Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
21. Máj , 2024, 05:24:49
Strán: 1 [2] 3 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Lampa + Distortion vs. Solid state + Distortion  (Prečítané 15309 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #15 kedy: 19. December , 2017, 19:54:35 »

Pockaj, cize tvrdis, ze cisty zvuk bude mat lacny cinsky trandak rovnaky ako nevybudeny Fender Twin alebo Hiwatt? Bavím sa skvele


ja presne  viem čo andrej myslí ,  dobrý zvuk ajs   krabičkami s a prejavý až ked  clean ide do skreslenia , ale ked stiahneš  gain aby bol lineárny  aj krabičky skreslené budú hrať trocha hnojovo ,

x ráz som na  koncerte s a zapjil cez trápne tranzistorové kombo do dobrého marshal alebo orange boxu a zvuk bol parádny ,
bol tam rozdiel ale bolo mi to  jedno bol to  dobre  hratelný zvuk ,

tranzistor je  a aj bude lacnejšia  alternatíva  ako lampy , preto sa  aj  výrobcovia  nesnažia to vyšperkovať dobrou bednou , reprákom ... je to v  podstate low kost pre strednú a nizku triedu :)  hudobníkov
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #16 kedy: 19. December , 2017, 19:55:06 »

S týmto celkom nesúhlasím. Interpréti, ktorí majú svoj charakteristický tón, niekedy aj menia gear, ale ten ich zvuk zostáva (Jeff Beck, Allan Holdsworth, Steve Lukather napríklad).

U niektorych to vcelku plati, u mnohych zas nie - zo znamych ma narychlo napadol Gary Moore. Ten mal v Skid Row v roku 71 velmi odlisny zvuk ako v 78 v Colosseum II alebo Thin Lizzy a takisto potom neskor pocas 80s. Aj taky nas Griglak je pomerne rozpoznatelny, ale znel casom velmi odlisne. Si len porovnaj dva albumy po sebe - Piesen z hol a Huascaran napr. Da sa zistit, ze to je on, ale zvuk ma teda riadne odlisny a to je medzi nimi rozdiel 1 rok. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #17 kedy: 19. December , 2017, 19:57:31 »

Správalo!
Napriek rečičkám aj na tomto fóre je rozdiel medzi tranzistormi a lampami iba pri prebudení do skreslenia. Akonáhle kreslíš krabičkou a za ňou to je lineárne, tak nie je rozdiel medzi drahým lampáčom a lacným čínskym koncákom. Veľa gitaristov tvrdí opak, ale nikdy to nevyskúšali, ani to vyskúšať nechcú - ak ich vyzveš na test, tak sa budú len vyhovárať...
odkedy sa lampovy, gitarovy aparat chova linearne?  Popiskujem si
« Posledná zmena: 19. December , 2017, 19:58:00 od styrioci » Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #18 kedy: 19. December , 2017, 20:00:34 »

S týmto celkom nesúhlasím. Interpréti, ktorí majú svoj charakteristický tón, niekedy aj menia gear, ale ten ich zvuk zostáva (Jeff Beck, Allan Holdsworth, Steve Lukather napríklad).

áno viem čo myslíš ale to  je dané tou originál pesničkou , vymysleným základom ,
ked tvoríš pesničky už  v kapele zvuk velmi ovplyvnuje tvorivosť ,
to je  základ rozhodovania  či potom ten rif je dobrý či pasuje alebo nie ....
to je to iste ako ked si vymeníš gitaru a  hned iné veci na tom zahráš s uplne iným feelingom ako na predcházdajúcej gitare , ....
ja ked chcem zmenu :D :D  dám si  inú skreslovaciu škatulku a  hned mám  nové nápad s   novým zvukom ,


to čo si napísal vlastne robím v  Praxi ,  hrám vlastnú hudbu a  mením dosť  často aparáty gitary škatulky a pesnička je tá istá aj  ked som ju nahral na inom Geare  Bavím sa skvele  ale stáel platí to že ekd chceš mať  zvuk ako GnR tak  si nekúpiš Orange  alebo hiwatt, alebo marshall AVT a do toho krabičku boss DS1 SD1 .... Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele  
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #19 kedy: 19. December , 2017, 20:01:50 »

Tvrdím a ty mi zase slúbiš, že to otestujeme, ale nikdy k tomu nepríde.  Bavím sa skvele

Lol, to by si mal povedat napriklad chudakovi Gilmourovi a mnohym inym, ze naco mu roadies tolko vlacili tazke rarohy. Bavím sa skvele

Andrej, inak ver mi, ze som skusal vedla seba aj par serioznych trandakov a zvuk to sice malo ozaj cisty, ale to je fakt s poriadnym lampacom uplne, ale uplne zbytocne porovnavat, chova sa to inak, zneje to inak. Naco to mam skusat zas? ?§!.

Ale ok, ten Tvoj trandak skusime a dam Ti vopred vediet, ked sa dakde vyskytnem v nejakej skusobni najblizsie na nejakom teste. :) (To moze teraz trvat aj rok  Bavím sa skvele )

Btw., este jedna otazka - ako moze zniet lacny cinsky trandak a nevybudeny Twin alebo Hiwatt rovnako, ked sam Twin a Hiwatt zneju aj nevybudene vzajomne dost odlisne?  Popiskujem si

« Posledná zmena: 19. December , 2017, 20:04:57 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #20 kedy: 19. December , 2017, 20:02:31 »

odkedy sa lampovy, gitarovy aparat chova linearne?  Popiskujem si
Dokým ho neprebudíš, veď som to napísal. Nehovoríme o frekvenčnej charakteristike.
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #21 kedy: 19. December , 2017, 20:04:37 »

Btw., este jedna otazka - ako moze zniet trandak a nevybudeny Twin alebo Hiwatt rovnako, ked sam Twin a Hiwatt zneju aj nevybudene dost odlisne?
Na tej istej reprobedni?
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #22 kedy: 19. December , 2017, 20:07:58 »

Na tej istej reprobedni?

Jasne. Hlava Silverface CBS Fender Twin a Hiwatt na rovnakej bedni hraju teda dost odlisne aj ked su nevybudene (a nie je to len korekciami). Taky Marshall Plexi k tomu ani neratam, lebo ten kresli skoro a pri ovela nizsich hlasitostiach. Ale fakt ten Twin a Hiwatt ako klasicke etalony cistych lampovych ampov su velmi odlisne aj v menej ako tretine vykonu, ked ich este ani nenapadne kreslit. :)

Samozrejme, ze cim ides hlasitostou dalej, tak tie rozdiely su vyraznejsie, to je ozaj u lampacov bezne.
« Posledná zmena: 19. December , 2017, 20:10:25 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #23 kedy: 19. December , 2017, 20:10:01 »

Dokým ho neprebudíš, veď som to napísal. Nehovoríme o frekvenčnej charakteristike.
lenze taka situacia v gitarovom zosiku nastava ...skoro nikdy...pokial nejaky expert nehra do nejakeho lampove PAcka z roku 5..aj ampy, ktore su povazovane za clean v podstate kreslia (technicky), nie v zmysle dzdzdz gainu ako to maju zafixovane gitaristi. To robi tu prirodzenu lampovu kompresiu, ktoru si vsetci pochvaluju.
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #24 kedy: 19. December , 2017, 20:17:59 »

To robi tu prirodzenu lampovu kompresiu, ktoru si vsetci pochvaluju.
Nechcem byť za hejtera, ale žiadna lampová kompresia neexistuje.
Chápem, že ju skoro všetci tu počujete, rovnako, ako všetkých, ktorí si kúpia drahú vodu zvanú homeopatia, ona vylieči...
Stojím si za tým.
Zaznamenané
epiphonic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 734



« Odpoveď #25 kedy: 19. December , 2017, 20:35:19 »



Rad by som to trochu usmernil, neslo mi tu o hladanie svojho zvuku, ani o riesenie vecnej otazky Lampa vs. Tranzistor, skor o to, ci skreslenie z pedalu pred lampovym zosilovacom moze zadusit to dobre co z lamp ide...  Zdravíčko
« Posledná zmena: 19. December , 2017, 20:40:48 od epiphonic » Zaznamenané

slow riffs / bong hits
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #26 kedy: 19. December , 2017, 21:14:02 »

Nechcem byť za hejtera, ale žiadna lampová kompresia neexistuje.
...
Andrej... :D Ani tvoj trandak ZATIAL nehra tak dynamicky ako lampa. Pocit je ZATIAL rozdiel. A prave lampova kompresia a reakcia na trsatko je VELKY rozdiel. Skusal som to osobne. Na riadny box, s riadnou gitarou.

Sam by som chcel chodit s trandakom a krabickami. Zatial urcite nie.
Zaznamenané

futox
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 451



« Odpoveď #27 kedy: 19. December , 2017, 21:14:37 »

Epiphonic. Ja to vidím takto su Distoršn pedale ktore som pocul dobre hrat skoro na všetkom a niektore hraju fenomenalne len na správnej lampe. Takze podla mojho nazoru sa to uplne zovšeobecniť nedá, ale myslím si ze Kvalitný  lampovy cisty zvuk je zaklad a potom dotoho môžeš pchat krabičky na skreslenie. Ja zase nie som nejaky krabickar,  tak ked som hladal zosik riesil som ako hra napr. na vytocenom Gaine alebo na skrelsenom kanale.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #28 kedy: 19. December , 2017, 21:19:17 »

Kvalitný  lampovy cisty zvuk je zaklad

Toto, plus headroom a este raz headroom. Cim je vacsi, tak je viac priestoru na hociake krabicky s paradnym vysledkom. Preto som si vsimol, ze malovykonne lampace zeru krabicky vzdy horsie ako vykonnejsie s vacsim headroomom. 
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #29 kedy: 19. December , 2017, 21:51:00 »

Jasne. Hlava Silverface CBS Fender Twin a Hiwatt na rovnakej bedni hraju teda dost odlisne aj ked su nevybudene (a nie je to len korekciami). ...

ak nie su skreslene a nie je to rozdiel vo farbe, v com teda ? co je na nich ine ?
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.048 sekund, 23 otázok.