojeny IR uzivatel a propagator a Axe je v tomto vynikajici.

krtko: ja nejsem miestny hero, ale nemiestny Žmurk

4eye: ze zacatku to tak bylo s tema aparatama, ale dnes kvuli spickove kvalite jeho ukazek mu firmy veci posilaji. Kdo nekdy zkusil udelat poradnou ukazku, tak vi ze to neni zadna sranda. Uz dokonce existuji lidi kteri se tim uspesne zivi, napr. takovy Doug Doppler.
« Posledná zmena: 23. November , 2011, 18:38:21 od hyenik » Zaznamenané

pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #1809 kedy: 23. November , 2011, 18:37:04 »

Mne to príde jak keby som sa rozhodol že začnem robiť videá kde budem porovnávať hlučnosť pneumatík. V zásade vo videách medzi jednotlivými modelmi nebude rozdiel, pritom v skutočnosti budú rozdiely "jak hovado". Hlavne že ma budú všetci vychvalovať za pekný obraz, dobré strihy, a začiatočník si povie že to je vlastne jedno a stačia mu tesko pneu lebo šak tam nieje (aspoň v hlučnosti) rozdiel  Na zdravie!

Ale už som ticho, som mudry jak radio  Zdravíčko
« Posledná zmena: 23. November , 2011, 18:38:58 od pelko » Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #1810 kedy: 23. November , 2011, 18:53:10 »

...
a pro meho Branka nejmilejsiho vztahovacneho - temi simulace byly mysleny HW speaker simulatory, tvoje Axe mi na mysl vubec neprisla, ....zvlast kdyz ja jsem spokojeny IR uzivatel a propagator a Axe je v tomto vynikajici.
...
Neuveris, ale tento krat som to myslel uprimne vazne. Žmurk  Na zdravie!
Zaznamenané

Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #1811 kedy: 23. November , 2011, 18:59:05 »

Mne to príde jak keby som sa rozhodol že začnem robiť videá kde budem porovnávať hlučnosť pneumatík. V zásade vo videách medzi jednotlivými modelmi nebude rozdiel, pritom v skutočnosti budú rozdiely "jak hovado". Hlavne že ma budú všetci vychvalovať za pekný obraz, dobré strihy, a začiatočník si povie že to je vlastne jedno a stačia mu tesko pneu lebo šak tam nieje (aspoň v hlučnosti) rozdiel  Na zdravie!

Ale už som ticho, som mudry jak radio  Zdravíčko

ono je to skor tak, ze rozdiely su v skutocnosti velke, mozno aj na nahravkach, ale na nahravkach rozdielnych mixov. pokial clovek ako on, dajme tomu v poloprofi prostredi si osvoji nejake nahravacie a miesacie standardy a techniky, tak rozdielne aparaty v tom uz vela vody nenamutia, navyse ked to vsetko este hra jeden clovek, jeden zaner, dokonca tie iste songy tak sa to strati uplne. takze tazko nieco vycitat. rovnako, ako z nahravacich studii vychadzaju zvukovo podobne nahravky, aj ked tocene inymi kapelami, na iny gear, tak isto a este o to viac, co som spominal vyssie, budu hrat rovnako aparaty v jeho nahravkach.
Zaznamenané
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1406



« Odpoveď #1812 kedy: 23. November , 2011, 18:59:48 »

Neuveris, ale tento krat som to myslel uprimne vazne. Žmurk  Na zdravie!

super, nekdy je prijemne se i splest.
takze sorry za predjimani
Zaznamenané

Drvic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 401



« Odpoveď #1813 kedy: 24. November , 2011, 08:53:30 »

to ze mu to znie vsetko podobne bude aj tym ze to hra na rovnakej gitare , cez rovnaky box a mic ..a nastavi si tam taky zvuk aky sa mu paci ..myslim ze kazdy ked ma v uchu nejaky zvuk ktory mu sedi tak sa mu snazi tocenim tych korekcii priblizit ..ja mu fandim kedze ma fajn hobby a dokaze v domacich podmienkach nahrat vyborny zvuk aj na lacnych lampacoch co mi pride dost inspirativne ..

ono je to skor tak, ze rozdiely su v skutocnosti velke, mozno aj na nahravkach, ale na nahravkach rozdielnych mixov. pokial clovek ako on, dajme tomu v poloprofi prostredi si osvoji nejake nahravacie a miesacie standardy a techniky, tak rozdielne aparaty v tom uz vela vody nenamutia, navyse ked to vsetko este hra jeden clovek, jeden zaner, dokonca tie iste songy tak sa to strati uplne. takze tazko nieco vycitat. rovnako, ako z nahravacich studii vychadzaju zvukovo podobne nahravky, aj ked tocene inymi kapelami, na iny gear, tak isto a este o to viac, co som spominal vyssie, budu hrat rovnako aparaty v jeho nahravkach.

Presne. Ked sa toto vsetko spoji, tak clovek moze mat pocit, ze je to vsetko rovnake. Ja si ale nemyslim, ze je to tak.
Ola ma rad recto zvuk a taky sa snazi natocit na vsetkom.
Ked si vsak pustim tie videa na 720-ke, tak rozdiel pocut. Staci si pustit trebars Marshall JVM, Soldano, ENGL Savage a Recto. Postacia aj standardne repro.
« Posledná zmena: 24. November , 2011, 08:55:37 od Drvic » Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #1814 kedy: 24. November , 2011, 09:09:50 »

hygienik vyresil
Zaznamenané

Strán: 1 ... 119 120 [121] 122 123 ... 172 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.094 sekund, 23 otázok.