Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
23. September , 2024, 00:21:47
Strán: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 55 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Branko - gitary  (Prečítané 219697 krát)
0 užívateľov a 4 Hostí prehliada túto tému.
miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #540 kedy: 24. Apríl , 2012, 21:17:30 »

samozrejme ze velke firmy maju uplne iny pristup k drevinam ako nejaky gitar ktory spotrebuje 10 fosni rocne. a to uz nehovorim o vybere....
Zaznamenané

stoka!
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #541 kedy: 24. Apríl , 2012, 21:17:38 »

k carovnemu, zrezanemu za splnu a kropeneho menstruacnou krvou 12 rocnych panien

podobne jak to srdiecko a magia dreva opracovaneho mozolnatyma rukama a borovickovym dychom?  ha ha ha
Zaznamenané

o-yep sro
vikur
VIP
stály hosť
*
Príspevkov: 1422


hejter


« Odpoveď #542 kedy: 24. Apríl , 2012, 21:18:32 »

Vsak ok, ty tu spominas specialitky, ala private stock a pod., kde sa plati viac za znacku nez za samotnu hodnotu nastroja  Bavím sa skvele
Myslim, ze aj mn tu kdesi spominal, ze hentie private stocky za nehorazne prachy su len cisty snobizmus a clovek to len ulozi do vytriny.

nie to bol velmi jednoduchy priklad, preco by to malo byt inak ah s kvalitou?
Zaznamenané

prs a bogner co ine?
http://jurajduc.com
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #543 kedy: 24. Apríl , 2012, 21:18:47 »

ved okej spytaj sa ondrika ako sa mu zhanal one piece maple top na gitaru
a co? ja som zohnal 10cm custom walnut one piece fosnu od raciusa z fora, ktory ju mal od nejakeho stareho pana, ktory vyrabal fujary... este lepsie jak z emeriky, co ti povim  Na zdravie! Popiskujem si
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #544 kedy: 24. Apríl , 2012, 21:20:08 »

nie to bol velmi jednoduchy priklad, preco by to malo byt inak ah s kvalitou?
A hra ta Ondreeeeeho gitara zle ? Pripadne Misova ? Alebo ta tvoja od Kellera, co si mal, ci mas, ci neviem co je s nou.
Zaznamenané

miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #545 kedy: 24. Apríl , 2012, 21:21:01 »

ja vlastne ani neviem ako hra ta moja gitara, ja som si na nu zvykol  Bavím sa skvele asi dobre

aj ked je pravda, ze teraz hram hlavne na apex, vyhovuju mi tie slabucke snimace. ale tak pred 3 mesiacmi som hral vela na kellera zas
« Posledná zmena: 24. Apríl , 2012, 21:22:53 od miso_kolo » Zaznamenané

stoka!
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #546 kedy: 24. Apríl , 2012, 21:23:15 »

ja vlastne ani neviem ako hra ta moja gitara, ja som si na nu zvykol  Bavím sa skvele asi dobre
urcite napicu lebo tam nemas zazracne drevo, ktore schlo v americkom, hermeticky uzavretom sklade, do ktoreho fukaju 40 rocny, radioktivny japan vzduch a chodi mu spievat indiansky saman z kmena navajo
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #547 kedy: 24. Apríl , 2012, 21:25:45 »

urcite napicu lebo tam nemas zazracne drevo, ktore schlo v americkom, hermeticky uzavretom sklade, do ktoreho fukaju 40 rocny, radioktivny japan vzduch a chodi mu spievat indiansky saman z kmena navajo

sak ale co to melies? ked chces nejake top dreva, tak je jasne ze na tom bude asi lepsie velka firma ako maly vyrobca.

skus tu 10cm walnut fosnu zohnat znova napriklad. asi to nebude take jednoduche. hlavne tu sa zacalo tvrdit ze opracovane drevo rukami ma v sebe viac magie ako CNCckom...takze neviem ze ci teda je uplne na mieste sa tak vysmievat magickemu americkemu drevu. ci slovenske ruky spravia z preglejky TOP?  Bavím sa skvele
Zaznamenané

o-yep sro
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #548 kedy: 24. Apríl , 2012, 21:26:30 »

ja vlastne ani neviem ako hra ta moja gitara, ja som si na nu zvykol  Bavím sa skvele asi dobre

aj ked je pravda, ze teraz hram hlavne na apex, vyhovuju mi tie slabucke snimace. ale tak pred 3 mesiacmi som hral vela na kellera zas
Takze ti na nej nic nevadi v podstate. Ci si aj nespokojny s nou ? Nieco ti vadi na nej/nevyhovuje ?
Zaznamenané

vikur
VIP
stály hosť
*
Príspevkov: 1422


hejter


« Odpoveď #549 kedy: 24. Apríl , 2012, 21:28:06 »

A hra ta Ondreeeeeho gitara zle ? Pripadne Misova ? Alebo ta tvoja od Kellera, co si mal, ci mas, ci neviem co je s nou.

nie nie urcite tie gitary niesu zle to som nepovedal, ja ti prajem aj to ze mas dobry novy strat s ktorym si spokojny a prepac ze tu teraz v tvojej teme na to takto globalne picujem Bavím sa skvele ale proste som hral na x robenych gitarach, a ako si aj spomenul jednu som mal, a predsalen mi tie top produkty renomovanych znaciek prisli lepsie ci uz spracovanim alebo zvukom.

a ktym vymenovanim gitaram no na kazdu jednu (aj tu moju) som uz pocul a videl svoje (aj viem ake boli plany/poziadavky a vysledok) a praveze ma v mojom nazore len utvrdzuju - vsak majitelia vedia svoje  Popiskujem si  - ved ty si tiez spominal nejake detaily nie?  Bavím sa skvele


inak vlastne by som aj drzal picu, len ma dostala ta hlaska o CNC vs rucne vyrezavanie

« Posledná zmena: 24. Apríl , 2012, 21:29:51 od vikur » Zaznamenané

prs a bogner co ine?
http://jurajduc.com
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #550 kedy: 24. Apríl , 2012, 21:30:28 »

sak ale co to melies?
ja nemeliem nic, len sa tu zase zacinaju fetisizovat kktiny. ked mas prachy a zaplatis si, tak si zozenies hocake drevo. za 5A javor alebo exoticku blbost si priplatis jak u maleho vyrobcu, tak v custom shope velkej firmy
Zaznamenané
miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #551 kedy: 24. Apríl , 2012, 21:31:11 »

Takze ti na nej nic nevadi v podstate. Ci si aj nespokojny s nou ? Nieco ti vadi na nej/nevyhovuje ?

ale nie, som spokojny. ja som uz pri vyrobe presne vedel ako chcem mat co riesene. preto mi v niektorych ohladoch vyhovuje viac ako ten apex, hlavne ohladom ergonomie, ale to su tak individualne veci....
Zaznamenané

stoka!
vikur
VIP
stály hosť
*
Príspevkov: 1422


hejter


« Odpoveď #552 kedy: 24. Apríl , 2012, 21:34:17 »

ja nemeliem nic, len sa tu zase zacinaju fetisizovat kktiny. ked mas prachy a zaplatis si, tak si zozenies hocake drevo. za 5A javor alebo exoticku blbost si priplatis jak u maleho vyrobcu, tak v custom shope velkej firmy

ale dopici sak velky vyrobcovia maju vlastne sklady kde maju drevo a z toho si vyberu maju to tam x rokov vedia co to je, a presne to ze teraz pridem za lokalhero vyrobcom a on to zacne zhanat a dostane to aj s rozpravkou ze to ma od stareho pana ktory robil balalajky, to uz si radsej kupim PRS od hangoniho  Bavím sa skvele
Zaznamenané

prs a bogner co ine?
http://jurajduc.com
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #553 kedy: 24. Apríl , 2012, 21:37:38 »

nie nie urcite tie gitary niesu zle to som nepovedal, ja ti prajem aj to ze mas dobry novy strat s ktorym si spokojny a prepac ze tu teraz v tvojej teme na to takto globalne picujem Bavím sa skvele ale proste som hral na x robenych gitarach, a ako si aj spomenul jednu som mal, a predsalen mi tie top produkty renomovanych znaciek prisli lepsie ci uz spracovanim alebo zvukom.

a ktym vymenovanim gitaram no na kazdu jednu som uz pocul a videl svoje (aj viem ake boli plany/poziadavky a vysledok) a praveze ma v mojom nazore len utvrdzuju - vsak majitelia vedia svoje  Popiskujem si  - ved ty si tiez spominal nejake detaily nie?  Bavím sa skvele


inak vlastne by som aj drzal picu, len ma dostala ta hlaska o CNC vs rucne vyrezavanie


Takze postupne:

Spokojny som, to veru hej a vobec to nebude tak, ako pisal Semish, aby som sam seba ojebaval, ze je nieco dobre. :) Mozno mam stastie, ze to, co mam je pre mna super a zato som casto na smiech, ze "zas nieco super a zvelicujem". Podobne aj Axe, atd. Ale co uz. :) Ako som pisal - pre mna je dolezity pocit. Podobne aj u aparatov a jedina vec na axe mi vadi pocit, ze za sebou nemam hlavu s boxom, ale 2U rack.

To, co pises ohladom znaciek - ano, mam Musicman, ktory je pre mna dokonaly v kazdom smere. Je tam ten "signature zvuk" znacky Musicman, je tam pohodlie a je to cele popici - pre mna. Takisto mam rad signovane zvuky Fendru a kadecoho. Cize presne viem, co mas na mysli. Vystruhlikane gitary zo Slovenska su ine, nez tie zahranicne, znackove. Ale mne vyhovuju tak, ako mi vyhovuju aj znacky.

Dalsi odstavec je to, co pise Semish - tak preco sa ojebujete navzajom a nenapisete (konkretni majitelia gitar) v com je problem ? Je to tak tazko napisat na vyrobcu, ze poziadavka nebola splnena ? ci ? Resp. cely ten postup ako si pisal - plany, poziadavky, vysledok. Ved kritika posuva samotnych stavitelov, si myslim. Ano, tie detaily su, ale tak nalejme si cisteho vina - Peto nepostavil vela gitar, tak je pravdepodobne, ze muchy sa najdu. A nakoniec, vsetko, co som chcel, som mu povedal a da to doporiadku. Pisal som, ze tieto detaily vznikli kvoli komunikacii a tomu, ze som nastroj nevidel pocas vyroby. Ak by som videl, tak predisli by sme tymto nedokonalostiam. :)

Tak piste, co sa nepodarilo na robenych gitarach.  Je to frajer Na zdravie!
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #554 kedy: 24. Apríl , 2012, 21:41:55 »

Skusal som asi 5 gitar od Sivcaka, zial, ani jedna ma nepresvedcila. Straty uplne zle, 2 musicmany boli daleko od Musicman a telecaster, co som bol skusat kdesi z inzeratu som ani nemusel zapajat do aparatu.

To su moje skusenosti so Sivcakom. S Grebenom mam najlepsie skusenosti. Tam co som chytil, to hralo jak blaznive.

K tej Ondreeeho som pocul "pozachrbat" rozne info, ze nebol spokojny s lakovackou. Co je na tom pravdy ?
« Posledná zmena: 24. Apríl , 2012, 21:42:56 od Branko » Zaznamenané

Strán: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 55 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.032 sekund, 22 otázok.